1. Anasayfa
  2. Oyun

Eski Bilgisayar Oyunları

Eski Bilgisayar Oyunları
0

90’lı yıllardan 2000’lere kadar bilgisayar başında keyifle oynadığımız oyunların çoğunu unutamayız. Özellikle 2000’li yılların başında atarilerin yerini bilgisayar oyunları aldı. İnternetin çok işlevli kullanılmadığı o dönemlerde çoğunlukla oyunlar oynanırdı. İşte eski bilgisayar oyunları derlemesi…

Half-Life

1998 yılında sürüme çıkan eski bilgisayar oyunları kategorisinde sayabileceğimiz ilk oyun Half-Life’tır. Gerek hikaye gerekse turnuva moduyla oyuncular tarafından çok beğenildi. En fazla satılan oyunlar arasında olan Half-Life simgesi yunanca lambda harfidir. “Lambda Core” adlı bölüm ismini buradan alır.

GTA Vice City

Oyun karakteri Tommy Vercetti ile farklı görevler, karakteri istenildiği gibi yönetme, polislerden kaçma gibi birçok olayı bir oyunda yapabilmek GTA severler için oldukça başarılı bir oyundu.

Knight Online

Knight Online, 2002 yapımı bu oyun Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlamış bu oyunda rol yapma oyunu olup çok oyunculudur.

Max-Payne

Oyun dünyasının Matrix akımını başlatan, küçük bir stüdyoda yapılıp büyük bir hayran kitlesi oluşturan oyundur. Serinin adı New York’ta polis memuru görevindeyken ailesinin öldürülmesiyle intikamcı olan Max-Payne’den gelir.

Duke Nukem 3D

Oyun konusunu, 1997’de Dr. Proton’un dünyayı tasarımladığı robotlarıyla ele geçirmek istemesi ve Duke Nukem’in onu durdurmakla görevli olması üzerine şekillenir.

Serious Sam

Yaratık ve uzaylılara karşı savaşılan bu oyun aksiyon severler için oldukça vazgeçilmezlerdendir. Ağırlıklı olarak birinci şahıs nişancı şeklinde oynanan bu oyun serisinin devamını da getirmiştir.

Crazy Taxi

Crazy Taxi, eğlenceli bir o kadar da aksiyon dolu bu oyun adından oldukça söz ettirdi. Müşterileri zamanında bırakmak ve görevleri yapmak için kullanıcılarını baya zorlayan efsane oyunlardan biridir.

NFS Underground

Araba yarışı severlerin oldukça rağbet gösterdiği bu oyun otomobilleriyle unutulmazlar arasındadır. Araba dizaynı ve yarışlarda birçok kullanıcısını kendine bağlayan NFS Underground çok rağbet gördü.

Counter-Strike

Günümüzde bile sıkça oynanan 2000 çıkışlı bu oyun taktiksel aksiyon video oyun serisinden oluşur. Karşı takıma karşı çatışılan bu oyun silahlarıyla el ve görüş kabiliyeti açısından vazgeçilmez oyunlardan biridir.

Far Cry

2004 yapımı bu oyun Microsoft ve Ubisoft tarafından geliştirilip, o zamanın efsane grafiklerine sahip bir oyundur. Birinci şahıs nişancı türünde olan bu oyun, çıkışından itibaren genellikle olumlu dönüşler almıştır ve oyuncular tarafından oldukça sevilen bir oyundur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir