1. Anasayfa
  2. Mobil

Nokia 9.2’nin (PureView) 2020’nin Sonunda Piyasaya Sürülebilir


Birçok şirket katlanabilir cihazlar üzerinde çalışıyor ve buna Nokia’da dahil . Haberin parçasına göre bilgi , Nokia 2020 sonuna kadar ilk katlanabilir akıllı telefon ilan edebilirim.

Nokia’nın  ilk katlanabilir akıllı telefonu bu yılın sonuna kadar gelebilir

Bu bilgi, cihazın nokia 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında piyasaya sürülmesinin beklendiğini bildiren Nokiamob‘dan geliyor. Bu telefon elbette HMD Global tarafından Nokia’nın markası altında duyurulacak.

Bu ayın başlarında Nokia, şirketin cihazıyla ilgili bazı bilgileri de paylaştı. Tipster, şirketin katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun hazır olduğunu söyledi. Bu durumda, neden 2020’nin sonlarına veya 2021’in başına kadar beklediğini anlamıyoruz.

Belki de donanımı hazırdır, ancak Nokia’nın yazılım ve optimizasyon üzerinde yapacak çok işi vardır. Sadece bu noktada tahmin edebiliriz.

Yine de, bu bilgiler doğruysa ve Nokia bu cihazın tasarımını gerçekten tamamladıysa, bu da yakında bir göz atabileceğimiz anlamına gelir. Nokia katlanabilir akıllı telefonunu MWC 2020’ye getirecek mi? Her şey mümkün.

Cihaz neredeyse kesinlikle MWC 2020’de veya benzeri bir şeyde resmi olmayacak. Ancak şirket, cihazla ilgili bazı bilgileri özel olarak veya herkese açık olarak paylaşabilir ve hatta tasarımını bile gösterebilir.

Nokia 9.2’nin (PureView) 20 Haziran’dan sonra geleceği söyleniyor

Kaynağın paylaştığı başka bir bilgi parçası da Nokia 9.2. Verilen bilgilere göre, HMD Global Nokia 9.1 gelişimini çöpe atmış ve doğrudan Nokia 9.2’ye atlamış olabilir.

Neden? SoC, Snapdragon 855 + ‘dan Snapdragon 865‘e yükseltme yapıyor gibi görünüyor. Bu, Nokia’nın tarihli bir SoC ile amiral gemisi bir telefon yayınlayarak zaten bir hata yapması gibi, birkaç kez oldu.

Bir cihazın 2020’de gerçek bir amiral gemisi olması için gerçek bir amiral gemisi işlemcisine sahip olması gerekir. Sağlanan bilgilere göre, telefonun ekranı “çerçevesiz” olabilir ve öne bakan bir kamera da 32 megapiksel’den 48 megapiksel sensör’e yükseltme yapıyor.

Yine de arkaya bakan kameralarda hala bilgi yok. 3.5 mm kulaklık girişi bu sefer paketin bir parçası olmayacak.

Bazılarınız muhtemelen Nokia 9.2‘nin ne zaman geleceğini merak ediyor… Eğer verilen bilgiye inanılırsa, 20 Haziran’dan sonra başlayacak. Bu, oldukça beklemek için hazır olduğumuz anlamına geliyor.

HMD Global, yeni Nokia amiral gemisi ile bir kez daha partiye geç kalabilir. Nokia 9.2 muhtemelen ‘PureView’ markasına da sahip olacak ve umarım Nokia 9 PureView’dan daha iyi bir genel paket olacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir