1. Anasayfa
  2. Mobil

En İyi 5 Dil Öğrenme Uygulaması! Telefondan Nasıl Dil Öğrenilir?

En İyi 5 Dil Öğrenme Uygulaması! Telefondan Nasıl Dil Öğrenilir?

En iyi 5 dil öğrenme uygulaması sayesinde telefondan dil öğrenmek artık mümkün. Her ne kadar mümkün olsa da doğru uygulama seçimi ve doğru şekilde kullanımı oldukça önemli.

En iyi dil öğrenme uygulaması hangisi? Mobilden en iyi dil öğrenme uygulaması konusuna girmeden önce. Telefondan dil öğrenilir mi? Telefondan hangi diller öğrenilir? Özellikle teknolojinin gelişerek cebimize girmiş olması neredeyse her alanda dil öğrenimi için adım atılabilmesini sağlamış durumda.

Telefondan dil öğrenme programları ile sadece İngilizce değil, Rusça, Çince, Korece, Hintçe gibi dilleri öğrenmek de mümkün durumda. Kimi mobil uygulama içerisinde yer alan testler sayesinde kelime ezberinden uzak, kelime öğrenimini destekleyen öğrenim teknikleri de mümkün durumda.

Peki, telefondan dil öğrenme uygulaması kullanmadan önce nelere dikkat edilmeli? Telefondan gerçekten dil öğrenilir mi?

Telefondan Dil Öğrenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Telefondan dil öğrenme aşamasına geçmeden önce. Dil öğrenme konusunda bazı bilgileri edinmeli ve hazırlıkları sağlamanız gerekmekte. Özellikle, daha önce bilmediğiniz ve aşina olmadığınız bir dili öğrenme konusunda ilk adımları atacaksanız ekstra önem göstermeli ve hayatınıza kimi alışkanlıkları katmalısınız.

Bu alışkanlıkların en başında, öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili müzikler dinlemek, diziler ve filmler izlemek geliyor. Diziler, filmler ve müzikler. Öğrenmek istediğiniz dil için kulak aşinalığı kazanmanızı sağlayacaktır.

Söz konusu durum, kelimelerin daha net anlaşılır olmasını da sağlayacaktır. En iyi 5 dil öğrenme uygulaması listesi içinde yer alan uygulamalar da. Benzer şekilde kulak aşinalığı kazanmanız için size önerilerde bulunacaktır.

Her ne kadar öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili bilgileriniz olabilir olsa da gelin her şeyi unutup sıfırdan başlayalım. Yeni başlayan birisi dil öğrenmeden önce neleri bilmeli? Mobil uygulama ile dil öğrenme aşamasından önce neler yapılmalı?

  • Kendinizi dilin zorlukları için hazırlayın: Yeni bir dil öğrenmeden önce dil hakkında araştırmalar yapmanız önerilmekte. Dilin hangi aile yapısından geldiğini, ne gibi zorlukları olduğunu araştırmalısınız.
  • Kulak aşinalığı kazanmaya başlayın: Her ne kadar dil hakkında bilginiz olmasa da o dil hakkında “kulak aşinalığı” kazanmak için hayatınızın kimi yerlerine öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili destekler ekleyin. Sevdiğiniz bir oyunu öğrenmek istediğiniz dilin seslendirmesi ile oynayın, dizilerinizi o dilin seslendirmesi ile izleyin ve müziklerinizi o dil ile dinleyin.
  • Diliniz bunun için hazır mı: Yeni bir dil öğrenmeden önce kendinizi o dile hazırlamanız önerilmekte. Kulak aşinalığı dışında, dil aşinalığı da önemlidir. Youtube videoları, diziler, filmler sayesinde duyacağınız yabancı kelimeleri taklit etmeye çalışarak yeni diliniz hakkında alışkanlıklar kazanın.
  • Öğrenmek istediğiniz dilde ezberler yapın: Her ne kadar kelime ezberinden uzak, öğrenmeye dayalı dil eğitimini öneriyor olsak da. Öğrenmeye çalıştığınız dilde günlük hayatta kullanılan 500 kelime kadar kelimeyi ezberleyerek işe koyulabilirsiniz.
  • O dili neden öğrenmek istediğinize karar verin: Her ne kadar dil öğrenmek için yeterince kaynak bulunuyor ve imkanlar sunuluyor olsa da o dili neden öğrenmeye çalıştığınızı belirlemeniz ilerlemenizin devam etmesi için oldukça önemli.
  • Hangi dil öğrenme uygulamasını kullanmalıyım: Hepsinin dışında, bir de telefondan hangi dil öğrenme uygulamasını kullanmalıyım sorusu bulunuyor. Peki, hangi telefondan dil öğrenme programını kullanmalıyım?

Nasıl karar verebilirim?

Her ne kadar telefondan dil öğrenme uygulamaları birbirine benziyor olsa da kimi özellikler ile değişiklikler yaşanması oldukça olası. Kimi mobil uygulama görüntülü eğitimi desteklerken kimi uygulama sadece kelime ezberine yardımcı olmakta.

Peki, yeni başlayan ve dil öğrenmek isteyen birisi hangi uygulamayı kullanmalı? Dil öğrenmek için en uygun mobil uygulama hangisi? İşte sizin için sıraladığımız en iyi 5 dil öğrenme uygulaması.

En İyi 5 Dil Öğrenme Uygulaması? Telefondan En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları Hangileri?

En iyi 5 dil öğrenme uygulaması sayesinde dil öğrenmeye anında başlayabilirsiniz. Her ne kadar sadece basit bir mobil uygulama gibi gözüküyor olsa da. Kimi uygulama üniversiteler tarafından öğrencilere direkt olarak önerilmekte ve kullanması için teşvik edilmekte.

İşte, dil öğrenmek için kullanabileceğiniz, diğer uygulamalardan açık ara farkla iyi olan mobil dil öğrenme uygulamaları;

Duolingo – Anında Dil Öğrenme Başla

Duolingo Uygulaması ile Anında Dil Öğrenme Başla

Uzun zamandır dil öğrenme uygulamaları arasında bulunan ve her seferinde kendini geliştirerek diğer uygulamalardan ayırılmayı başaran Duolingo, ücretsiz ve ücretli seçenekleri ile dil eğitiminizi tamamlamanızı sağlıyor.

Yeni başlayandan orta seviyeye, orta seviyeden uzman seviyeye kadar destekleyen seviyeler ile herkes için dil öğrenme politikası benimsenmiş durumda. Oyunlaştırma yöntemi ile dil öğrenimini kolaylaştıran Duolingo, içinde onlarca dil desteği bulundurması ile de oldukça sık tercih edilmekte.

Kullanıcılar tarafından desteklenen uygulama, her geçen gün yen bir öğrenme yöntemi ile karşımıza çıkmakta.

IOS, Android ve hatta Microsoft Store üzerinde bulunan uygulama. Günde birkaç yanlış yapma hakkını size sunarak her özelliğe erişebildiğiniz bir ücretsiz deneyim sunmakta. Yaptığınız hatalar yüzünden uygulamayı kullanmanızın kısıtlanmaması için ve tam erişim için Premium üyelik alınması önerilmekte.

Öğrenciler için ayrı tarife seçenekleri ile ucuz dil öğrenimi sağlanması da mümkün durumda.

Memrise – Dil Öğrenme Uygulaması

Memrise ile Dil Öğrenme Uygulaması

Listemizin ikinci sırasında, en az Duolingo kadar aktif kullanılan ve ücretsiz seçenekleri ile tercih edilen Memrise bulunuyor. Her ne kadar Premium üyelik sistemine sahip olsa da bazı kısıtlamalar ile ücretsiz şekilde kullanmak da mümkün durumda.

İçerisinde pek çok dile destek veren Memrise, 10 Milyon indirmenin de üzerinde indirme sayılarına sahip olarak aktif olarak en çok kullanılan telefondan dil öğrenme uygulaması arasında yer almakta.

Oyunlaştırarak öğretme ve kendi içerisinde pek çok kelime tekrar yöntemi barındırması ile neredeyse herkes için dil öğrenimini uygun hale getiren Memrise, günlük hayatta kullanılan ve ezberlenmesi gereken kelimeleri de kullanıcılara sunarak daha gelişmiş bir dil öğrenimi sağlamakta.

Her ne kadar içerisinde ezber zorunluluğu barındırıyor olsa da örnekler ile destekleyerek ezberin yanı sıra akılda kalıcı kodlamalar ile kelimelerin kodlanmasını sağlamakta.

Busuu + 13 Dil Öğrenimi

Busuu + 13 Dil Öğrenimi

Busuu, en iyi mobil dil öğrenme uygulamaları arasında yer alan ve listemizde de üçüncü sırada bulunan bir dil öğrenme uygulaması. Diğer mobil dil öğrenme uygulamalarında da olduğu gibi Busuu kendi içinde ücretsiz öğrenim desteği ile dil öğrenmek isteyen herkese destek sunmakta.

Her ne kadar ücretsiz öğrenim için destek sunuyor olsa da Premium öğrenim ile daha gelişmiş eğitim almanız da mümkün durumda.

13’den fazla dil desteği ile karşımıza çıkan Busuu, pek çok gönüllü dil eğitmeni ile çalışarak uygulamanın gelişimine katkı sağlamakta.

Kelime ezberinin dışında, öğrendiğiniz dil ile ilgili bilgi veren. Dilin sahip olduğu ülke hakkında bilgiler veren ufak ancak etkili hikayelere de ev sahipliği yapmakta. Diğer mobil uygulamalarda da olduğu gibi. Busuu, dil öğrenimini oyunlaştırarak daha kolay hale getirmekte.

Cambly ve Cambly Kids

Cambly ve Cambly Kids Dil Öğrenme Uygulaması

Hem yetişkinler hem de çocuklar için doğru dil öğrenimini hedefleyen Cambly, direkt dil öğreniminden uzak olan. Dili yaşayarak öğrenmenizi hedefleyen gelişmiş ancak tamamı ücretli bir uygulamadır.
Cambly, kelime ezberinden uzak. Basit pratikler ile dil öğrenmek isteyen. Dil öğrenimini o dilin yerlisi ile konuşarak öğrenmek isteyenler için en doğru ortamı hazırlamakta.

Binlerce dil desteği sunması ile öne çıkmasının yanı sıra. Öğrenmek istediğiniz dilin yerlileri ile konuşma sağlayarak dilinizi geliştirmeniz ve özel eğitmenler ile hatalarınızı düzeltmeniz hedeflenmekte.

Son zamanların en çok tercih edilen mobil dil öğrenme uygulamaları arasında bulunmasının yanı sıra, Cambly ile dil öğrenme dışında öğrenmeye çalıştığınız dilin kültürünü de birebir gözlemleyebiliyorsunuz.

Geçmişte sadece görüntülü konuşma desteği bulunan Cambly, yeni güncellemeler ile sadece sesli konuşma özelliklerine de kavuşmuş durumda.

VoScreen İngilizce Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

VoScreen İngilizce Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

En iyi 5 dil öğrenme uygulaması konusuna girmeden önce. Öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili pratikler yapmanız gerektiğinden bahsetmiştik. İşte, tam olarak bu noktada VoScreen devreye girmekte. Şu an için sadece İngilizce için uygun olan uygulama, mobilden ve bilgisayardan anında İngilizce pratikler yapmanızı sağlamakta.

Günlük hayatta kullanılan, karşılaşılması mümkün olan ya da seviyenize göre zorluklara sahip olan kelimeleri seçerek size İngilizce pratiği yaptırmakta.

Bir dizi, bir film ve hatta bir komedi programı bile olabilir. Her birinin içinden birer cümlelik alanlar alıp size önce dinletiyor. Daha sonra ne dediğini veya ne anlama geldiğini soruyor. Sizden, onu tekrar etmenizi istiyor ve bu sayede dil konusunda pratik yapmanızı sağlıyor.

VoScreen İngilizce Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar seviyeleri bulunan VoScrenn ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri ile karşımıza çıkmakta.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir