1. Anasayfa
  2. Sektörel

Hobi Ekipmanları İçin: Crafist

Hobi Ekipmanları İçin: Crafist

Özellikle seramik ve heykel gibi hobiler için gerekli malzemeleri Crafist sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu gibi hobilere ilgi duyan kişiler başlangıçta hangi malzemeleri alması gerektiğini araştırır.

Seramik için öncelikle çamur, sır çeşitleri, kalıp ve boyalara ihtiyaç duyulur. Benzer şekilde heykel sanatı için de çamur çeşitlerine gereksinim vardır. Başarılı markaların seramik ve heykel için gerekli ekipmanlarını Crafist sitesinden satın alabilirsiniz.

Ayrıca uygulayacağınız teknik doğrultusunda farklı çamur tipleri arasından tercihte bulunmanız da mümkündür. Aynı zamanda bu gibi hobilere yeni başlayan kişiler için çeşitli öğretici kitaplar da mevcuttur. Seramik sanatını detaylarıyla öğrenmek ve uygulamak için farklı yayınların kitaplarını satın alabilirsiniz.

Seramik ve Heykel Hobisi İçin Gerekli Her Şey Crafis’te

Seramik hobisi için çeşitli çamur çeşitlerine, boyalara, kalıp dökme malzemelerine ihtiyaç duyulur. Bu noktada ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi Crafist sitesinden temin edebilirsiniz. Bununla birlikte benzer şekilde heykel hobisi için de belli başlı ürünlerin temin edilmesi gerekir.

Heykel yapımı sırasında ilk önce metal veya ahşaptan iskelet hazırlanır. Daha sonrasında ise iskelet üzerine kıl yığılır ve kurumaması için de üzerine su püskürtülerek bir örtüyle sarılır. Bu işlemden sonra çamur çeşitli araçlarla biçimlendirilir ve detaylandırılır. Bu noktada kullanım amacınıza göre farklı çamur çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Biçimlendirme işleminden sonra ise kalıplardan yararlanmanız mümkündür. Seçilecek olan kalıp, heykel türüne göre farklılık gösterir. Gerek heykel gerekse seramik için ihtiyacınız olan tüm ürünleri Crafist üzerinden satın alabilirsiniz.

Ünlü Markaların Çamur ve Sır Seçenekleri

Laguna Clay gibi ünlü markaların çamur ve sır seçeneklerini Crafist üzerinden satın alabilirsiniz. Bu noktada hem seramik hem de heykel alanında kullanılan porselen çamur ve stoneware plastik vakum çamuru çeşitleri bulunur. Stoneware plastik vakum çamuru, 0,25 mm şamot oranıyla tornada büyük formlar çalışmak için oldukça ideal bir kil bünyesidir. Aynı zamanda bu ürün, elle şekillendirmeye de uygundur.

Sarı, kahverengi, siyah, gri, beyaz gibi stoneware çamurları arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüksek, orta ve düşük derecedeki sır çeşitleriyle heykel ve seramik çalışmalarınıza daha estetik bir görünüm katmanız mümkündür. Bu noktada ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Crafist üzerinden avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir