1. Anasayfa
  2. Oyun

Hile Yapan Oyunculara İlginç Cezalar Veren 5 Oyun!

Hile Yapan Oyunculara İlginç Cezalar Veren 5 Oyun!
0

Hile yapan oyunculara ilginç cezalar veren 5 oyun listesini daha önce duydunuz mu? Hile yapmak etik ve hoş değil. Peki ya, tek kişilik offline oyunlarda hile yapmak?

Bazı yapımcılar tek kişilik oyunlarda da hile yapmanın etik olmadığını düşünmüş olacak ki. Hile yapan oyunculara ilginç cezalar verme fikri ortaya çıkmış. Kimi oyun sadece eğlenceli cezalar verirken kimi oyun, oyun kayıt dosyalarını bile silebilecek düzeyde cezalar sunabiliyor.

Bazı durumlara bu cezalarla karşılaşmak için ekstra yazılımlar indirmenize gerek kalmıyor. Oyun içinde olan bazı açıklar sürekli olarak suistimal edildiğinde size ders vermek için bazı canavarlar bile ortaya çıkabiliyor. İşte, Hile yapan oyunculara ilginç cezalar veren 5 oyun!

The Witcher 3 – İneklerin Laneti?

The Witcher 3, kendi içinde ilginç detaylar ile oyuna oyuncuları en iyi şekilde bağlayan oyunlardan sadece birisi. Peki ya Witcher 3 içinde, sizi oyundan soğutacak düzeyde bir canavar olduğunu biliyor musunuz?

Söz konusu canavar oyunda bulunan bir açığı düzeltmek yerine eklenmiş ve oyunculara ceza vermeyi amaçlamış. The Witcher 3’de kolay para kazanmanın yollarından birisi.

Çiftlikteki inekleri öldürmek ve derilerini satmak. Ancak, bazı oyuncular ineklerin zamanla yeniden geldiğini gördükten sonra sürekli olarak dinlenme molalarına girip inekleri kesip derilerini satmaya başlamış.

1 – The Witcher 3 – İneklerin Laneti?

CD Projekt Red, söz konusu hataya çözüm olarak. İnekleri belirli orandan fazla kesen oyuncuların karşısına çıkacak oldukça zorlu bir Boss eklemiş. Söz konusu canavarı kesme imkanınız her zaman var. Ancak, gelişmiş ekipmanlara ve yüksek oyun bilgisine biraz da şansa ihtiyacınız var.

Serious Sam 3 BFE – Kırmızı, Dünyanın En Hızlı Akrebi

2 - Serious Sam 3 BFE – Kırmızı, Dünyanın En Hızlı Akrebi

Hileci oyunculara ilginç cezalar veren oyunlar arasında Serious Sam 3 BFE’de bulunuyor. Kendi içinde komedi unsurları barındıran ve aşırı kanlı olan bir oyun. Hikayeye sahip olmasının yanı sıra sadece bir yerleri yıkarak ve birilerini vurarak oynayabileceğiniz bu oyun.

Hilecilere ve korsan oyun oynayanlara karşı da bazı çözümler geliştirmiş durumda. Korsan ve hile yapan oyunculara karşı geliştirilen bu çözüm, oyuncuların kendilerini ölümsüz ve aşırı hızlı bir akrep ile baş başa bulmasına neden oluyor.

Kırmızı Akrep, korsan oyun oynayan oyuncuların peşinden asla ayrılmıyor ve ölümsüz denecek kadar güçlü. Bazı oyuncular onu öldürdüğünü iddia ediyor ancak, ortada henüz bununla ilgili bir video bulunmuyor.

Mirror’s Edge – Parkurlardan Geçememek

Mirror's Edge – Parkurlardan Geçememek

Hileci oyunculara komik cezalar veren oyunlar arasında bulunan Mirror’s Edge, hile yapan oyuncuların yanı sıra. Crack kullanan oyuncular için de aynı ceza yöntemini kullanıyor.

Öyle ki, oyuncular kendilerinde sorunlar olduğunu düşünerek oyun forumlarında konular açarak kendini diğer oyunculara karşı da rezil etmiş durumda.

Mirror’s Edge, parkur yeteneklerinizi konuşturduğunuz ve binalardan binalara atlayarak ilerlediğiniz, son derece eğlenceli bir oyundur.

Kendi içinde aksiyon unsurları da barındırarak parkur yaparken heyecanlanmanızı da sağlayarak, oyundan keyif almanızı sağlar.

Ancak, bunlar oyunda hile yapmıyor ve oyunu Crackli kullanmıyorsanız geçerli. Hile yapan oyuncular, oyun da binaların sonuna gelip atlamak istediğinde asla binaların karşısına ulaşamıyor.

Karakter, tam atlama noktasında yavaşlayarak atlamayı imkansız hale getiriyor ve oyuncuların aynı binada kalmalarını sağlıyor.

GTA 4 – Sarhoş Kameraman ve Yüksek Hasarlı Araçlar

GTA 4 – Sarhoş Kameraman ve Yüksek Hasarlı Araçlar

Rockstar Games, korsan oyunculara ve hile yapan oyunculara karşı sıkı tutum sergileyen nadir firmalardan. Ancak, o dönem oyuncuların oyuna direkt girmesini engellemek yerine oyuna girdiklerinde sorunlar ile karşılaşmasını sağlama kararı almış.

GTA 4 Oyununda, korsan şekilde oyuna sahip olup bir şekilde oyuna giriş sağlar ve oynamaya çalışırsanız bazı sorunlar ile karşılaşacaksınız. Bu sorunlar;

Sürekli sallantıda olan ve mide bulantısına neden olan kamera hareketleri

  • Anında yüksek hasar seviyelerine çıkan araçlar ve araçların anında patlaması.
  • Kontrolden çıkan ve sizin kontrol etmediğiniz araçlar. Tüm bu sorunlara rağmen oyuna devam etmeye çalışan oyuncular ise asla görevleri geçemiyor, silahlar ile ilgili sorunlar yaşıyor. Oyun içindeki önemli ve görevi geçmenizi sağlayacak olan bazı unsurlardan da uzak kalıyor.

Oyunun konsol sürümünde kamera sallantısı ve rahatsız edici detaylar bulunmuyor. Oyunun korsan sürümünde hile yapan ve oyuna kaçak şekilde erişen oyuncular. Görevlerin ortasında, oldukça ürkütücü fotoğraflar ile kendilerine yönetilen “sen bir hırsızsın” sözleri ile karşı karşıya kalıyor.

Crysis Warhead – Tavuk Atar Silahlar

Crysis Warhead – Tavuk Atar Silahlar

Türkçe dil desteğinin bulunması, Türk oyun yapımcıları tarafından üretilmesi ile dikkat çeken Crysis Warhead, korsan oyunculara karşı aldığı önlemler ile de yüksek oranda etkileşim almış durumda.

Crysis Warhead, oyuncuların silahlarındaki mermileri tavuklar ile değiştirerek hem korsan hem hile yapan oyunculara karşı önlemler almış. Oyuncuların bölümleri geçmesini engellemiştir.

Tavuklar, sadece sizin ateşlediğiniz silahlardan çıkarak oyunu hem komik hem de geçilemez bir hale getiriyor.

Öyle ki, sadece küçük silahlar değil, dev tankların silahları da devasa tavuklar ateşliyor. Korsan oyuncular söz konusu durumun hata olduğunu düşünerek forumlarda konu açarak tüm bu rezilliklerin üstüne bir de kendilerini ifşa etmeye başlamıştı.

Hile yapan oyunculara ceza veren 5 oyun listesindeki oyunlar bu kadar, ancak her geçen gün yapımcılar çıkarttıkları yeni oyunlara yeni ceza sistemleri ekliyor.

Korsan oyuna yönelen oyuncular hiç beklemedikleri bir anda kendilerini kovalayan devasa canavarlar ile veya anında çıkan korkunç resimler ile korkabilirler.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir