1. Anasayfa
  2. Genel

İnternet Pazarlama Otomasyonu nedir?

İnternet Pazarlama Otomasyonu nedir?
0

Sabit bir iş büyümesi elde etmek için web sitenizin popülerliği ve etkinliği ölçülmeli, analiz edilmeli ve tahmin edilmelidir. Web dünyası sanal bir dünyadır; boyutları o kadar büyük ki rekabet çetin ve küreseldir; verimli bir şekilde yönetmek için uygun teknolojiye ve stratejilere ihtiyacınız var.

İnternet pazarlama otomasyonu, sizin ve şirketinizin web dünyasında başarılı olmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuş bir yazılım dizisidir. Tüm satışlarınızı masaüstü, mobil veya doğrudan bu tek platforma taşıyabilirsiniz.

Pazarlama otomasyon yazılımını kullanmanın faydası ve işlevleri

1. İş akışı otomasyonu: Bu temel işlevdir. Web üzerinden pazarlamanın bir dizi kanalı ve işlevi vardır. Bu tekrarlayan görevleri manuel olarak yapmak zordur. Bir endişe, tek bir hatanın kârınız üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmasıdır. İkinci olarak, sofistike ve uygun yazılım desteği ile, satış stratejisi ve bir sonraki satış veya reklam kampanyanız oluşturmak için daha fazla zamanınız olacak. Kategorideki herhangi bir standart yazılım, her türlü pazarlama veri tabanını ve olası satışları işlemek, depolamak, analiz etmek ve raporlamak için donatılmıştır. Manuel izlemede değerli emeğin boşa harcanması artık tavsiye edilmiyor.

2. Merkezi veritabanı: Evet, tek bir veritabanı olduğundan verileri tüm ilgili departmanlara entegre edebilirsiniz. Müşteri İlişkileri, Satış, Pazarlama ve Finans gibi bölümler, veriler için birbirine bağlıdır. Ortak ve merkezi bir veri tabanı ile zamandan kesinlikle tasarruf edilir ve bu da sıfır hata olasılığı ile çok sofistike bir şekilde sağlanır.

  • Pazarlama kampanyalarını izlemek: Bu hiç bu kadar kolay olmamıştı. Orta ve büyük ölçekli işletmelerde aynı anda birkaç pazarlama kampanyası vardır. İnternet pazarlama otomasyonu ile bu kampanyaların her birinin performansı, analiz ve tahmine dayalı modelleme ile birlikte otomatik olarak bildirilir. Bu güçlü yazılımın web analizi bölümü, müşterilerinizin web sitenizdeki faaliyetlerini izleme ve ayrıca satış için bir sonraki mantıksal adımda size tavsiyede bulunma yeteneğine sahiptir. Veri toplama, pek çok web platformundan veri girişi ile zor bir iştir. Bu araç kutusu, çeşitli çevrimdışı ve çevrimiçi kanallarda size büyümeniz için uygun olan girdileri getiren bir iletken gibidir. Etkili ve optimize edilmiş bir büyüme bekliyorsanız, bu teknolojik ilerlemeyi göz ardı edemezsiniz.

1. Geliştirilmiş Yatırım Getirisi: Bu, pazarlama otomasyon yazılımı kullanmanın otomatik avantajıdır. Şirketinizin yatırım getirisi, pazarlamanın tüm cephelerinde optimizasyon ve çeşitli ilgili departmanlardan ilgili iş akışının entegrasyonu ile iyileştirilmelidir.

Pazarlama otomasyonu için doğru müşteriler:

  1. B2B veya Business to Business ve B2C veya Business to Customer gibi hem işlemler hem de işler kategorisinde yardımcı olur. B2B örnekleri imalat, teknoloji geliştiricileri ve diğerleridir. B2C işi perakende, finansal hizmet, eğlence ve diğerlerini içerir.
  2. Pazarlamanın büyük ve büyüyen bir veritabanına sahip birkaç kanalda gerçekleştiği büyük işletmeler.
  • Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, pazarlama otomasyon yazılımından da yararlanabilir. Aslında, KOBİ bu yazılımlar için büyüyen pazardır. KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak oluşturulmuş yazılımlar vardır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir