1. Anasayfa
 2. Rehber

Dokunmatik Yüzey Hassasiyeti Windows 10’da Nasıl Değiştirilir?

Dokunmatik Yüzey Hassasiyeti Windows 10’da Nasıl Değiştirilir?
0

Varsayılan dokunmatik yüzey hassasiyeti size uygun değilse, Windows 10 dokunmatik yüzey hassasiyetini ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için, dokunmatik yüzey en önemli faktörlerden biridir. Çoğunlukla, hassas dokunmatik yüzey sürücüleri sayesinde, Windows 10 dizüstü bilgisayarlardaki dokunmatik yüzeyler, düşük ve orta düzey cihazlarda bile oldukça iyi hale geliyor. İşin iyi yanı, Windows 10’daki hassas dokunmatik yüzey ayarları, dokunmatik yüzey hareketlerini özelleştirmenize ve hatta dokunmatik yüzeyin ne kadar hassas olduğunu kontrol etmenize olanak tanır.

Uygun dokunmatik yüzey hassasiyeti olmadan, dokunmatik yüzey hareketlerini kullanırken zorlanacaksınız. Bu durumlarda, dokunmatik yüzey hassasiyetini sadece birkaç tıklama ile değiştirebilirsiniz . Örneğin, varsayılan dokunmatik yüzey hassasiyeti çok yüksekse, azaltabilirsiniz. Dokunmatik Pad hassasiyeti çok düşükse, artırabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Windows 10, Ayarlar uygulamasının kendisi aracılığıyla dokunmatik yüzey hassasiyetini artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır.

Daha fazla beklemeden, Windows 10’da dokunmatik yüzey hassasiyetini değiştirme prosedürünü ve adımlarını göstermeme izin verin.

Windows 10 Ayarlarında Dokunmatik Yüzey Hassasiyetini Değiştirme Adımları

Dokunmatik yüzey hassasiyetini doğrudan Windows 10 ayarları uygulamasından değiştirebilirsiniz. Nasıl bulunacağı ve değiştirileceği burada.

 1. “Bildirimler” simgesine tıklayın . Görev çubuğunun sağında bulacaksınız.
 2. Ardından, Ayarlar uygulamasını açmak için “Tüm Ayarlar” düğmesine tıklayın . Düğmeyi Bildirimler panelinin altında bulacaksınız.
 3. Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra “Cihazlar” sayfasına gidin .
 4. “Dokunmatik Yüzey” sekmesini seçin . Seçeneği sol panelde bulacaksınız.
 5. “Dokunmatik Yüzey Hassasiyeti” bölümünün altındaki açılır menüden tercih ettiğiniz hassasiyeti seçin .
 6. Seçtikten sonra, çeşitli dokunmatik yüzey hareketlerini deneyin ve nasıl hissettirdiğini görün. Doğru gelmiyorsa, başka bir ayar seçin.
 7. İşiniz bittikten sonra Ayarlar uygulamasını kapatın .

Varsayılan olarak, Windows 10 dört farklı seçenek sunar. yani, En Hassasiyet, Yüksek Hassasiyet, Orta Hassasiyet ve Düşük Hassasiyet. Çoğu insan için Yüksek veya Orta Hassasiyet seçenekleri oldukça iyidir. Yanlışlıkla dokunmatik yüzey hareketleriyle mücadele ediyorsanız, Düşük Hassasiyet seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim.

Windows 10’da dokunmatik yüzey duyarlılığını değiştirmek bu kadar basit.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

 1. 27 Ocak 2021

  Windows 10 Ayarlarında Dokunmatik Yüzey Hassasiyetini Değiştirmeyi harika anlatmışsınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir