1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram yakında masaüstünden resim yüklemenize izin verebilir

Instagram yakında masaüstünden resim yüklemenize izin verebilir
0

Instagram, 2010 yılında piyasaya sürüldüğü zamana kadar her zaman mobil cihazlara öncelik veren bir hizmet olmuştur. O zamandan beri, kullanıcıların akışlarını masaüstünde incelemelerine izin verdi, ancak işlevsellik her zaman sınırlı kaldı. Yeni bir rapor bunun değişebileceğini öne sürüyor.

Görünüşe göre Instagram yakında Windows 10 uygulamasına gecikmiş bir özellik ekleyebilir – resimleri doğrudan masaüstünden yükleme yeteneği gelebilir.

Bu özellik, aşağıdaki galeride sergileyen ters mühendis Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi :

Görünüşe göre kullanıcılar resim yükleyebilecek, en boy oranını ayarlayabilecek ve filtreler, başlıklar uygulayabilecek, insanları etiketleyebilecek ve daha fazlasını yapabilecekler.

Instagram’ı nihayet işlevselliği eklemeye iten şeyin ne olduğu belli değil, ancak masaüstü Windows kullanımındaki yeniden canlanma göz önüne alındığında, bu ekleme birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılanacak.

Özelliğin tüketicilere ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor ve elbette, uygulamada eksik olan işlevselliğin yalnızca küçük bir parçası olan, Hikayeler, Reels veya IGTV içeriği için yüklemeler de hala eksik gözüküyor.

Yazı Kaynakları
XDA-Dev

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir