1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2024

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2024

Instagram, günümüzde sosyal medya olarak kullanılan en popüler yazılımlardan bir tanesidir. Fotoğraf, hikaye, video gibi birçok dosyayı paylaşabileceğiniz bu mobil platformu neredeyse herkes kullanmaktadır. Bu yazımızda birçok kişinin yaşamış olduğu bir sıkıntı olan instagram takip engeli sorununun çözüm yollarını arayacağız. Genel olarak bu tür engel ve kısıtlamalar instagram uygulamasını yoğun kullanım gibi durumlarda yaşayabilmektesinizdir. Aşağıda bulunan çözüm yollarına göz atarak sizlerde bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Instagram Takip Engeli Nedir?

İnstagram takip engeli, birçok kişinin yaşamış olduğu sıkıntılardan bir tanesidir. Bildiğiniz üzere üst üste takip etme gibi bazı durumlarda küçük bir kutu içerisinde kısıtlama ihlali gelmektedir. Bu kısıtlamadan sonra herhangi birisini takip edemez veya paylaşılan fotoğrafları beğenemezsiniz.

Özellikle yeni açılan instagram hesaplarında bu durum sıklıkla gözükmektedir. Yeni açılan hesaplarda sıfır takip olduğu için haliyle tanıdığımız herkesi ekleme çalışıyoruz. Bu sebepten dolayı üst üste işlemlerde instagram bunu spam olarak algılamaktadır. Spam olarak algıladığı hesaplara da haliyle kısıtlama getirmektedir.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan instagram takip engeli kaldırma adımlarına geçelim ve bizleri hangi işlemlerin beklediğine göz atalım.

Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram üzerinde bulunan takip engelleri genellikle 18 ile 24 saat arasında kalkmaktadır. Engel kalktıktan sonra aynı şekilde tekrardan takip engeli yediğinizde maallesef bu durum 7 güne kadar çıkabilmektedir. Eğer hesabınıza instagram takipçi kasma gibi illegal işlemler uygularsanız bu durum 30 güne kadar uzayabilmektedir.

İnstagram ile İletişime Geçerek Kaldırma

İnstagram, takip engellerini botlar atmaktadır. Eğer sizler hiç bir şey yapmadan takip engeli yediyseniz, bu çözüm yolu işinize yarayacaktır.

  • İnstagram uygulamasını açın.
  • Ayarlar sekmesine girelim.
  • Buradan Yardım butonuna tıklayın.
  • Sorun Bildir kısmına girelim.

Instagram Takip Engeli Kaldırma Yardım Sorun Bildir

Sorun bildir ekranına geldiğinizde bir form açılacaktır. Bu form üzerinden aldığınız engel sorununu yazın ve gönderin. Tabi forma sizlerin bir alakası olmadan aldığınızı da yazmanız sizin için daha iyi olacaktır. Gönder butonuna tıkladıktan sonra geriye sadece instagram‘dan geri dönüş almak kalmaktadır.

İnstagram Takip Engeli kaldırma adımlarını takip ettiğinizde bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırmış olacaksınızdır. Daha sonrasında ise instagram’dan olumlu veya olumsuz sonuç beklemek kalmaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte instagram takip engeli kaldırma başlığı adı altında paylaşımda bulunmaktayız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir