1. Anasayfa
  2. Gündem

Filipinli Dadıların Diğer Dadılardan Üstün Farkları

Filipinli Dadıların Diğer Dadılardan Üstün Farkları

Herkes çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister, bunun için okula gönderir fakat bazen okul yetersiz kalır. Eğer çalışan anne-babaysanız eve bakıcı almanız gerekebilir. Hem eğitim hayatını hem de gelişimini ve bakımını düşünerek bir tercih yapmanız gerekirse, en iyisi Filipinli dadı olacaktır. Dünyanın pek çok ülkesinde aileler Filipinli dadıları tercih etmektedir. Çünkü diğer dadılardan çok daha üstün özellikleri bulunmaktadır. Sadece çocuk bakımı için düşünmeyin, aile büyüklerinizin bakımı içinde tercih edebilirsiniz.

Yabancı Dil

Filipinli bakıcıların ana dillerinden biri İngilizce olduğundan çocuğunuza çok iyi pratik yaptırabilirler. Okulda öğrendiklerini evde konuşarak teorik olmaktan çıkarabilirler. Bu ileriki dönemlerde onlar için büyük bir avantaj olacaktır. Filipinli dadı lar İngilizceyi çok iyi bir şekilde çocuğunuza aşılayacaktır.

İngilizce öğretme anlayışları;

  • Küçük yaştan başlamak
  • Kural ezberletmeye dayalı olmayan bir eğitim
  • Bol bol pratik yapmak

Bu yöntemler çocukların kafalarına daha iyi girmesini sağlayacaktır.

Filipinli Dadıların Diğer Dadılardan Üstün Farkları

Disiplin

Filipinli dadıların en önemli özelliklerinden biri de disiplinli olmalarıdır. Asla taviz vermeden görevlerini yerine getirirler. Çocuklarınıza veya aile büyüğünüze sert davranmazlar, sadece kurallara uyulmasını isterler. İşlerini titiz bir şekilde yerine getirirler. Çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirirler, onlarla oyunlar oynarlar. Ancak ders saati geldiğinde de o dersin yapılmasını mutlaka sağlarlar. Bu sayede çocuğunuz da sorumluluk sahibi bir birey olarak yetişir.

Nezaket

Filipinli bakıcılar kültürleri gereği gayet saygılı ve hoşgörülü bir yapıya sahiplerdir. Özellikle aile büyüklerinize bakıyorlarsa bu çok gerekli bir özelliktir. Büyüklerine karşı her zaman saygılı ve anlayışlı olmayı bilirler. Eğer aile büyüğünüz hastaysa hemşire olarak da ona iyi bakacaktır. Size karşı da olayları büyütme, haksız yere kavga çıkartma gibi özellikler sergilemezler.

Yemek Anlayışı

Eğer uzak doğu yemeklerine karşı ilginiz varsa Filipinli bakıcılar iyi bir tercih olabilir. Egzotik lezzetler konusunda oldukça iyilerdir, farklı tatlar denemenizi sağlarlar. Çocuklarınızın da damak tatlarının gelişmesini ve zenginleşmesini sağlarlar.

Hizmet Kalitesi

Filipinliler hizmet konusunda oldukça başarılı olan insanlardır. Özellikle lüks seyahat gemilerinde Filipinliler görev almaktadır. Güler yüzlü, sorumluluk sahibi, disiplinli ve saygılı yönleri onları bu konuda başarılı yapıyor. Evinizde de hizmet konusunda en iyisin gerçekleştireceklerinden hiç şüpheniz olmasın. Hizmetlerini temizlik ve bakım anlamından da en iyi şekilde göstermektedirler. Görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler, kirli bir şey asla bırakmazlar. Temizliğe çok önem verirler. Bakım konusunda tüm ilgilerini ortaya koyarlar. Bu yüzden refakatçi olarak da tercih edilebilir.

Sakin ve Soğukkanlı İnsanlardır

Herhangi tehlikeli bir durum karşısında soğukkanlı hareket edebilirler. Bu hem çocuk hem de aile büyüğü bakımından çok önemlidir. Sakin bir şekilde karar verirler ve panik olmazlar. Bu yüzden içiniz rahat bir şekilde emanet edebilirsiniz. Hatta tehlike anında kendilerinden önce baktıkları kişiyi düşünürler ve kurtarırlar. Buda işlerine olan özverilerini ortaya koyar.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir