1. Anasayfa
  2. Rehber

Discord Update Failed Hatası Çözümü

Discord Update Failed Hatası Çözümü

Bu yazımızda da birçok alanda gördüğüm ve çözüm yolunu bildiğim discord update failed hatasını ve çözüm yollarını paylaşmak istiyorum.

Discord, günümüzde kullanılan en popüler yazılımlardan bir tanesidir. İnsanların iletişim kurmasını sağlayarak bir ağ işlevi gören discord, özellikle oyun grupları gibi alanlarda kullanım oranı bir hayli fazladır.

Discord, topluluk kurmak için geliştirilmiş bir programdır. Anlık mesajlaşmalar ve görüşmeler sağlayabileceğiniz bu program, bizlerinde sıklıkla kullanmış olduğu bir programdır. Oyun oynarken, toplantı yaparken gibi birçok işlevlerde discord kullanılmaktadır. Discord 2020 yılından bu yana bünyesinde 300 milyondan fazla kişiyi barındırmakta ve aktif olarak 140 milyon kişinin kullanım sağladığını görmekteyiz.

Discord ”Update Failed” Hatası Nedir?

Öncelikle aldığımız hatayı tanımak ve ne gibi bir problem olduğunu açıklamak istiyorum Discord Update Failed hatası, güncelleme yaparken alınan bir hata türüdür.

Discord aktif olarak kullanılan bir platform olduğu için sürekli olarak güncellemeler almaktadır. Bazı bilgisayar ve işletim sistemlerinde maallesef güncelleme yaparken bu tür bir hata ile karşılanmaktadır. Bunun sebebi ise yazılımsal veya program ile alakalı olabilmektedir. Genellikle bu tür problemlerin çözüm kaynağını öğrenmek zor bir işlemdir. Bu sebepten dolayı da çözüm yollarını tek tek deneyerek sonuca ulaşmanız sağlıklı bir adım olacaktır.

Discord ”Update Failed” Çözüm Yolları

Burada paylaşmış olduğum çözüm yolları genel olarak birçok kişinin denemiş ve başarılı olmuş olduğu yollardır. Bu sebepten dolayı sizlerde bu update failed hatasını bu adımlarla çözebilirsiniz.

İnternetinizi Yeniden Başlatın

Güncelleme yaparken eğer yarıda kesilme, internette ani hız kaybı gibi problemler yaşanırsa maallesef hata ile karşılaşmaktasınızdır. Bunun çözümü ise modeminizi yeniden başlatmaktadır. Sonrasında ise discord güncelleme adımlarını takip ederek gerekli işlemleri tamamlamanızdır.

Discord’u Yönetici Olarak Çalıştırın

Discord, bazen işlevsel olarak bu tür hatalar ile meydana gelebilmektedir. Bunun çözüm yollarından bir tanesi de programı yönetici olarak çalıştırmaktır. Yönetici olarak çalıştırdığınız biliyorsunuz ki tüm izin ve gerekli şeylere sahip olduğu için, program daha düzgün bir şekilde çalışma sağlamaktadır.

Antivirüs ve VPN Araçlarını Kapatın

Bilgisayarımızda genel olarak antivirüs ve vpn programları yer alabilmektedir. Bir tanesini virüs bulaşma riskine karşı kullanırken, diğerini de girilmeyen siteler için kullanmaktayız. Burada kullandığınız virüs ve vpn araçları maallesef bazı programların işlevlerini engelleyebilmektedir. Bu sebepten dolayı da bu tür program ve araçları kullanıyorsanız geçici olarak devre dışı bırakmanızı önermekteyim.

Discord’un Update.exe Dosyasını Düzenleyin

Yaşadığımız problem eğer discord update exe ile alakalıysa bu çözüm yolunu denemenizde fayda vardır. Burada yapacağımız işlemler, discord yazılımının güncelleme dosyasını yeniden adlandırmaktır. Bu sayede discord update failed problemini çözen onlarca kişi yer almaktadır.

Dilerseniz çözüm yolumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine kısaca bir göz atabiliriz.

  1. Windows+R tuş kombinasyonunu yapıyoruz.
  2. Açılan ekrana ‘C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData’ yapıştırıyoruz.
  3. Açılan ekrandan Yerel Klasör kısmına giriyoruz.
  4. Buradan Discord klasörüne giriyoruz.
  5. Güncelleme dosyasını (update) buluyoruz ve sağ tuş yapıyoruz.
  6. Açılan işlemlerden yeniden isimlendir diyerek UpdateX.exe ile değiştiriyoruz.

Bu adımlardan sonra discord programını yönetici olarak çalıştırın. Güncelleme adımlarını yeniden başlattığınızda sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Discord Update Failed Hatası Çözümü yollarını paylaşmaktayız. Sizlerde bu konu ile alakalı sorun yaşıyorsanız çözüm yollarını tek tek denemeniz gerekecektir. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu problemi yaşayıp çözüm yolunu bulanlar varsa, aynı şekilde yorum kısmına çözüm yolunu yazarak bizleri bilgilendirebilirler.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir