1. Anasayfa
  2. Rehber

Görev Çubuğunda Sağ Tık Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Görev Çubuğunda Sağ Tık Çalışmıyor Sorunu Çözümü
0

Windows’un bütün sürümlerinde yer alan Görev Çubuğu, işlevsel olarak en çok kullanılan araçlardan bir tanesidir. Görev Çubuğu üzerinden kullanıcılar birçok özelliklere ve program, dosya gibi alanlara erişim sağlayabilmektedir. Aşağıda bulunan sağ tık çalışmıyor sorun çözümlerini takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle internette gezinirken fark etmiş olduğum bir sorun olan görev çubuğu çalışmıyor, görev çubuğu tıklanmıyor gibi sorunların çözümünü paylaşarak sizlerin de bu konuda bilgilenmesini istedim ki umarım faydalı bir makale olacaktır.

Windows işletim sistemlerinde bu tür problemlerin ortaya çıkması çok olası bir olaydır ki sağ tuş yaptığımda donuyor problemi bizlerinde başına gelen bir sorun olmuştu. Sizler için bu sıkıntılı problemi araştırma yaparak birkaç tane çözüm önerisi buldum ve umarım hepsi de sizlerin bilgisayarlarındaki bu problemi çözmeye yardımcı olacaktır.

Yöntem 1: TileDataLayer Dosyasını Temizlemek

  1. Başlat menüsüne geliyoruz.
  2. Komut İstemi yazıyoruz ve aracı açıyoruz.
  3. Açılan ekrana “%userprofile%\AppData\Local\TileDataLayer” yazısını yapıştıryoruz ve arıyoruz.
  4. Açılan ekrandaki tüm dosyaları siliyoruz.

Yöntem 2: RestoreHealth İşlemi Uygulamak

  1. Başlat bölümüne geliyoruz.
  2. Buradan Komut İstemi yazıyoruz ve gelen programı Görev Yöneticisi Olarak başlat diyerek açalım.
  3. Gelen ekrana “DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth” yazarak Enter diyoruz.

Buradaki işlemin bitmesini bekleyin ve işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Burada paylaşmış olduğum iki çözüm yöntemi de görev çubuğunda sağ tık çalışmıyor sorununu tamamen ortadan kaldıracak çözümlerdir. Bu sorunu yaşayan hemen hemen herkes bu tür çözüm yolları ile bu tür problemlerden hızlıca kurtulmaktadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir