1. Anasayfa
  2. Mobil

Eski Samsung Galaxy Telefonlarınızı Yeni Yazılım Güncellemesiyle Akıllı Ev Cihazına Dönüştürün

Eski Samsung Galaxy Telefonlarınızı Yeni Yazılım Güncellemesiyle Akıllı Ev Cihazına Dönüştürün

Samsung geçtiğimiz günlerde, Galaxy cihaz sahiplerinin basit bir yazılım güncellemesiyle eski Galaxy akıllı telefonlarını IoT cihazlarına dönüştürmelerine olanak tanıyan Galaxy Upcycling at Home adlı yeni bir program duyurdu. Bu yazılım güncellemesi sayesinde, eski akıllı telefonlardaki yerleşik sensörleri kullanabilir ve bunları IoT cihazları olarak yeniden kullanabilirsiniz.

Samsung Light Sensor

  • Gelişmiş bir yapay zeka (AI) çözümü kullanan Galaxy cihazları, günlük ortamdaki sesleri daha doğru bir şekilde ayırt edebilir ve kullanıcılar belirli ses kayıtlarını kaydetmeyi seçebilir. Örneğin, cihaz bebek ağlaması, köpek havlaması, kedi miyavlaması veya tıkırtı gibi sesleri algılarsa, kullanıcının akıllı telefonuna doğrudan bir uyarı gönderir ve kullanıcı kaydedilen sesi dinleyebilir.
  • Cihazlar, odanın parlaklık seviyesini ölçmek için ışık sensörü olarak da kullanılabilir. Kullanıcılar, oda önceden ayarlanan ışık standardından daha karanlık hale gelirse SmartThings aracılığıyla ışıkları veya TV’yi otomatik olarak açacak şekilde kolayca ayarlayabilir.

Samsung Sound Sensor IoT cihazlarına dönüştürme

Bir akıllı telefonun sesi ve ışığı sürekli olarak algılaması için uzun süre aktif olarak çalışması gerekir. Bunu başarmak için Samsung, pil kullanımını en aza indirmek için pil optimizasyon çözümlerini piyasaya sürdü.

Evde Galaxy Upcycling için beta hizmeti artık ABD, İngiltere ve Kore’de mevcuttur.

Yazı Kaynakları
Samsung

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir