1. Anasayfa
 2. Oyun

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü (2024)

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü (2024)
0

Dünya üzerinde en popüler oyun haline gelen pubg mobile, gün geçtikçe daha fazla oyuncu kazanarak ününü arttırma yolunda devam etmektedir. Her yaş alanından oyuncu sayısına sahip olunun bu oyun battle royale denildiğinde artık ilk akla gelen oyun serisi diyebiliriz. Oyunda amacınız 100 kişi ile birlikte bir ada parçasının farklı yerlerine dağılarak hayatta kalmaya çalışan son kişi olmanız gerekmektedir ki bu sayede çorba paranızı çıkarabilmiş olacaksınızdır. Birçok alanda görmüş olduğumuz pubg mobile kasma sorunu, pubg mobile kasıyor gibi sorular bu yazımızda bulabilirsiniz.

Pubg Mobile oyununu hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayar üzerinden emulator kullanarak oynama imkanınız bulunmaktadır. Oyunlar çıkış itibari ile genel olarak sık sık güncellemeler alır ve iyileştirmeler yapılmaktadır.

Bazı gelen güncellemeler maallesef büyük boyutlu ve ağır olmasından dolayı bazı mobil telefon veya tabletler kasma sorunu yaşamaktadır ki bu yazımızda bu konuya değinerek pubg mobile kasma sorunu olayını en aza indirerek seri bir şekilde oynamanıza yardımcı olacağız.

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü

Grafik Ayarları

Pubg mobile oyunu seri ve akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız ilk bakacağınız yer pubg mobile grafik ayarları bölümüdür. Oyun içerisinden ayarlar/grafik seçenekleri olarak giriş yaptığınızda eğer grafik kaliteniz yüksek ise mutlaka onu orta veya düşük seviyeye getirerek daha akıcı bir şekilde oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Telefon Ekran Çözünürlüğü Ayarları

Telefonunuzun kendi ayarlar bölümünden çözünürlük denilen bir ayar seçeneğini özelleştirmeniz gerekebilir. Ayarlar bölümünden ekran kısmında çözünürlük denilen bir ayar göreceksiniz ki buraya tıkladığınızda telefonunuzun çözünürlük kalitesini görebilirsiniz. Eğer Full HD gibi seçenekler var ise ve çözünürlüğünüz yüksek ise bunu biraz daha alt seviyelere çekerek oyunda daha iyi bir performans alabilme imkanınız bulunacaktır.

Depolama Alanı

Telefon veya tabletlerinizde oyunu oynadığınız taktirde maallesef birçok kişi pubg mobile depolama alanı sorunu yaşamaktadır. Oyun kalitesi ve içerdiği içerikler sebebi ile biraz fazla yer kaplamaktadır ki birçok telefonun depolaması az olduğu için oyun yer bulmada ve alan açmada problem yaşadığı için maallesef kasma sorunu, donma problemi gibi birçok sorun yaşamaktadır. Telefonunuzda ne kadar depolama alanı açabilirseniz oyunda o kadar performans alabilirsiniz.

Önbellek Temizleme Yapın

Önbellek temizleme işlemi telefon ve bilgisayar ortamında teknolojik cihazları rahatlatan ve gerçekten çok fark edilmese de optimizasyon olarak iyileştirme sağlayan bir özelliktir. Bu işlemi telefonunuzda yapabilmek için play store üzerinden android önbellek temizleme uygulaması indirerek deneme yapabilir ve farkı görebilirsiniz.

Cihaz Isınmasına Dikkat Edin

Bu tür yüksek sistem gereksinimi isteyen oyun çeşitlerinde genel olarak tüm cihazlarda ısınma problemi olacaktır ki performansın %50’sini aşağıya çekerek harika bir optimizasyon kaybı yaşatmaktadır. Piyasa üzerinde telefonlar için üretilen soğutma sistemleri bulunmaktadır ki bunları aldığınız taktirde oyunu çok daha seri ve akıcı bir şekilde oynayabileceğinizi söyleyebilirim.

GFX Tool ile Daha Akıcı Pubg Mobile Deneyimi

GFX Tool ile Daha Akıcı Pubg Mobile Deneyimi

İnternet dünyasında geliştirilen ve oyunculara sunulan bir yazılım olan gfx tool uygulaması sayesinde pubg mobile akıcı oynama isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı play store üzerinden indirdiğiniz taktirde kolayca telefon ve tabletlerinizde kullanabilirsiniz.

PGT: GFX, Launcher & Optimizer Kullanımı | Android

 • İlk olarak buradaki linkten uygulamayı indirerek kuruyoruz.
 • Uygulamaya giriş yaptığınızda kullandığınız sürümü seçerek tamam diyorsunuz.
 • Alt kısma doğru geldiğinizde çözünürlük olarak ne kadar düşük seçeneği seçerseniz o kadar iyi
 • bir performans alacaksınızdır.
 • Graphics: So Smooth
 • FPS: 60
 • Shadow: Disable
 • Rendering Quality: Low
 • Light Effects: Disable
 • GPU Optimization: Enable
 • Save Controls: Enable
 • Bu ayarları işaretledikten sonra accept tuşuna tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullandığınız taktirde ve bu ayarlamaları yaptığınızda çok daha iyi bir performans alabileceğinizi söyleyebilirim. Uygulama garanti bir pubg mobile fps yükseltme garantisi vermiyor fakat genel olarak cihazları orta seviye olan kişilerin memnun kaldıkları bir uygulamadır kendisi. Pubg türü hayatta kalma oyunları maallesef içerdikleri büyük dosyalar ve grafik kaliteleri nedeni ile kasma sorununu beraberinde getirebilmektedir. Uygulamalarınızın, telefon veya tabletlerinizin güncel olması da pubg mobile oynarken performans olarak büyük bir katkı sağlayacaktır.

Sizlerin de kullanmış olduğu ve oyun içerisinde deneyerek fps yükselttiği bir yöntem veya uygulama gibi yazılımlar varsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak hem bizlerle hem de konuyu okuyan oyuncular ile paylaşarak bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir