1. Anasayfa
  2. Sektörel

Fermuar Çeşitleri

Fermuar Çeşitleri
0

Fermuar Çeşitleri

Fermuar çeşitleri günümüz teknolojisinin gelişmesiyle büyük artış göstermiş, tekstil sektörüne de büyük katkılar sağlamıştır. Genel anlamda fermuar çeşitleri yapıldığı malzemelere göre ayrılır. Sonrasında kullanım alanına göre çeşitlilik gösterir. Metal fermuarlar, naylon fermuarlar, kemik fermuarlar. Örneğin metal fermuarlar açık renkli giysilerde çok tercih edilmez. Çünkü yıkama sırasında oksitlenerek kumaşa zarar verebilir. Yine bebek ve çocuk giysilerinde insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen kemik fermuar ve kilitli fermuar çeşitleri kullanılır.

Fermuar Çeşitlerinde Dikişin ve Kumaşın Önemi

Her fermuarın kullanım alanı farklı olabildiği gibi dikimi ve dikilecek kumaşın da cinsi önemlidir. Fermuar çeşitleri belirlenirken kullanacağımız kumaşın ağırlığına ve kalınlığına bakmak gereklidir. Kullanmak istediğimiz gizli bir fermuar ise sorun yaşamamak adına dikerken özel gizli fermuar aparatı kullanmamız önerilir. Dikim aşamasında kullanılan yapıştırıcılar fermuara değmemeli, astar veya kapak fermuar dişlerinin arasına sıkışmamalıdır. Dikiş yapılırken fermuar çeşitleri dikkate alınarak kürsör mesafesi iyi ayarlanmalıdır.

Fermuar çeşitlerinin kalitesi

Bir ürünün kalitesi her sektörde olduğu gibi fermuar çeşitleri açısından önde gelen firmalarda önem arz ediyor. Teknolojiyi takip eden, insan sağlığına duyarlı ve sınırsız ürün temin edebilen firmalar kaliteyi yakalamış durumda. Sizde her türlü fermuar ihtiyacınızda ürün desteği ve fermuar çeşitlerini bulabileceğiniz http://www.ecefermuar.com.tr/ adresini deneyebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir