1. Anasayfa
  2. Apple

iPhone 16 Pro Max etkileyici bir pil ömrüne sahip olabilir

iPhone 16 Pro Max etkileyici bir pil ömrüne sahip olabilir

Bu sonbaharda Apple, iPhone 16 serisini tanıtacak. Bu etkinliğe birkaç ay kalmasına rağmen, yeni cihazlarla ilgili bilgiler düzenli olarak ortaya çıkıyor. Bu kez söz konusu olan model iPhone 16 Pro Max ve kaynağımız ünlü analist Ming-Chi Kuo.

Kuo’nun bilgilerinden yola çıkarak, bu akıllı telefonun pil ömründe belirgin bir artış olacağı öngörülüyor.

Bu artış, yalnızca pil kapasitesinin artırılmasıyla değil, aynı zamanda enerji depolama yoğunluğu artırılmış bir pilin kullanılmasıyla da sağlanabilir. Böylece fiziksel boyut artmadan daha fazla enerji depolanabilir. Alternatif olarak, Apple pilin boyutunu küçültüp aynı kapasiteyi koruyabilir.

Cihazın tasarımında büyük değişiklikler beklenmiyor, bu yüzden yeni pil ve geliştirilmiş A18 Pro işlemcisi sayesinde cihazın pil ömrü artacak.

iPhone 16 Pro Max etkileyici bir pil ömrüne sahip olabilir

Ayrıca cihaz daha hafif ve ince olabilir. Enerji depolama yoğunluğunun artması, cihazın sıcaklığını artırabilir. Bu durumu önlemek için Apple, ilk kez ürünlerinde paslanmaz çelik gövdeli bir pil kullanmayı planlıyor. Ayrıca, paslanmaz çelik, Avrupa Birliği’nin mobil cihazlarda değiştirilebilir pillerle ilgili gereksinimlerine de uygundur.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir