Google, Gmail için yeni bir tasarım yayınladı
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google, Gmail için yeni bir tasarım yayınladı

0

Bu yılın başlarında Google, Gmail, Chat ve Meet özellikleri arasında geçiş yapmayı kolaylaştıracak güncellenmiş yeni bir gmail tasarımını duyurdu. Bazı kullanıcılar bu güncellemeyi şimdiden almaya başladı.

Gmail Google Chat Google Meet Yeni Görünüm
Gmail’de hangi uygulamaların kullanılacağını seçin

Posta kutunuza girdiğinizde Chat ve Meet entegrasyonunu kurmanız için bir istem göreceksiniz ve ayrıca arayüzdeki değişiklikleri de fark edeceksiniz. Yeni sürüm, yeni sekmeler açmadan posta, toplantı ve önemli yazışmalar arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar. Dilerseniz ayarlardan eski tasarıma dönebilirsiniz.

Ayrıca yeni arayüzde, sağ paneldeki simgelerin tasarımı değişti: artık bunlar, Google’ın 2021’den beri aktif olarak tanıttığı Material You tarzında modern versiyonlarıdır.

Gmail Yeni Tasarımın Görüntüsü

Gmail Yeni Tasarımı Posta Kutusu Görünümü

Yeni arayüz, kademeli olarak tüm Gmail kullanıcılarına (hem abonelik hem de normal bir Google hesabı ile) yayılmaya başladı. Tek istisna, Google Workspace Essentials planının sahipleridir: güncelleme onlara daha sonra ulaşacaktır. Farklı hesap türlerine sahip kullanıcılar için güncellenen uygulamanın arayüzünün farklı olacağı belirtiliyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir