1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Lenovo’nun Şeffaf Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı MWC 2024’te Tanıtıldı

Lenovo’nun Şeffaf Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı MWC 2024’te Tanıtıldı

Lenovo’nun Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’te şeffaf bir ekranlı laptop tanıtmaya hazırlandığı bildiriliyor. Cihazın tamamen şeffaf, çerçevesiz bir tasarımı olması, ana bileşenlerin “çene” olarak adlandırılan şeffaf olmayan bir alanda yer alması bekleniyor.

Laptopun gövdesi de şeffaf görünüyor; yalnızca portları içerebilecek ince, şeffaf olmayan bir çerçeve hariç. Bu yenilikçi tasarım, teknolojide şeffaflık trendini takip ediyor; LG’nin CES 2024’te sergilediği şeffaf OLED ekranı bu trendin bir örneği.

Lenovo'nun şeffaf olduğu söylenen ThinkPad konsept dizüstü bilgisayarının görselleri
Resim Kaynağı: Windows Report

Laptopun özellikleri, pil ömrü ve genel yetenekleri hakkında özel detaylar henüz açıklanmamış olsa da, cihazın Windows 11 çalıştırdığı ve Lenovo’nun tasarım diline uygun olduğu, modern, çift ekran benzeri bir estetiği işaret ediyor.

Lenovo'nun şeffaf olduğu söylenen ThinkPad konsept dizüstü bilgisayarının görselleri
Resim Kaynağı: Windows Report

Lenovo’nun bu hamlesi, laptop tasarım dilinde büyük bir değişiklik anlamına gelebilir ve şeffaf ekran teknolojisi için potansiyel yeni kullanım senaryoları sunabilir.

Tasarımda yenilik arayan endüstri için Lenovo’nun şeffaf laptopu, üreticilerin geleneksel tasarım normlarının ötesine geçmeyi keşfetmeleri için yeni bir trend belirleyebilir. MWC 2024’te yapılacak olan tanıtımıyla, laptop pazarında benzersiz ve yenilikçi teknolojik ilerlemelere olan artan ilgiyi vurguluyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir