1. Anasayfa
  2. Yazılım

Format Atmadan Windows 11 Yükleme

Format Atmadan Windows 11 Yükleme
0

Bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemleri zaman içerisinde kullanıcıların sıkılmasına veya farklılık istediği için başka işletim sistemlerine meraklanmasına neden olabilirler. Bu yazımızda sizler için windows 11 yükleme adımlarını sırası ile anlatmaktayız.

Genel olarak dünya üzerinde en çok kullanılan ve yıllar geçse de popülerliğini kaybetmeyen bir işletim sistemi olan windows 7, günümüzde de halen popüler sırrını koruyarak devam etmektedir.

Bilgisayarlarınızda kullandığınız işletim sistemini yükseltmek isteyenler için kolay bir rehber eşliğinde çok basit bir şekilde windows 11 yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiz.

Aşağıda bulunan işlemler tamamen usb veya cd gerektirmeden sadece dosyası bilgisayarımıza yükleyerek gerçekleşecek bir işlemdir.

Windows 11 Format Yöntemi

Göstereceğim bu yöntemi 1-2 gün içerisinde kendi bilgisayarımda deneyerek ve olumlu yönde olduğu için paylaşmaktayım, doğruluğu konusunda şüpheniz olmasın.

  • Yapacağımız ilk işlem buradaki siteye giriş yapmaktır. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11
  • Daha sonra sayfadan Aracı Şimdi İndirin butonuna tıklayarak ufak boyutlu setup dosyasını indirelim.
  • Programı çalıştırın ve içerisinde orjinal windows 11 dosyalarını indirmesi gerekmektedir, internet hızına göre farklılık gösterebilir.
  • İçerisinde ki dosya indirilme tamamlandığında karşınıza seçenekler çıkacaktır. Eğer tamamen baştan format atmak isterseniz dosyaları sil, eğer ki sadece windows 11’e yükseltmek dosyalarınız kalsın diyorsanız dosyaları koru diyerek ilerleme yapabilirsiniz.

Artık bu işlemleri bitirdiğiniz taktirde işleminiz tamamlanmış demektir ki bilgisayar format atma işlemi otomatik olaracak başlayacaktır. Kendini yaklaşık 2-3 kere başlattıktan hemen sonra sizden bilgisayar ismi vs bilgileri isteyerek bilgisayarı sizlere hazır bir şekilde sunacaktır.

İndirmiş olduğunuz bu setup ve kurulum dosyası tamamen microsoft ürünü olmakla birlikte windows 11 orjinal kurulum dosyasıdır ki kendinizde otomatik microsoft sitesinden indirdiğiniz için anlayacaksınızdır. İster format atabilir isterseniz de dosyalarınızı koruyarak windows 11’e yükseltme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir