1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Lenovo, yerleşik projektörlü MOZI konsept dizüstü bilgisayarını tanıttı

Lenovo, yerleşik projektörlü MOZI konsept dizüstü bilgisayarını tanıttı
0

Çinli şirket Lenovo, geleceğin taşınabilir bilgisayarları vizyonunu ortaya koydu. MOZI adlı konsept, 2022 Red Dot Tasarım Ödülü’nü çoktan aldı.

Bir dizüstü bilgisayar, eğer buna diyebilirseniz, yerleşik bir ekranı yoktur. Bunun yerine, kasanın üst kısmında, örneğin bir duvarda veya ayrı bir projeksiyon ekranı gibi başka bir parlak yüzeyde değil, bir görüntü oluşturabilen bir projektör bulunur.

Lenovo MOZI

Cihazın bir diğer özelliği de kasanın içine gizlenmiş geri çekilebilir klavye bulunuyor olması ve video veya sunum izlerken tamamen kaldırılabilir, masada ve yerden tasarruf sağlar. Klavyenin kendisi kompakt bir tasarıma sahiptir – sağ tarafta bir sayısal düğme bloğu yoktur.

Lenovo MOZI - Dolby Atmos Speaker System

Görsellerde de görebileceğiniz gibi dizüstü bilgisayar, Dolby Atmos özellikli bir ses sistemi ve üste monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı ile birlikte geliyor.

Cihazın teknik özellikleri henüz verilmedi, çünkü sadece bir konsept geliştirme şeklinde bulunuyor. Ticari pazarda böyle bir “dizüstü bilgisayarın” ortaya çıkmasının olası zamanlaması hakkında hiçbir şey bildirilmemiştir.

Yazı Kaynakları
liliputing

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir