1. Anasayfa
  2. Gündem

Firmanızın Bilgi Güvenliği İçin Provimes’e Güvenebilirsiniz

Firmanızın Bilgi Güvenliği İçin Provimes’e Güvenebilirsiniz

Bilgi güvenliği, hassas iş bilgilerini değişiklik, geçersiz hale getirme, imha ve incelemeye karşı korumak için tasarlanmış ve araçları ifade eder. Bilgi güvenliği için veri ihlali senaryosunda kuruluşlara yardımcı olmak için bir dizi yönergeler oluşturulur. Resmi kurallar dizisi ile işletmeler riski en aza indirebilir ve personelin değişmesi durumunda iş sürekliliğini sağlayabilir. Firmanızda bilgi güvenliğini sağlamak çok sayıda avantaj yaratacaktır. Bilgi güvenliği merkezinde bilgileri muhafaza ederek kritik sorunların ortaya çıkması durumunda bilgilerin hiçbir şekilde tehlikeye atılmamasını sağlar.

Bilgi Güvenliğinin Avantajları

  1. Gizlilik: Bilgi güvenliği sayesinde firma ile ilgili kapsamı ne olursa olsun herhangi bir bilgi, yetkisiz kişiler, kuruluşlar ve üçün partiler tarafından öğrenilemez, değiştirilemez ya da farklı bir işlem uygulanamaz.
  2. Bütünlük: Verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü korumak anlamına gelir. Bu, verilerin yetkisiz bir şekilde düzenlenememesini sağlayarak firma içi işleyişin düzenli kalmasını sağlar. Firmada herhangi biri işten ayrıldığı takdirde işler aksamadan, yeni yetkili kişiye data verilir.
  3. Orijinallik: Kullanıcıların söyledikleri kişi olduklarını ve hedefe ulaşan her girdinin güvenilir bir kaynaktan olduğunu doğrulamak anlamına gelir. Bu prensip takip edilirse, güvenilir bir kaynaktan geçerli bir iletim yoluyla alınan geçerli ve gerçek mesajı garanti eder.
  4. Hesap verebilirlik: Bir işletmenin faaliyetlerini kullanılan şifre tekniği sayesinde ayrıntılı olarak kontrol edebilmeyi sağlar. Hiçbir çalışan, diğer çalışanın verilerinde değişiklik yapamaz.

 

Belge Yönetimi Nedir?

Belge yönetimi, dokümanların oluşması ve takibi başta olmak üzere en iyi şekilde işlemesini sağlar. Belge yönetimi olsun veya olmasın, firmalar zaten her gün belge oluşturur ve alır. Birçok kuruluş için bu süreç şaşırtıcı derecede zaman alıcıdır ve sıklıkla göz ardı edilir. Belge yönetimi ile sadece yetkili kullanıcılar mevcut verileri düzenler ve yeni bir veri ekleme hakkına sahiptir. Belgeleri yönetmek üzere atanan sunucular, görev yönetimini en üst düzeye çıkarmak ve genel kuruluş iş akışına yardımcı olmak için yerleşik iş akışı uygulamaları da içerebilir.

Gönderi Yönetimi Nedir?

Gönderi yönetimi ile firma içerisinde gönderilmesi gereken farklı içeriklerdeki veriler, sistemde yetki sahibi olanlar dışında kimseye onay olmaksızın iletilemez. Verilerin güvenliğini sağlamak ve firmadaki verimliliği arttırmak üzere gönderi yönetimi sistemi, faydalı olacaktır.

Firmanızın Efektifliğini Arttıran Sistemler İçin Provimes

Provimes, bilgi güvenliği, belge yönetimi ve gönderi yönetimi başta olmak üzere sunduğu çok sayıda hizmet ile firma içerisindeki güvenliği maksimum hale getirir ve efektifliği arttırır. İşlemlerin yalnızca yetkili kişiler tarafından kontrolünü sağlayan sistemler, zamandan ve nakitten tasarruf etmenizi sağlar. Firmanızın ihtiyaç duyduğu bilgi güvenliği sistemleri için www.provimes.com internet adresimizi inceleyebilir, dilediğinizi seçerek yüksek kaliteli ve uzun süreli sistemlere en uygun fiyatlara hızlı ve kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir