1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Intel Arc – Yeni Yüksek Performanslı Oyun Grafik Kartları

Intel Arc – Yeni Yüksek Performanslı Oyun Grafik Kartları

Intel, Intel Arc adlı yeni bir yüksek performanslı grafik yongalarını resmen duyurdu. Yeni oyun grafik kartları 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Intel, kod adı “Alchemist” olan iki güçlü grafik kartı çıkarmayı planlıyor. BGA1379’un ilk sürümü 64 bit veri yolu ve 128 işlemci içerirken, ikinci BGA2660, 256 bit bellek veriyolu ve 512 işlemci ile daha büyük bir GPU’yu gizler.

Intel Graphics, Intel Arc grafiklerinde AAA video oyunu sağladı. 1440p’de Metro Exodus, Rift Breaker, Crysis Remastered ve Forza Horizon 4 gösteriliyor. Aşağıda Intel Arc serisi ekran kartlarının özelliklerini anlatan bir video paylaşıldı.

Santa Clara devi, yeni geliştirmelerinin DirectX 12 Ultimate API teknolojisi ile uyumlu olduğunu ve gerçek zamanlı ışın izlemeyi desteklediğini onayladı. Şirket ayrıca NVIDIA DLSS ve AMD FSR’ye rakip olan AI ile hızlandırılmış bir süper örnekleme özelliği üzerinde çalışıyor.

Şimdi, DG2 grafik bağdaştırıcısı yerine, “Alchemist” kod adlı veya bizim (Alchemist) Intel Arc video kartı piyasaya sürülecek. Ayrıca Battlemage, Celestial ve Druid adlı projeler geliştiriliyor.

Intel Arc oyun grafik kartları gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir