1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

İnstagram Keşfete Düşme Nasıl Olur?

İnstagram Keşfete Düşme Nasıl Olur?
0

Instagram’da sayfanızı büyütmek için, Instagram’ın sizi içeriğiniz ile ilgili kişilere önermesi gerekmektedir. Instagram keşfet olarak bildiğimiz kısım, içerik üreten kişiler ya da instagram üzerinden satış yapan firmalar için oldukça önemlidir. Çünkü sayfanızın doğru kitlelere önerilmesi sizin satışlarınızı ya da görünürlüğünüzü artıracaktır. Instagram keşfete düşme organik büyümeniz için gereken en önemli yerdir.

Instagram’da keşfete düşmek için uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bunların hepsini sizler için derledik. Instagram keşfete düşme için yapmanız gerekenleri yazımızın içinde bulabilirsiniz.

İnstagram Keşfete Düşme Etiketleri

Instagram keşfete düşme etiketleri düşündüğünüzden de fazladır. Öncelikle sizinle aynı zevkleri taşıyan kişilere önerildiğinizi unutmayın. Instagram’da sizin takip ettiğiniz kişilere benzer kişiler size önerilir. Ya da aratmalarınız sonucunda ilgi alanınız olan konular sizlere önerilir. Bu yüzden de Instagram keşfet için aşağıdaki önerilerimize bakabilirsiniz.

Öncelikle sayfanızı içerik üretmek için kullanıyorsanız muhakkak kendinize bir yol belirleyin. Paylaşımlarınızın diğer paylaşımlarınız ile uyumlu olmasına gayret göstermelisiniz.

Bununla birlikte instagram keşfet için paylaşımlarınıza muhakkak konum ekleyin ki eklediğiniz konum bildiriminden de takipçi gelsin. Instagram keşfete düşme denilince akla gelen ilk kural ise hashtag kullanımıdır. Siz reels ya da fotoğraf paylaştığınızda postun altına, paylaşımınızı yansıtan kelimeler yazarsanız insanların size daha kolay ulaşabilmesini sağlarsınız. Etiket ya da hashtag kullanırken; sürekli aynı kelimelerin kullanmamasına, uzun etiketler yazılmamasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte gündem ile ilgili konulardaki hashtagleri de kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda ilgi çeken paylaşımlar yapmanız sayfanızın kitlesini artırmaya yardımcı olacaktır. Instagram’da yapılan en büyük hatalardan birisi de sayfanıza takipçi ya da beğeni satın almanızdır. Instagram keşfete düşme için gerçek kitlenize erişmeniz gerekmektedir. Ancak siz takipçi ya da beğeni satın aldığınız zaman sizin ile ilgisi olmayan birçok kişi de sizin takipçiniz olarak görüneceği için doğru kitleye erişmeniz zor hale gelebilir.

Firmanız ile ilgili paylaşım yaptıktan sonra insanları açıklama kısmına bakmaları için yönlendirebilirsiniz. Aynı durum kişisel hesaplar için de geçerlidir. Merak uyandırdıktan sonra insanların açıklama kısmına yazdığınız yazıları okuması postunuzdaki kalma süresini uzatacak bu da yine sizin Instagram keşfet alanına çıkmanıza sebebiyet verecektir.

İnstagram Keşfete Düşme

Bununla birlikte Instagram keşfete düşme için insanların, gönderilerinizi kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha çok insana ulaşabilirsiniz.

Örneğin insanlara her daim gerekecek bilgiler paylaşabilirsiniz. Ya da ipuçları verebilirsiniz. Aynı zamanda da insanların gönderinizin altına tanıdıklarını etiketlemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için de genelde insanların hoşlandığı konulardan ya da ortak paydada çoğu insanı ilgilendiren konulardan bahsedebilirsiniz.

Instagram da sizin yarattığınız bir marka olduğu için kullanıcı adınızdaki değişiklikler her zaman güvenin azalmasına sebebiyet verir. Eğer işletme hesabı kullanıyorsanız özellikle değişiklik yapmamanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi artık hesapların, ismini değiştirdiğini görebiliyoruz. Aynı zamanda da Instagram üzerinden alışveriş de yapıyoruz. Müşteriler son zamanlarda Instagram alışverişlerinden dolayı dolandırıldıkları için daha temkinli yaklaşmaya başladılar. Sizin hesabınızdaki bu köklü değişiklik Instagram keşfete düşme etiketleri açısından oldukça olumsuz karşılanacaktır.

İnstagram Keşfet Saatleri

Instagram’da yaptığınız paylaşımların bazıları sırf Instagram keşfet saatleri içinde olmadığınız için izlenmez ya da bakılmaz. Hedef kitlenizin hangi saat aralığında müsait olduğu ya da sosyal medyalarını kullandığına, Instagram işletme hesabınız varsa oldukça kolay ulaşabilirsiniz. Hatta gün ve saat bilgileri de olduğu için gönderiniz daha çok kişiye ulaşmış olur.

Instagram keşfet saatleri düşündüğünüzden de önemli bir konudur. Çünkü yaptığınız paylaşımlar genellikle ilk bir saat içinde iyi bir hit alırsa devamında da alabilir. Ancak paylaşım yaptıktan sonra reels, fotoğraf ya da videolarınız izlenmezse daha sonrasında organik olarak büyüme şansı fazlaca düşer. Bu yüzden hedef kitlenizin hangi saatler aralığında aktif olduğunu bilmeniz önemlidir.

İnstagram Keşfet Temizleme

Instagram’da keşfet kısmının tamamen temizlenmesini isteyebilirsiniz. Bazen baktığınız birkaç gönderi sizin keşfetinizin farklı alanlara gitmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden Instagram keşfet temizleme hesabınız açısından iyi olacaktır.

Instagram keşfet temizleme yapmak için iki yol vardır. Eğer tek bir gönderiyi görmek istemiyorsanız gönderinin yanındaki 3 noktaya tıklayarak ilgilenmiyorum seçeneğini seçebilirsiniz. Ancak keşfetinizin tamamen temizlenmesini istiyorsanız Instagram uygulamasında Ayarlar> Güvenlik> Arama Geçmişini Temizle> Tümünü Temizle adımlarını izleyebilirsiniz. Bu şekilde Instagram keşfet temizleme işlemini yapmış olacaksınız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir