1. Anasayfa
  2. Sektörel

KALİTE KONTROLÜ VE CADEM METROLOGY

KALİTE KONTROLÜ VE CADEM METROLOGY

2009 yılından beri Gom firmasının Türkiye’deki tek temsilcisi olan Cadem Metrology; Gom çözümleriyle otomativ, güç üretimi, ulaşım ve medikal sektörleri, havacılık ve savunma gibi pek çok farklı sektördeki ürünlerin kalite kontrolünü sağlayarak ürünleri hatasız materyallere dönüştürmekte ve firmalara günden güne gelişen teknolojik çözümler sunmaktadır.

Cadem, Gom’un optik 3D ölçüm sistemi sayesinde birbirinden farklı pek çok sektördeki ürünlere dair hassas ölçüm verilerinin analizini sağlamaktadır. 3D ölçümler sayesinde ürünlerin gizli hataları görselleştirilerek ürüne dair çeşitli sorunların tespit edilmesi ve bu problemlerin giderilmesi, daha hızlı ilerleyen ve firmalara avantaj sağlayan bir sürece dönüşmüştür. 3D ölçüm ve test çözümlerinin dağıtımına ek olarak, Cadem aynı zamanda firmalara cihaz kurulumu ve eğitim desteği de sağlamakta, böylece ürünlerin kalite kontrol süreçlerini daha etkili ve kapsamlı bir hale getirmektedir.

CADEM METROLOGY ÜRÜNLERİ İLE TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Cadem Metrology‘nin ürünleri arasında;

1) 3D Tarama: Ürünlerin özelliklerini ve niteliklerini incelikli bir şekilde analiz eden 3D tarama yönteminde; ATOS Q, GOM SCAN 1 gibi birçok farklı araç kullanılmaktadır. 3D tarama yöntemlerinin tamamını ve açıklamalarını, ürünlerimiz sekmesinde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

2) 3D Test: 3d test yöntemleri, endüstriyel ortamlarda üst düzey uygulamalar için ideal ölçüm sistemleridir ve Cadem bünyesinde pek çok alt başlığı bulunmaktadır. Argus, aramis 3d camera gibi uzlaşmacı 3d analiz yöntemleri kullanılmaktadır.

3) GOM Inspect Pro: Kalite kontrolü ölçme yöntemlerinin başında gelen ve Cadem’de aktif bir şekilde kullanılan gom inspect pro, 3d verilerin detaylı değerlendirmesi için kullanılan bir yazılım programıdır. Ürünü 3D olarak taramak, mesh işlemek, cad import etmek ve gerekli GD&T hesaplamalarıyla trend analizi gerçekleştirmek gibi birden fazla amaca hizmet eden gom inspect pro, oldukça faydalı ve kullanışlı bir yazılımdır.

4) Gom Volume Inspect Pro: Doğru sonuçlara çok hızlı bir şekilde ulaşılmasına yardımcı olan bu program sayesinde, ürüne dair geometriler, kusurlar ve montaj durumları detaylı bir şekilde değerlendirilebilmektedir. Proje şablonları oluşturulmasına yardımcı olan gom volume inspect pro, aktif parametrik konsepti sayesinde ürüne dair olan tüm iş adımlarını izleyebilir.

DİĞER ÜRÜNLER VE İLETİŞİM

Bu ürünlere ek olarak, aynı zamanda otomasyonlu sistemler, yüksek hassasiyetli 3D metrology, 3D bilgisayarlı tomografi – CT, GOM Correlate Pro, GOM Blade Inspect Pro, sarf malzemeler gibi ürünler de CADEM METROLOGY bünyesinde bulunmaktadır.

Bu ürünlere dair daha detaylı bilgilere ulaşmak için ürünlerimiz sekmesinden başlıkları inceleyebilir, firmanıza/ürününüze en uygun yöntemi kararlaştırmak için https://www.cademmetrology.com.tr/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir