1. Anasayfa
  2. İş Dünyası

El Yapımı Ürünlerden Para Kazanma

El Yapımı Ürünlerden Para Kazanma
1

El yapımı ürünlerden para kazanma günümüze oldukça popüler olan bir para kazanma yöntemi olarak biliniyor. Kişiler el yapımı ürünlerle evde oturarak çok kolay bir şekilde para kazanabilirler. Evde el yapı ürünlerden para kazanmak istiyorsanız el becerilerinizin bu işlere yatkın olması elbette ki bu süreçte oldukça önemlidir.

Goblen

Goblen Para Kazanma

El yapımı ürünlerden para kazanma örnekleri arasında goblen de yer alır. Goblen, genellikle resim şeklinde hazırlanan bir el sanatıdır. Halılar duvar dekorasyonu için de kullanılır ve genellikle yatak örtüleri ve yastık kılıfları için de goblen kullanılıyor.

Keçe Kitap Ayraç

Son zamanlarda Türkiye’de kitaplara olan ilgide belirgin bir artış var. Kitaplar için sıklıkla kullandığımız yer ayraçları, el işi yapmak isteyenler için de bir fırsat oluyor. Özellikle son zamanlarda evde keçeden yapılan el işleri Instagram’da büyük ilgi görüyor. Ayrıca, yeni başlayanlar için kolayca yapılabilecek bir iştir.

Örgü

Yastıklar ev hanımlarının sıklıkla değiştirdiği el sanatlarından biridir. Yastık kılıfları birbirinden şık örgü kumaşlardan ve farklı renklerde iplerden yapılmakta olup, iğne veya tığ ile kolaylıkla örülebilmektedir.

Kanaviçe- Bileklik

Kanaviçe bilezikler son zamanlarda özellikle genç kızlar arasında yaygın olarak kullanılmakta ve sıklıkla hediye olarak tercih edilmektedir. Ancak kanaviçe işi yapmak elbette kolay değil. Temel bilginiz varsa 1-2 ayda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Kanaviçe Bilezikler çok uygun fiyata geliyor ve 50-60 TL arasında satılıyor. Instagram’da kanaviçe bileziklerin büyük bir satış potansiyeli bulunuyor.

Seccade

Seccade Yaparak Para Kazanmak

Her ne kadar basit modeller olsa da evde yapması ve para kazanması zor olan, aynı zamanda sıklıkla hediye vermek için de kullanılan, trend olan pek çok güzel, etamin seccadeler de bulunmaktadır. Seccade yaparak para kazanmayı planlıyorsanız, yeni başlayanlar bile iyi kazançlar elde edebilir. Genellikle çiçek, cami ve çeşitli geometrik şekillerde yapılan etamin seccadeleri özellikle mağazalara komisyon karşılığı rahatlıkla satabilirsiniz.

Buzdolabı Süsü

Buzdolabı Süsü Satarak Para Kazanma

Bu günlerde birçok ev hanımı tarafından buzdolaplarına yapıştırılan örgü buzdolabı süsü ve aksesuarları yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak satışlarının çok yüksek olmadığını belirtmekte fayda var. Özellikle çok şık ve göz alıcı bir tasarım ortaya çıkarabilirseniz, ardı ardına satış yapma şansınız artacaktır.

Örgü Etek

Örgüler son günlerde modada öne çıkıyor. İnsanlar özellikle çocuklar için örgü eteklere çok ilgi gösteriyor. 2-3 yaş rengârenk örgü etekleri örerek, rahatlıkla satabilirsiniz.

Örgü Çocuk Çanta

İnsanlar moda olduğu için örgü çocuk çantalarına çok ilgi gösteriyor. Örneğin Hello Kitty ile örgü çocuk çantasını çok kolay bir şekilde satma imkânına sahip olacaksınız.

Atkı- Bere- Eşarp

El işi, özellikle çocuklar için süslü atkı ve bere yaparak para kazanabilirsiniz. Süslü eşarplar ve bereler düşündüğünüz kadar ucuz değil. Normal atkı bereleri 5-10 liraya, el işlemeli bereler ise 40-50 liraya satılıyor.

Dekoratif Vazo

El Yapımı Dekoratif Vazo Yaparak Para Kazanma

Evimiz için aldığımız aksesuarların sayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca özellikle ev hanımları vazolara çok para harcadıklarında bu aksesuarlar sıklıkla değiştirilmektedir. Farklı tasarımlar arayan kişiler genellikle el yapımı ürünleri tercih etmektedir. Siz de evinizde bu dekoratif vazoları üreterek bu trendden para kazanabilirsiniz.

Takı

Kadınların en çok ilgi gösterdiği ürünlerden birisi de takılardır. Evde el işi yaparak para kazanmak isteyenler için de önemli bir fırsat sunuyor. Mücevher sektörü çok geniştir ve farklı tasarımlar lanse ederek önemli gelir elde etme imkânını sizlere sunar. Farklı el yapımı takılar yapmak için yabancı tasarımcıları takip edebilirseniz hızlı bir şekilde yüksek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Bu işin bir diğer önemli avantajı da yüksek kar marjı fırsatları sunmasıdır.

Nikâh Şekeri Yapma

El yapımı ürünlerden para kazanma örnekleri içerisinden nikâh şekeri önemli bir örnektir. Nikâh şekeri işinden günümüzde para kazanması oldukça kolaydır. Hatta özellikle yaz Birçok ev hanımı 4-5 kişilik gruplar halinde nikâh şekeri hazırlar. Düğün malzemeleri satan işletmelere komisyon karşılığı kolayca nikâh şekeri satabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Bu site gerekten çok iyi reklam ajansı vb anlatan çok iyi bilgiler var herkez bu siteye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir