1. Anasayfa
  2. Sektörel

Hidrofor

Hidrofor
0

Günümüzde özellikle çok katlı binalarda en alt kattaki alanlarda suyun kullanımı ile en üst kattakilerin suya ulaşma seviyelerinin aynı olması istenmektedir. Bu konuda yapılması gereken binanın su girişinin bulunduğu noktadan evlere suyun pompalandığı kısma bir hidrofor monte etmektir. Bu hidrofor suyu tüm dairelere eşit şekilde aktaracak şekilde basınçlı bir işlem yapmaktadır. Böylece herkes suyu aynı tazyikte kullanabilmektedir.

Hidrofor Kullanım Alanları

Sıvı pompaları olarak bilinen hidroforlar sıvıyı bir tüp veya borudan basınç oluşturarak başka noktaya aktarır. Sıvı, kullanılabileceği bir yere ulaşana kadar pompa tarafından itilir. Bu tip pompa genellikle araçlarda, teknelerde ve uçaklarda kullanılmaktadır. Konteynerler arasında sıvı transferi ve kuyulardan su çekmek için de bu kullanım alanlarına dahildir. Hidrofor genellikle elektrik sistemi ile çalışmaktadır. Bu sistem monte edilirken sıvının doğrudan cihaza girişinin yapılacağı noktaya monte edilir. Bu apartmanlarda depoların çıkışı veya şebeke suyunun evlere dağıtıldığı boru olarak yapılır. Böyle su tüm alana aynı miktarda pompalanır. Bu sistemler hakkında bilgi almak için https://desenerji.com/hidrofor/ sayfasını ziyaret etmeniz uygun olacaktır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir