1. Anasayfa
  2. Yaşam

Kiralık Bungalov Seçiminde Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Kiralık Bungalov Seçiminde Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?
0

2022 yılında olduğumuz şu günlerde insanların farklı tatil seçeneklerine odaklandıklarının altını çizebiliriz. Otelde kalmak; eskisi kadar popüler değil! Bu durumun belirli sebepleri var. Her şeyden önce, otel odası fiyatlarının 2020 öncesi döneme kıyasla çok yükseldiğini ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, insanlar; Covid-19 endişesiyle diğer insanlarla aynı ortamda olmak istemiyorlar. Ayrıca, bilhassa geniş arkadaş gruplarının, çocuklu ailelerin ve balayı çiftlerinin kalabalık ve pahalı otellerde kalmak istemediklerinin altını çizebiliriz.

Siz de otel yerine farklı bir konaklama seçeneği arıyorsanız tercihiniz kesinlikle kiralık bungalov olmalı!

Bungalov Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Bungalov; bir veya 1.5 katlı olarak inşa edilir. Doğa ile iç içe bir ortamda yer alması ciddi bir avantajdır. İnsanlar; yemyeşil ormanlar ile kaplı bir ortamda tatil yapmanın tadını çıkarabilirler. Bunun yanı sıra, genellikle ahşaptan imal edilen evlerdir. Ortamda oksijen sirkülasyonuna rastlanır. Bu durum; bilhassa nefes alma sorunu yaşayanların söz konusu sorunlardan bir süreliğine da olsa uzaklaşmalarını mümkün kılar. Bungalov; yaşlılara ve çocuklara da hitap eder. Evin içerisinde merdiven olmaması; muhtemel kazaların önüne geçer.

Bungalov; ekonomik bir konaklama seçeneğidir. Yapımı betonarme evlere kıyasla daha uygun maliyetlidir. Bu durum; tahmin edebileceğiniz üzere kiralık bungalov arayanların işine gelir. Tüketiciler; günlük en az 850 TL, en çok beş bin TL ödeyerek bungalov kiralayabilirler. Bu fiyatlarla lüks otel odasını kiralamak neredeyse imkansızdır.

Kiralık bungalov seçeneğini tercih ettiğiniz takdirde tatiliniz boyunca kendi yemeğinizi kendiniz hazırlama şansına da erişebilirsiniz. Bu tür evlerde tam donanımlı bir mutfak muhakkak vardır. Ev sakinleri; otellerin bol kalorili ve damak tatlarına hitap etmeyen yemekleri yerine kendi yemeklerini hazırlayıp yiyebilirler. Bunun yanı sıra, bazı kiralık bungalov seçeneklerinde kahvaltının da fiyata dahil olduğunu ifade edebiliriz.

Bungalov Seçimi Nasıl Olmalı?

Kiralık bungalov arayışında olanların bilmeleri gereken farklı hususlar var! Gelin, bunlara yakından bakalım!

  • Her şeyden önce, nerede tatil yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Ardından, söz konusu tatil beldesindeki kiralık bungalov seçeneklerini araştırmalısınız. Başta Ege ve Akdeniz Bölgesi olmak üzere Marmara, Karadeniz, İç Anadolu bölgelerinde de kiralık bungalov ilanları ile karşılaşabilirsiniz. Kiralık bungalov fiyatları da evin yer aldığı şehre göre farklılık gösterir.
  • Evin konumu da son derece önemli! Bungalov; daha önce de ifade ettiğimiz gibi şehrin dışında kalan evlerdir. Fakat, bu durum; bu evlerin merkezden uzak olması anlamına gelmez. İnsanlar; en azından şahsi araçlarıyla şehir merkezine gitmelerine imkan veren bir bungalov evde kalmayı tercih etmelidirler. Bilhassa alışveriş merkezi, eczane, market gibi temel ihtiyaçlara yakın bir bungalov ev tercih edilebilir.
  • Bütçe kısmını da unutmamak lazım! Bungalov evde iki kişi kalacaksanız çok geniş bir ev için çok para ödemek yerine bütçenize ve ihtiyacınıza hitap edeni bulmalısınız.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir