1. Anasayfa
  2. Dijital Pazarlama

Edvido ile En Güvenilir Ajanslardan Teklif Alın!

Edvido ile En Güvenilir Ajanslardan Teklif Alın!

En güvenilir ajansları bir araya toplayan Edvido sayesinde markaların daha büyük kitlelere ulaşması artık mümkün. Marka, hedef ve ihtiyaçlara karar verildikten sonra sıradaki hamle; doğru bir PR çalışması yapmak olacaktır. Doğru bir PR çalışması yapmanın yolu ise güvenilir ve yetenekli bir PR ajansı tercih etmekten geçer. PR, aslında halkla ilişkiler demektir. Fakat konu dijital PR olduğunda reklam da işin içine dahil olduğundan bazı farklılıklar meydana gelir. Dijital PR’da hedef kitle ile iletişim online araçlar tarafından yapılır. Sosyal medya, bloglar, arama motoru optimizasyonları, forum, online haber siteleri ve diğer birçok araç; dijital PR kapsamında yer alır.

PR Çalışması Nedir?

PR reklam ajansı tarafından yapılan çalışmalarda ilk ele alınabilecek konu, web siteleridir. Etkin ve güncel, aktif kullanılan web siteleri; PR çalışmaları için elverişlidir. İyi yapılmış SEO çalışmaları; markanın güvenilir, ulaşılabilir ve tercih edilebilir olduğunun göstergesidir. Marka araması yapıldığında SEO sayesinde üst sıralara çıkan marka ismi, doğru stratejilerin gerçekleştirildiğinin ispatıdır. Bunun yanında başarılı bir pazarlama stratejisi de önemlidir. Bu noktada iyi kullanılması gereken araç, arama motoru pazarlamacılığı olur. Bu sayede hedef kitleye ulaşmak kolaylaşırken ilgili kitle için reklam yayınları da yapılabilir.

Bir başka PR çalışması ise sosyal medya yönetimidir. Günümüzde çok ses getiren iyi kurgulanmış bir sosyal medya hesabının yapabilecekleri sınırsızdır. Sosyal medya hesaplarının doğru şekilde yönetilmesi hâlinde markanın bilinirliği artarken aynı zamanda kitlenin genişlemesi de kaçınılmazdır. İyi bir sosyal medya, sabır ve doğru stratejiyle oluşturulur. Gündemi takip etmek ve yaratıcılık, olmazsa olmaz özelliklerdir. Fakat tüm bunların yanında bazen çalışmaların olumsuz tepkiler alacağı ve bunun markayı olumsuz etkileme ihtimalinin olduğu da unutulmamalıdır. Bu durumlarla karşılaşmamak için yapılması gereken en önemli şey, analizleri doğru yapmaktır.

Sosyal medya hesaplarındaki PR çalışmaları, bunlarla da sınırlı değildir. İnandırıcılığın ve yaratıcılığın ön planda olduğu viral reklamlar, büyük ilgi görür. Kitle psikolojisine etki eden ve ilgi çekici olmasıyla kitleyi markaya bağlayan bu reklamlar sayesinde marka, daha fazla kişiye ulaşır. Bunların yapılmasının ardından marka yükselişi, blog ve forum sitelerinde yapılan olumlu yorumlarla ivme kazanır. Bu yükselişle birlikte gelen olumlu ve olumsuz fikirleri göğüslemek de markaya düşer. Önemli olan nokta, marka ve kitleyi birbirine bağlamaktır. Gelen yorumlara geri dönüşler yaparak ve hedef kitlenin olumlu tutumlarına destek olarak, marka ve kitle arasındaki bağlar sağlamlaştırılabilir.

Türkiye’nin En İyi PR Ajansları Edvido’da!

En iyi PR ajansları, bazı özelliklere sahip olmalıdır. Bunlardan ilki, arama motoru optimizasyonu (SEO) olabilir. SEO, marka başarısını ve görüntülenmesini artırmanın ilk koşuludur. Bu sayede marka, aramalarda daha üst sıralarda çıkacak ve daha fazla kişiye ulaşabilecektir. SEO hizmetini en iyi şekilde sağlayan bir dijital PR ajansı, Google ve diğer arama motorlarında mesajlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir.İçerik konusunda başarıları olan bir PR ajansı, size mükemmel halkla ilişkiler desteğini sunar. İçerik üretimini, PR ve diğer işlevlerle birleştirerek içeriğinizin birçok dijital kanalda daha fazla etki yaratmasını sağlar. Günümüz sosyal medyası ise piyasanın değişim ve dönüşümüne sebep olarak izleyicilerle olan ilişkilerin daha sağlam ve derin olmasına yardımcı olur. Tercih edeceğiniz dijital PR ajansları, markanızın sosyal medya çalışmalarını doğru stratejilerle uygular ve mesajlarınızı sosyal medya kanalları üzerinden daha etkili sunar.

PPC olarak kısaltılmış olan; tıklama başına ödeme sağlayan yeniden pazarlama taktikleri, PR trafiğinin en yoğun olduğu dijital araçlardır. Akıllıca uygulanması hâlinde PR değerini artırırken markaların ve ürünlerin de doğru zamanda kitlelere ulaşmasını sağlar.

Edvido Türkiye’nin en iyi ve en kapsamlı PR ajansları ile çalışmaktadır. Ajansları referansları ve değerlendirmeleri ile markaların talebine sunarken; ajanslara ulaşımı da kolaylaştırır. Markanızın ihtiyaçlarını belirledikten sonra https://www.edvido.com/ web sitesindeki onlarca İstanbul PR ajansları arasından en doğru olanı seçebilir, teklif al seçeneğinden de markanız için taleplerde bulunabilirsiniz. Edvido’nun sizin için seçtiği güvenilir firmalarla harekete geçebilirsiniz!

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir