1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Gamer Oyunculara Özel Hazır Sistem Önerileri

Gamer Oyunculara Özel Hazır Sistem Önerileri
0

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayarlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bilgisayarlar çalışanların iş hayatlarını ve öğrencilerin eğitim sürecini kolaylaştırdığı gibi iyi vakit geçirip oyun oynamak için de kullanılıyor.

Oyun oynamak isteyenler yani gamerlar için üretilen bilgisayar parçalarının asıl amacı oyunlarda kasma, ekran yırtılması gibi olumsuzlukların yaşanmasını önlemektir. Oyun zevkini düşüren bu durumların yaşanmaması için gaming bilgisayarlarda kullanılan ekipmanlar yüksek performansa odaklıdır.

Baktığımızda gaming bilgisayarlar için üretilen kaliteli pek çok ekipman bulunuyor. Bu kadar ekipman içinden doğru ekipmanları verimli bir şekilde çalışabilmesi için birleştirmek oldukça zordur. Bu yüzden öncü olarak nitelendirebileceğimizi bilgisayar üretici firmaların bazıları gamer oyunculara özel hazır sistemler üretmektedir. Gaming bilgisayar denildiğinde akıllara öncelikle Asus ve MSI markaları gelmektedir. Asus ve MSI, gamer kullanıcıları için özel hazır sistemler üretmektedir.

Bu yazımızda sizler için Asus ve MSI hazır sistem önerilerinde bulunacağız ve hazır sistem neden daha avantajlıdır sorusuna cevap vereceğiz.

Asus Hazır Sistem Önerileri

ASUSTek Computer Inc. ya da daha kısa ve bilinen adıyla Asus, bilgisayar sektöründe önde gelen markalardan biridir. Asus hazır sistemleri kullanıcıları için farklı özelliklere ve farklı fiyatlara sahiptir. Bazı Asus hazır sistemleri şu şekildedir;

AMD 5600X-ASUS PH-RTX3060-12G-V2-PRIME B550M-K-KINGSTON 500GB-CORSAIR 16GB

AMD R5 1600 AF-ASUS TUF-GTX1660TI-6G-EVO-PRIME B450M-K II-CORSAIR 16GB RAM-KINGSTON 480GB

Bunlar gibi pek çok farklı özellikte ve fiyatta Asus hazır sistemleri bulunuyor. Bu sayede istediğiniz özelliklere sahip olan uygun fiyatlı bir Asus hazır sistem bulabilirsiniz.

MSI Hazır Sistem Önerileri

Micro-Star International yani MSI, gaming bilgisayar denildiğinde akıllara gelen ilk markalardan biridir. MSI hazır sistemleri kullanıcıları için pek çok farklı özelliklere ve farklı fiyatlara sahiptir. Bazı MSI hazır sistemleri şu şekildedir;

INTEL 11700K-MSI RTX 3080Ti VENTUS 3X-Z590 PLUS-SAMSUNG 1TB-CORSAIR 32GB

Intel 10100F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS-B460M-A PRO-KINGSTON 16GB-480GB SSD

Bunlar gibi pek çok farklı özellikte ve fiyatta MSI hazır sistemleri bulunuyor. MSI hazır sistemleri çeşitleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olan uygun fiyatlı MSI hazır sistem bulabilirsiniz.

Hazır Sistem Önerileri

Hazır Sistem Almak Neden Avantajlıdır?

Bilgisayar, pek çok farklı bileşenden meydana gelen karmaşık yapıdaki teknolojik bir üründür. Bilgisayar bileşenlerinin birbirleri ile koordineli bir şekilde çalışması çok önemlidir. Örneğin, ayrı ayrı çok iyi özelliklere sahip olan parçalar aynı sistemde birlikte bulunduklarında tam performans ile çalışamayabilirler. Böyle bir durum ile hazır sistemlerde karşılaşmanız neredeyse imkansızdır.

Hazır sistemler bünyesinde bulundurdukları bileşenlerin tam performansla çalışabilmesi için koordineli bileşenler ile oluşturulur. Bunun yanı sıra hazır sistemlerin bünyesinde bulundurdukları bileşenleri ayrı ayrı satın almak, maliyetinizi artırabilir. Yani hazır sistem almak aynı zamanda daha ekonomiktir. Bunlar gibi çeşitli nedenlerde dolayı hazır sistem almak daha avantajlıdır.

Bu yazımızda sizler için Asus ve MSI hazır sistem önerilerinde bulunacağız ve hazır sistem neden daha avantajlıdır sorusuna cevap verdik. Tebilon olarak Asus, MSI hazır sistemleri ve bilgisayarınız için ihtiyacınız olan tüm ekipmanları sitemizden temin edebilirsiniz. Sitemizde bulunan çeşitli filtreleme özellikleri ile aradığınız ürünü bulmak çok daha kolay olacaktır. www.tebilon.com üzerinden sitemizi ziyaret edebilir, kampanyalarımızdan faydalanabilir ve tercih ettiğiniz ekipman ya da bilgisayar parçalarını uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir