1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Pixel 5: Fiyatlandırma, özellikler, çıkış tarihi, resimler ve bildiğimiz her şey


0

Google’ın Pixel 4a’sı indi ve şimdi hedefimiz geçen yıl ki Pixel 4’ün amiral gemisi takibine sıkı sıkıya bağlı. Ancak 2020, Google ve Pixel serisi için bir değişim yılı oldu ve bu Pixel 5’e kadar uzanıyor. Şimdiye kadar sızdırılanlar 2019’da kulağa saçma gelebilir, ancak bildiğimiz kadarıyla hepsi doğru.

Neye benzeyecek

Şimdiye kadar şaşırtıcı derecede az sayıda güvenilir Pixel 5 sızıntısı yaşadık. Google, 3 Ağustos’ta yaklaşan Pixel 5 ve 4a 5G ile dalga geçtiğinde bize resmi bir bakış açısı olduğuna inandığımız şeyi verdi :

Bundan bir ay önce, @ xleaks7 (aracılığıyla sızan cari işlemler dengesi dayalı görüntüleyicilerine bir avuç yayınlanan Pigtou biz düşündükleri göster) makul , tasarım olsa çene, renklerin eksikliği ve parmak izi sensörü derinliği gibi ayrıntılara bazı biraz kapalı olabilir:

 

Gördüğünüz endüstriyel tasarım, bir Pixel olarak hemen tanınabilir olduğu Piksel 4 sızana ait bilgi vermektedir. Pixel 4a XL Pixel 4a 5G . Arka kamera konfigürasyonu Pixel 4 ile karşılaştırıldığında değişmemiş görünüyor ve benzer bir genel fiziksel tasarıma sahip olacak gibi görünüyor, kaplamalı (muhtemelen metal) bir orta çerçeve ve önden arkaya bol dökümlü cam.

Bununla birlikte, arkadaki kapasitif bir parmak izi sensörünün geri dönüşü gibi diğer detayların da desteklediği birkaç büyük değişiklik var. Ayrıca Soli’ye sahip olmayacağından oldukça eminiz ve gerekli stereoskopik kameraları ve IR aydınlatmayı barındırmak için bir çerçeve olmadan yüz kilidinin açılmasının muhtemelen mümkün olmayacağından eminiz – yukarıdaki gibi neredeyse çerçevesiz bir ekranın yapamayacağı her şey. ‘ izin ver. Yine de Pixel 4a gibi şık, modern, öne bakan ön kameralardan birini alıyoruz .

Bu sonbaharda beklenen salım süresine yaklaştıkça, sızıntı oranı artacaktır.

Özellikler neler?

Hala bazı bilinmeyenler var ve ayrıntılar tam bir özellik sayfası yayınlayamayacak kadar belirsiz, ancak Pixel 5’in iç özellikleri hakkında birkaç ayrıntıya sahibiz.

En son OnePlus Nord , Moto Edge ve Vivo X50 Pro ile aynı olan Snapdragon 765G yonga setine sahip olacağını biliyoruz . Bu, Snapdragon 865’i paketleyen bazı bin dolarlık telefonlar gibi “amiral gemisi” seviyesinde performansa sahip olmayabileceği anlamına gelse de endişelenmiyoruz .

Bazı bilgileri Android 11’de kazılıp dayanarak, Pixel 5 olacak muhtemelen sahip ters Kablosuz şarjı diğer cihazları kullanılmasını tavsiye ederiz. Ayrıca kamera yapılandırmasının geçen yılki Pixel 4’e benzer (aynı değilse) olmasını bekliyorum . Google, kameraları söz konusu olduğunda yavaş değişiyor ve dürüst olmak gerekirse, buna gerek yok, sonuçlar çok iyi.

Görsellere göre, kapasitif parmak izi sensörünün bir dönüşünü de işaret ediyor, bu da bizi …

Pixel 4’e kıyasla hangi özellikleri kaybedecek?

Şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak, Pixel 5’in Pixel 4’e kıyasla birkaç özelliği kaybedeceğinden oldukça eminiz. Yeni uçtan uca ekran tasarımıyla, çerçevelerde gerçek bir alan kalmadı. Bunun anlamı, daha ince yapılı bir tasarım, ama aynı zamanda biz demektir muhtemelen hem Soli en Hareket Sense hareketleri ve yüz kilidini kaybetme – tüm bu sensörler bazı ciddi yer ihtiyacı dolayısıyla, ve Piksel 4’ün bezelicious alnı. Google bunları bir şekilde ekranın altına gömmediği sürece (ki bu pek olası değildir), muhtemelen sayabilirsiniz.

Biz de konum oldukça emin Pixel 5 bir “XL” sürüm olmayacak.

5G’ye sahip olacak mı?

Evet . Snapdragon 765G yonga seti 5G’yi destekler, bu nedenle Pixel 5, sizin için önemliyse 5G ağlarını desteklemelidir.

Fiyatı Kaça mal olacak?

Fiyatlandırma sızdırılmadı. Ancak, büyük olasılıkla Google ile ilişkilendirilen yakın tarihli bir anket , yanıtlayanlardan 349 $ ‘lık bir “Google Pixel Telefon” ile 699 $’ lık bir “Premium Google Pixel Telefon” karşılaştırmasını istedi. Google’ın daha ucuz bir yonga setine geçtiği ve son birkaç yıldır amiral gemisi Pixel fiyatlandırması ile ilgili sık sık şikayetlerin olduğu göz önüne alındığında, Google’ın gerçek bir anket olduğundan emin olmanın bir yolu olmasa da, 700 $ ‘lık bir fiyat etiketi makul görünüyor – veya en azından mümkün.

Ne zaman çıkacak?

8 Ekim’de . Google , ön siparişlerin 8 Ekim’de açılacağını söyleyerek Fransız blogundaki resmi duyuru tarihini kaldırdı . Geçmişte, Pikselleri duyurulduğu tarihte ön sipariş verebiliyordunuz, bu nedenle, herhangi bir değişiklik yapılmadan 8 Ekim’de bir Made by Google etkinliği (veya daha büyük olasılıkla bir web yayını) gerçekleşmesi için iyi ihtimaller veriyoruz. Bu olmuştur yıl içinde gecikmeler bu tarihten geriye itilebilir böylece, Google için.

Ayrıca Google’ın, Pixel 5’in Hindistan veya Singapur’a hiç gelmeyeceği konusunda açık olduğunu unutmayın .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir