1. Anasayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji

Galaxy Ring Akıllı Yüzük, sağlıklı beslenmeye yardımcı olabilir

Galaxy Ring Akıllı Yüzük, sağlıklı beslenmeye yardımcı olabilir
0

Akıllı telefonlar herkes için artık alışılagelmiş bir hâl aldı, akıllı saatler ve fitness bileklikleri de kimseyi şaşırtmıyor. Şimdi ise üreticiler, yüzükler şeklinde daha kompakt giyilebilir cihazlar üzerinden kazanç sağlamak istiyorlar.

Güney Koreli üretici, bu ürünü ile piyasaya ilk defa bir adım atmış olacak ve rakiplerini de bu yönde harekete geçirebilir. Güney Kore basını, Samsung yüzüğünün bazı muhtemel özellikleri hakkında bilgi verdi. Bunlar, sağlık parametrelerinin ve diyetin takibi ile ilgili. Özellikle, Galaxy Ring yüzüğü, Samsung Food ve Samsung e-Food Center hizmetleri ile entegre olacak şekilde tasarlanmış.

İlki, yapay zeka temelli kişiselleştirilmiş bir beslenme ve tarif seçme servisidir. Yemek planlamasına yardımcı olur ve akıllı ev cihazları ile uyumlu çalışır. Sonuç olarak, yüzük, sahibinin sağlık bilgileri temel alınarak nasıl doğru beslenilmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Özellikle, beslenme tavsiyeleri kullanıcının kalori tüketimi ve vücut kitle indeksi (VKİ) gibi faktörlere dayanarak verilebilir.

Samsung Food servisi, Samsung’un akıllı buzdolapları ile entegre çalışır ve bu buzdolaplarının içindekileri bilir. Bu bilgilere dayanarak, yüzük beslenme konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Eğer buzdolabında bazı malzemeler eksikse, Güney Kore’de Samsung e-Food Center üzerinden sipariş edilebilir.

Güney Kore’de bazı Galaxy Watch modellerinde benzer bir özellik bulunuyor. Bu özelliğin diğer ülkelerde bulunup bulunmayacağı belirsiz olsa da, diyet tavsiyeleri özelliği dünya genelinde 104 ülkede çalışan Samsung Food servisi üzerinden sunulacak.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir