1. Anasayfa
  2. Sektörel

Epoksi Reçine

Epoksi Reçine
0

Epoksi Reçine Nedir?

Epoksi malzemeleri endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Kuruma sonrası oldukça güçlü bir yakıştırma özelliği ne kavuşmuş olan epoksi reçine malzemeleri günümüzde fabrikalardan rüzgar türbinlerini ve evlerimize kadar oldukça fazla alanda tercih edilir.

Epoksi Reçine Nerelerde Kullanılır?

Epoksi reçine yüksek yapıştırma gücü ve başarılı kimyasal direnci ile bilinmiş plastik bir malzemedir. Bu özelliği dolayısıyla kullanım alanlarını oldukça geniş tutar. Suya alkali ve asit direnci çok iyi olan epoksi reçine çeşitli amaçlar için pek çok endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Diğer reçine türlerinden daha yüksek mekanik özellikleri ve daha fazla termal ve kimyasal dirence sahip özelliği vardır.

Epoksi Reçine Kullanım Alanları

Poliepoksitler olarak isimlendirilen epoksilerin kullanıldığı sektörde ve ürünle uyumu sağlamak için epoksiler çeşitliliği devamlı olarak geliştirilir. Kullanıldığı alanların başında endüstriyel, kaymaz kaplamalar fiber takviyeli plastikler sert köpükler, genel amaçlı yapıştırıcılar, elektronik ve elektrik bileşenleri, müzik aletleri üretimi, uzay ve havacılık sanayisi otomotiv sanayisinde kullanılır.

Epoksi reçine kuruma esnasında düşük büzülmeye ve neme karşı kimyasal direnci ne gösterir. Elektrik ve yalıtım özelliklerine sahip bu ürünü https://www.guvensanat.com/epoksi-recine sitesinden temin edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir