1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei: Google Hizmetlerini Asla Kullanmayacağına Söz Veriyor


Huawei’nin bu kararı tamamen bağımsız olmak ve başka bir ülkenin hükümetinin insafına gelmemekle ilgilidir.

Ancak, Huawei’nin Google hizmetlerini bir daha asla kullanmayacağı anlaşılıyor .

Bir kaynağa göre , Twitter’da Andreas Proschofsky , bu konuda kıpır kıpır oda yoktu. Huawei, Google’ı bir daha asla kullanmayacağı konusunda kararlı.

Bu bazıları için bir sürpriz olarak gelebilir, ancak diğerleri için sürpriz değil. Huawei, 2019 yılında Başkan Trump tarafından varlık listesine eklendiğinden beri Google hizmetlerini kullanamadı. Ve şimdi, Huawei’nin gözlerini açtı. Tamamen bağımlı olmak istiyor, çünkü şu anda Google hizmetleri olmadan Huawei telefonları çoğu Batı pazarında varışta öldü.

Trump Huawei’yi bir piyon olarak kullanmak istiyor

Başkan Trump, Huawei ile Çin arasındaki ticaret savaşında bir piyon olarak kullanıyor ve bu kararın onu ısırmak için geri döndüğü anlaşılıyor. Huawei hala büyüyor ve daha büyük bir teknoloji devi haline geliyor. Müttefikler ayrıca kablosuz taşıyıcılarının Huawei’nin ağ ekipmanlarını kullanmasına izin vermeyi tercih ediyor.

Ve şimdi, Huawei Android ve Google hizmetlerini tamamen değiştirmeyi planlıyor . Google’ı bir daha asla kullanma sözü verdi.

Açıkçası, bu ABD’ye ve en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google’a da zarar veriyor. Huawei’nin ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, yasağı kaldırıldığında bile Google’ı bir daha kullanmamayı seçerek, Google birçok müşteriyi kaybedecek.

Verilen bu müşterilerin çoğu, Google’ın zaten yasaklanmış olduğu Çin’de olacak. Yani bir kayıp kadar büyük değil. Ancak Huawei’nin Android alternatifi, Android ile oldukça yoğun bir şekilde rekabet edebilir.

Huawei, Google ve Apple ile rekabet eden bir ekosistem istiyor

Huawei ayrıca Google ve Apple ile rekabet edebilecek üçüncü bir ekosistem oluşturmak istiyor. Bu ikisinin temel olarak yaklaşık on yıl önce tüm rakiplerini çıkardığı düşünülürse, üçüncü bir rakip memnuniyetle karşılanacaktır.

Ancak Android’in şu anda pazardaki akıllı telefonların% 90’ından fazlasında olduğu yerlerde, bu oldukça uzun bir görev olacak. Ancak bunu yapabilecek bir şirket varsa, bu Huawei olur.

Rekabet her zaman iyidir, ABD’dekilerin asla üçüncü bir ekosistemi deneyimlemeleri talihsiz bir durumdur. Huawei akıllı telefonların maalesef ABD’ye geri dönmesine izin verilmeyeceği için.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir