1. Anasayfa
 2. e-Ticaret

İnternetten Dolar Nasıl Kazanılır? İnternetten Dolar Kazandıran İşler Nelerdir?

İnternetten Dolar Nasıl Kazanılır? İnternetten Dolar Kazandıran İşler Nelerdir?

İnternetten dolar nasıl kazanılır? Özellikle gelir düzeyi düşük, ekonomik olarak zorluk çeken ülkelerde en çok aratılan konular arasında yer alan İnternetten dolar kazandıran işler aramaları ülkemizde de artış göstermeye başlamış durumda.

Dövizin Değerini Anlamak Her Zaman Önemli

Artan döviz kuru, değer kaybeden Türk Lirası ile birlikte artık pek çok kişi evden çıkmadan dolar kazanma yöntemleri nelerdir aramaya çalışıyor.

Neredeyse herkes için erişilebilir olan dolar kazanma yöntemleri ile birlikte gelirlerinizi döviz üzerinden alabilir. Daha az efor ile daha fazla para kazanma şansını her zaman yakalayabilirsiniz. Bu duruma Hindistan gibi ülkelerden örnek vermek her zaman daha doğru olacaktır;

Hindistan ve benzeri gelir düzeyi düşük olan ülkelerde yaygın olan bir durum. Dolar kazanmak ve yabancı dile hakim olmaktır. Dövizin değerli olduğu ülkelerden birisi olan Hindistan da pek çok yerli yabancı şirketlerde çalışmaya çalışıp ve/veya Freelance işlerde yer alıp döviz kazanmaya çalışıyor.

Peki, internetten dolar kazandıran işler nelerdir? İnternetten dolar nasıl kazanılır?

İnternetten Dolar Kazandıran İşler Nelerdir?

İnternetten dolar kazandıran işler neredeyse herkes için ulaşılabilir durumdadır. Öyle ki, Freelance olarak başlayacağınız iş kolunda profesyonel olarak düzenli bir gelir elde etme şansını da her zaman yakalayabilirsiniz.

Özellikle, yurt dışına bağlı olan şirketler ile anlaşma sağlayarak. Uzaktan, tam zamanlı olarak çalışma durumunuzda aylık olarak alacağınız döviz değerinin de sabit olacağını ve her zaman yüksek kazanacağınızı da unutmamak gerekir.

Peki, Yeni başlayanlar başta olmak üzere neredeyse herkes için İnternetten dolar kazandıran işler nelerdir? Dolar kazandıran Freelance işler nelerdir?

 • Video editörlüğü yapmak.
 • Fotoğraf düzenlemek ve logo tasarlamak.
 • Çeviri işleri yapmak ve makale yazmak.
 • Sosyal medya hesabı yöneticiliği yapmak.
 • Veri girişi sağlamak (kopyalama ve yapıştırma işleri).

Söz konusu 5 örnek Freelance sektöründe satış oranı yoğun olan en iyi 5 örnekten sadece birisi. Kendinizi pazarlamayı başarabildiğiniz her an internetten Freelance çalışarak dolar kazanabilir. Kimi zaman da büyük/küçük fark etmeksizin şirketlerde yer alabilirsiniz.

Peki, İnternetten dolar kazanmak için hangi siteler kullanılır? Freelance dolar kazanmak için hangi siteler kullanılmalı?

İnternetten Dolar Kazanmak İçin Hangi Siteler Kullanılır?

İnternetten Dolar Kazanmak İçin Hangi Siteler Kullanılır?

Özellikle Paypal’in ülkemizden gitmesi ile birlikte Yurt dışı işlerinden ödeme almak, ödeme yapmak oldukça zorlu bir hâl almaya başladı.

Bu nedenle, İnternetten dolar kazanmak isteyen herkesin ödeme konusunda ülkemize de sorunsuz şekilde hizmet verecek olan şirketler ile çalışmaya çalışması oldukça normal. Bu nedenle, Ülkemize de ödeme yapan en iyi Freelance çalışma sitelerini sizler için derledik.

En iyi ve satış oranı yüksek olan bu Freelance satış siteleri ile Dolar kuru üzerinden işler yapmaya şimdi başlayabilir. Daha az efor ile daha fazla gelir elde edebilirsiniz;

 • UpWork: Neredeyse herkes için iş ilanı barındıran. Uzun vadeli ilerlemeleri bünyesinde barındıran. Açılan tekliflere başvurular yaparak veya profilinizdeki hizmetler alanından hizmet vererek dolar kazanılan bir Freelance çalışma sitesi.
 • Fiverr: İş kolu arayanların ilan açtığı, kendini tanıttığı bir web sitesi. Genel olarak kısa süreli hizmetler için tercih edilen ve pazarı kalabalık olan bir Freelance sitesi.
 • Freelancer: Popülerliği ile neredeyse dünyanın her yerine ulaşılabilen bir müşteri kolu. Ülkemiz için ödeme yöntemleri, her iş kolu için bulunan geniş ve detaylı kategoriler.

Söz konusu bu siteler güvenilir ve veri akışı bol olan Freelance çalışma siteleridir. Payoneer hesabınızı bağlayıp çekim yapma imkanınızda bulunuyor. Elbette farklı olan web sitelerine erişmek de mümkündür ancak güvenilirlik konusunda yaşanacak sorunlar kimi zaman can sıkabilecek duruma gelebilir.

Peki, Evden dolar kazandıran siteleri öğrendik. Evden dolar kazandıran 5 Freelance iş türü nedir? Nasıl Freelance dolar kazanılır?

Evden Dolar Kazandıran 5 Freelance İş Türü Nedir?

Evden dolar kazanmak isteyen Freelance veya tam zamanlı bir çalışan olmak isteyenlerin kesinlikle Evden dolar kazandıran 5 Freelance iş türü nedir öğrenmesi gerekiyor.

Söz konusu iş modelleri, yetenekleriniz ile yapabileceğiniz iş modelleri olabilecekken kimi zaman sadece öğrenerek ve disiplinli bir şekilde hareket ederek yapabileceğiniz iş modelleri olabiliyor. Peki, nedir bu evden dolar kazandıran iş modelleri?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir sıralama ile gidecek olursak;

İçerik ve Video Editörlüğü Yapmak

Dolar Kazanmak için İçerik ve Video Editörlüğü Yapmak

Hizmet sektöründe ilerlemek isteyen Freelancerların bu gibi iş kollarını sürekli olarak takip etmesi ve ellerine geçen her fırsatı değerlendirmeleri önerilenler arasında. Ortada bir eksiklik varsa çözüm olarak gidebileceğiniz her durum bir iş modeli haline gelebilir.

Dolar kazandıran Freelance iş siteleri üzerinden ilanlar açarak ya da hali hazırda açılan ilanlara başvurularda bulunarak video editörlüğü veya içerik editörlüğü hizmetini verebilirsiniz. Özellikle sosyal medyanın kullanımının arması ile birlikte yoğun olarak TikTok, Instagram, YouTube gibi platformlara video düzenleme yeteneği olan kişiler aranıyor.

Video düzenleyerek dolar kazanma şansı sunan bu iş modeli. Bir nebze de olsun bilgi ve tecrübe isteğinde bulunuyor olabilir.

Grafik Dizaynırı Olmak, Logo Tasarlamak

Dolar Kazanmak: Grafik Dizaynırı Olmak, Logo Tasarlamak

Grafiker olmak internetten dolar kazanmak için yapılabilecek en iyi iş modellerinden birisi olabilir. Kimi zaman tamamen büyük işler çıkartmanızı gerektiremeyen bu iş modelinde sadece arka plan kaldırma işlemleri yaparak da dolar kazanma şansınız bulunuyor.

Özellikle tasarımlar yeteneğinizin ve programları kullanma konusunda yeteneğinizin olduğunuzu düşünüyorsanız Freelancer olarak grafik tasarım hizmetleri alanına yönelebilirsiniz.

İnternetten dolar kazanmak için atılabilecek olan bu adım ile birlikte. Netwok alanınızı geliştirip tam zamanlı bir fotoğraf düzenleyicisi de olabilirsiniz.

Çeviri İşleri ve Makale Yazarlığı

Çeviri İşleri ve Makale Yazarlığı Yaparak Dolar Kazanmak

Çeviri işleri ve makale yazarlığı sadece dolar kazanmak değil TL kazanma konusunda da seçilebilecek ve getirisi oldukça yüksek olan bir iş modelidir.

UpWork, Fiverr, Freelancer gibi platformlarda Yabancı dilden Türkçeye veya farklı yabancı dillere çeviriler yaparak kolay bir şekilde Dolar kazanabilirsiniz.

Yabancı dilde içerik yazmak, yabancı dilde SEO yapmak sizin için uygunsa. Akıcı bir dile sahipseniz ve gramer hatalarından uzaksanız web site blog içerikleri de üretebilirsiniz. Sadece içerik üretme değil, doğru şekilde ilerlerseniz web sitelerinde editörlük hizmetleri verme konusunda da adımlar atabilirsiniz.

İnternetten dolar kazanmak için yaptığınız iş modeli ne olursa olsun aktif bir tavır sergilemeniz gerekmekte.

Sosyal Medya Hesabı Yöneterek Dolar Kazanmak

Sosyal Medya Hesabı Yöneterek Dolar Kazanmak

Sosyal medya kullanıyor, istatistik takibi yapabiliyor ve ne tür paylaşımlar yapmanız gerektiğini biliyorsanız yüksek gelirler elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

İnternetten dolar kazanmak için uygun ortamı sağlayan sosyal medya hesabı yönetimi yöntemi tek seferde birden fazla sosyal medya hesabı yöneterek para kazanmanızı mümkün kılar.

Büyük şirketlerden küçük işletmelere kadar içerik kontörlü ve sosyal medya yönetimi sağlayarak internetten dolar kazanabilirsiniz. Her ne kadar sosyal medya sorumlusu olan kişiler içerik üretme konusunda da ellerini taşın altına koyuyor olsa da.

Uzaktan ve Freelance çalıştığınız dönem ne tarz içerikler üretilmesi gerektiğini yönlendirerek ve üretilen içerikleri sosyal medyada doğru şekilde pazarlayarak dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Upwork
 • Fiverr
 • Freelancer

Gibi sitelerde hali hazırda açık olan sosyal medya hesabı yöneticiliği ilanlarına başvuruda bulunabilir veya Freelance hesabınızı oluşturarak anında müşteri toplayabilirsiniz. Sosyal medya hesabı yönete bilmek için daha öncesinde eğitim almış olmanız en iyi hizmeti vermenizi sağlayacaktır.

Veri Girişi Yaparak Dolar Kazanmak

Veri Girişi Yaparak Dolar Kazanmak

İnternetten dolar kazanma konusunda belki de yapılabilecek en basit ve en sürdürülebilir iş modeli veri girişi yapmak olabilir.

Veri girişi iş modeli neredeyse herkes tarafından yapılabilecek bir iş modeli. Söz konusu iş modelinde size verilen Excel listesindeki içerikleri farklı bir alana geçirmeniz istenebiliyor. Bu kimi zaman bir Excel tablosu kimi zaman sayfalarca bir blog yazısı.

Söz konusu veri girişi veri tabanları için tek tek veri girişlerini de içeriyor olabilir. Ancak, iş gücü olarak diğer iş modellerinden daha basit olması nedeni ile sıkça tercih edilen bir iş modeli olarak karşımıza çıkmakta. Dizi, film izlerken yapılabilecek bu iş modeli.

Evden dolar kazanmak isteyen pek çok kişi için biçilmiş kaftan olabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir