1. Anasayfa
  2. Rehber

Kicked Ne Demek?

Kicked Ne Demek?
0

Kicked” Türkçe’de “tekmelemek” olarak çevrilebilir. Bu fiil genellikle bir nesnenin ya da bir hayvanın ayaklarıyla bir şeyi itmek ya da vurmak anlamına gelir.

Örneğin, “He kicked the ball” (O, topu tekmeledi) veya “She kicked the horse” (O, atı tekmelemeye başladı) gibi cümlelerde kullanılabilir. Ayrıca bir kimsenin bir işi yapmamak ya da yapmakta zorlanmak için bir şeyi yapmaya zorlamak anlamına da gelir.

Örneğin, “He kicked the habit” (O, alışkanlıktan kurtuldu) cümlesi.

Kicked Out Ne Demek?

Kicked out” Türkçe’de “atılmak” anlamına gelir. Bu ifade genellikle bir yerden, işten, okuldan vb. bir kişinin zorla ya da istemeyerek çıkarılmasını ifade eder.

Örneğin, “He got kicked out of the club” (O, kulüpten atıldı) veya “She was kicked out of her apartment” (O, apartmanından atıldı) gibi cümlelerde kullanılabilir.

Kicked Off Ne Demek?

Kicked off” Türkçe’de “başlamak, harekete geçmek, uygulamaya koymak” anlamına gelir. Bu ifade genellikle bir etkinliğin, projenin, tatilin vb. başlangıcını ifade eder.

Örneğin, “The concert kicked off at 8pm” (Konser saat 8’de başladı), “The project was kicked off last month” (Proje geçen ay harekete geçti), “The holiday kicked off with a bang” (Tatil patlama ile başladı) gibi cümlelerde kullanılabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir