1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Flexxon, Dahili X-Fly AI ile X-PHY Katı Hal Sürücüsünü Tanıttı

Flexxon, Dahili X-Fly AI ile X-PHY Katı Hal Sürücüsünü Tanıttı
0

Singapur merkezli siber güvenlik şirketi Flexxon bugün, veri koruması için X-Fly AI yerleşik AI içeren dünyanın ilk X-PHY katı hal sürücüsünü piyasaya sürdü.

Donanım düzeyinde veri güvenliği için “son savunma hattı” olan SSD’ler, olağandışı etkinlikleri algılamak için sıcaklık sensörleri de dahil olmak üzere bir dizi özellikle hem uzaktan hem de fiziksel saldırılara karşı koruma sağlayabilir.

Böyle bir izinsiz giriş durumunda, X-PHY olarak bilinen cihaz, kullanıcıyı e-posta yoluyla bilgilendirecek ve herhangi bir fiziksel kurcalanmayı önlemek için kendisini kilitleyecektir. Kullanıcılar daha sonra dinamik bir kimlik doğrulama işlemi kullanarak SSD’nin kilidini açabilir. Ordu gibi yüksek güvenlik gereksinimleri olan müşteriler için, cihaz yanlış ellere geçerse veriler otomatik olarak silinebilir.

Dışişleri Bakanı ve Singapur Akıllı Ülke Girişimi Sorumlu Bakanı Vivian Balakrishnan, yeniliğin bir “atılım” olduğunu ve X-Fly AI, aygıt yazılımı katmanına yerleştirildiği için son kullanıcılar için güvenliği ve korumayı iyileştirmede önemli bir adım olduğunu söyledi.

X-PHY

Şu anda devlet kurumlarında, tıbbi ve endüstriyel kuruluşlarda test edilmekte olan ürün halka açıklanmadı. Flexxon, bu yıl Eylül ayına kadar işletmelere hizmet vermeyi planladığını ve 2022’nin başlarında kitlesel tüketici pazarına yönelik bir cihaz üretmek için yeterli fon sağlamayı umduğunu söyledi.

Flexxon X-PHY

Flexxon’un Kurucusu ve CEO’su Camellia Chan, “X-PHY gibi yeniliklerle, kendimizi büyüyen siber tehditlerden korurken teknolojiden yararlanmak için daha donanımlı olacağız” dedi.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir