1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

En Yeni Oyunları Canavar Gibi Gaming Notebook Modellerinde Oynamaya Ne Dersiniz?

En Yeni Oyunları Canavar Gibi Gaming Notebook Modellerinde Oynamaya Ne Dersiniz?

2022 ve 2023’ün oyun bakımından sürpriz yıllar olduğu, peşi sıra gerçekleşen oyun tanıtım etkinlikleriyle bir kez daha ortaya çıktı. Önce State of Play etkinliği, sonrasında Xbox & Bethesda etkinliği sayesinde gaming notebook sahiplerinin bilgisayarlarında yer alacak yapımların neler olacağı ve oyunların bazılarının çıkış pencereleri ilan edildi. Hazır şu sıralar oyun yağmuru biraz hız kesmişken ilerleyen aylarda ve 2023’ün başlarında yayımlanacak oyunların üstesinden gelecek güçteki “Canavar”ları, beklenen oyunların muhtemel sistem yükleri eşliğinde tanımaya ne dersiniz?

Macera Tutkunları için Monster Abra Serisi Gaming Laptop Çeşitleri İdeal

Geliştirdiği gaming notebook modellerini Abra, Tulpar ve Semruk olmak üzere üç ayrı kategoride sunan Monster Notebook’un, bütçenizi zorlamadan edinebileceğiniz “Canavar”lar, Abra serisi altında bulunuyor. Tercihinize bağlı olarak ekran genişlikleri, işlemcileri, ekran kartları değişiklik gösteren Abra serisinin yıldızı şüphesiz, Intel Core i7-11800H işlemcili ve NVIDIA RTX 3050 Ti ekran kartlı üyeleri oluyor. İlerleyen dönemde Game Pass sayesinde ücretsiz olarak erişebileceğiniz Diablo IV, Minecraft Legends, ARA: History Untold gibi oyunları, akıcı oynamanıza imkân tanıyan modeller, içerdikleri geniş kapasiteli RAM ve yüksek hızlı SSD’lerle oyunların göz açıp kapatıncaya kadar yüklenerek oynamaya hazır hâle gelmesini sağlıyor. Windows 11 işletim sisteminin tüm olanaklarından sonuna kadar yararlanan ve ilgili işletim sisteminin yakın zamanda gelecek olan Android uygulama-oyun çalıştırma işlemini de başarıyla gerçekleştirebilecek taşınabilir oyuncu bilgisayarları, ekran görüntü kalitesi ve performansıyla yeni nesil oyunları 144 Hz tazeleme oranı farkıyla deneyimlemenize yardım ediyor.

Nihai Performansın Adresi; Monster Semruk Gaming Notebook Modelleri

Rakiplerine Göz Açtırmak İstemeyenler, Tulpar’ın Kanatları Altında Toplanıyor

Sunduğu performansla çoğu masaüstü bilgisayarı geride bırakan Monster Tulpar serisi gaming laptop çeşitleri, hem en güncel oyunları üst düzey grafik ayarlarında oynamak isteyenleri hem de dijital savaş alanlarında rakiplerine göz açtırmak istemeyenleri hedefliyor. Önceki yıllarda PlayStation’a özel yayımlanan ancak gaming notebook modellerine de konuk olacağı açıklanan Marvel’s Spider-Man ve The Last of Us gibi üst segment yapımları 4K (2160p) çözünürlükte dahi deneyimleyebilmenizi mümkün kılan Tulpar serisi oyuncu bilgisayarlarının arkasında, çok güçlü donanımlar bulunuyor. Intel Core i7-11800H işlemciye ek olarak NVIDIA RTX 3070 ekran kartı, modellerin yalnızca tek kişilik oyunlarda değil çevrim içi çok oyunculu yapımlarda da kusursuz bir oyun tecrübesi yaşamanızı sağlıyor. Abra serisindeki gibi yüksek kapasiteli ve hızlı RAM-SSD kombinasyonuyla güçlendirilen Monster Tulpar notebook’lar, 165 Hz yenileme seviyesine sahip WQHD (1440p) çözünürlüklü ekranlar içeriyor. Böylece 15,6 ya da 17,3 inçlik ekranlarda, son derece keskin ve akıcı görüntüler elde ederken rakiplerinizi daha kolay tespit edip onlara karşı galip gelmeniz olanaklı hâle geliyor.

Nihai Performansın Adresi; Monster Semruk Gaming Notebook Modelleri

Standart bir oyuncu bilgisayarının size sunduğundan fazlasını beraberinde getiren ama buna karşın taşınabilirlikten de taviz vermeyen Monster Semruk serisi gaming laptop modelleri, nihai performansın adresi oluyor. Doğrudan doğruya masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen Intel Core i9-11900K işlemci ve mobil ekran kartlarının zirvesini temsil eden NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Performance bulunduran taşınabilir oyuncu bilgisayarları, 4K (2160p) çözünürlüklü 17,3 inçlik IPS ekranlarıyla hem oyun hem de profesyonel çalışma süreçleri için uygun birer çözüme dönüşüyor. Kısa zaman sonra tanışacağınız Resident Evil 4 Remake, The Callisto Protocol, A Plague Tale: Requiem, Scorn gibi çok beklenen yapımları 4K çözünürlük farkıyla deneyimleyip dilerseniz aynı oyunlar için canlı yayın bile gerçekleştirebilmenize zemin hazırlayan güçlü Semruk serisi, unutulmaz oyun seansları yaşamanıza imkân veriyor.

Eğer siz de yeni çıkacak oyunları bir casual gamer gibi değil, “Canavar” gibi oynamak istiyorsanız, dilediğiniz Monster oyuncu bilgisayarını tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz modelin Windows 11 işletim sistemi olması durumunda bir aylık Game Pass aboneliği kazanacağınızı unutmayın!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir