1. Anasayfa
 2. İnternet

En Uygun VDS Fiyatları ile Rabisu.com’dan Sanal Sunucu Kirala!

En Uygun VDS Fiyatları ile Rabisu.com’dan Sanal Sunucu Kirala!

Rabisu.com, en uygun VDS fiyatları ile size en iyi sanal sunucu çözümlerini sunmaktadır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun VDS paketini seçerek projeniz için ideal altyapıyı oluşturabilmenizi sağlamaktadır.

VDS satın al hizmetleri için piyasadaki en uygun fiyatlar sunulurken, farklı konfigürasyonlarda ve bütçelere uygun VDS paketleri arasından seçim yapılabilmektedir. En son teknoloji donanımlar ile donatılmış VDS sunucular sayesinde proje için gereken tüm güce ve performansa sahip olunmaktadır.

Yüksek performans, kolay kurulum ve 7/24 destek gibi avantajlar sayesinde kişiler aradığı sanal sunucu hizmetini güvenilir ve profesyonel bir şekilde alabilmektedir.

VDS Nedir? Ne İşe Yarar?

Virtual Dedicated Server kelimelerinin kısaltması olan ve Türkçe “Sanal Sunucu” olarak çevrilen VDS, bir fiziksel sunucunun sanallaştırma teknolojisi ile birden fazla sanal sunucuya bölünmesiyle oluşmaktadır.

Her sanal sunucu (VDS), kendi işletim sistemine, RAM’ine, CPU’suna ve disk alanına sahip olmakta ve bu sayede VDS kullanıcıları, fiziksel bir sunucuya sahip olmanın tüm avantajlarından, daha uygun fiyatlı bir şekilde yararlanabilmektedir.

VDS’ler çeşitli amaçlar için kullanılabilmektedir. Web siteleri için en sağlıklı barındırma çözümüdür. Özellikle yüksek trafik alan veya özel gereksinimleri olan web siteleri için uygundur. E-ticaret platformları da yüksek performans ve güvenilirliğe ihtiyaç duymaktadır.

Ayrıca VDS’ler e-ticaret platformlarının sorunsuz çalışmasını sağlayarak satışlarınızı artırmanıza yardımcı olmaktadır. VDS ile oyun sunucularının performansını ve güvenliğini optimize edebilmek de mümkündür.

Veritabanlarının güvenli ve hızlı bir şekilde çalışması için de VDS kullanabilmektedir. VDS ile veritabanlarınızın yedekleme ve kurtarma işlemleri kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca uygulama, VPN, mail, dosya paylaşımı gibi sunucular için de kullanılabilmektedir.

VDS’nin avantajları arasında ise şunlar yer almaktadır;

 • VDS’ler paylaşımlı hosting’e kıyasla daha fazla CPU, RAM ve disk alanı sunmakta ve bu da daha yüksek trafik alan web siteleri ve uygulamalar için ideal bir çözüm olmalarını sağlamaktadır.
 • VDS’lerde sunucuya tam erişiminiz bulunmaktadır. Böylece kişiler kendi işletim sistemini kurabilmekte, özel yazılımlar yükleyebilmekte ve sunucu ayarlarını değiştirebilmektedir.
 • VDS’ler paylaşımlı hosting’e kıyasla daha fazla kontrol ve esneklik sunmaktadır. Sunucunuz üzerinde tam kontrol sahibi olunduğu için ihtiyaçlara en uygun şekilde yapılandırılabilmektedir.
 • Ayrıca VDS fiziksel sunuculara kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bütçesi sınırlı olan kullanıcılar için sağlıklı çözümler olmalarını sağlamaktadır.

VDS Kiralama için Ne Yapmak Gerekir?

Web sitesi barındırma, uygulama geliştirme, oyun sunucuları ve daha fazlası gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilen bir tür barındırma hizmeti olan sanal sunucu yani VDS, fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yoluyla birden fazla bölüme ayrılmasıyla oluşturulmaktadır.

VDS kiralama düşünenlerin ise aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

 • Öncelikle web sitesi barındırma için mi oyun sunucuları için mi VDS kiralama hizmeti alınacağının belirlenmesi gerekmektedir.
 • İhtiyacınız olan sunucunun kaynaklarına ve özelliklerine karar vermeniz gerekmekte ve bu adım işletim sistemi, işlemci, bellek, depolama alanı ve bant genişliği gibi unsurları içermektedir.
 • Ardından VDS sağlayıcısı web sitemize gitmeniz ve sizler için sunulan farklı planlar içerisinden ihtiyaçlarınıza uygun bir plan seçmeniz gerekmektedir.
 • Planı seçtikten sonra ise VDS kiralamak için sipariş vermeniz ve ödeme yapmanız gerekmektedir.
 • VDS’nizi sipariş ettikten sonra kurmanız gerekmektedir. Rabsu.com bu noktada destek sağlamaktadır.
 • VDS kurulduktan sonra artık kullanılmaya başlanabilmektedir.

Kişiler tüm bu adımları takip ederek bir sanal sunucuya sahip olabilmektedir.

Ucuz VDS Fiyatları Nasıl Sağlanıyor?

Her bütçeye uygun sanal sunucu çözümü arayanlar için ucuz VDS hizmetleri sunan firma, en son teknoloji donanımlar ve altyapı ile müşterileri için piyasadaki en uygun fiyatları sunarak en kaliteli VDS kiralama hizmetine en ekonomik şekilde sahip olabilmelerini sağlamaktadır.

Firmanın ucuz VDS fiyatlarının nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Firma son teknoloji donanımlar ile optimize edilmiş bir altyapıya sahiptir. Bu sayede kaynak kullanımı en üst düzeye çıkarılmakta ve maliyetler düşürülmektedir.
 • Sunucularında yüksek yoğunluklu sanallaştırma teknolojisi kullanılmakta ve bu sayede bir sunucu üzerinde birden fazla sanal sunucu çalıştırılarak maliyetler düşürülmektedir.
 • Ayrıca otomasyon sistemleri ile sunucu yönetimini kolaylaştırmakta ve insan gücüne olan ihtiyacı azaltmaktadır. Doğal olarak bu da maliyetleri düşürmektedir.

Firma tarafından uygun fiyatlı sağlanan hizmetler, bu nedenle avantajlı şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir