1. Anasayfa
  2. Sinema ve Dizi

Dans hakkında 7 büyüleyici film

Dans hakkında 7 büyüleyici film
0

Hip-hop severler ve balerinler yarışmayı kazanmak için bir araya gelir. Garson, kulüpteki çirkin performanslar için işini bırakır. Kız öğrenci müzikalin yıldızı olur. Dansla ilgili yedi büyüleyici film topladık.

High Strung (2016)

Ruby, prestijli bir sanat okuluna kayıtlı genç bir dansçıdır. Tyler ile ancak New York’a taşındıktan sonra metroda tanıştı. Keman çalarak para kazanan bir sokak müzisyenidir. Aniden istasyonda bir kavga çıkar ve adam kızın kendini holiganlardan korumasına yardım eder. Ancak, daha sonra gençler, birinin Tyler’ın müzik aletini çaldığını fark eder.

Ruby, adamın polise gitmesini önerir ama o reddeder. Vizesiz ABD’ye taşındığını ve keman çalarak yeşil kart için para kazandığını anlatıyor. Yeni bir tanıdık tarafından büyülenen kız, ona yardım etmeye karar verir. Bir enstrüman kiralar ve Tyler ile birlikte bir müzisyen ve dansçı yarışmasına katılmaya ikna eder. Şimdi çift para kazanmak ve adamın New York’ta kalmasına yardım etmek için gönlünü kazanacaktır.

Street Dance (2010)

Bu dans filmi, Jay 20 adlı kurgusal grubu merkezine alıyor. Amaçları bir dans yarışmasının finallerini kazanmak ve New York’a bir gezi kazanmak. Adamlar eleme turunu başarıyla geçtiler, aniden liderleri Jay takımdan ayrıldığını açıkladığında başarılarına sevindiler. Liderliği kız arkadaşı Carly’ye devreder.

Yeni pozisyon Carly’ye sadece başarısızlık getiriyor. Prova odasını ayırtmayı unutur ve takım antrenman alanını kaybeder. Bu nedenle, birkaç üye zafere olan inancını kaybeder ve gruptan ayrılır. Ama Carly yine de bir çıkış yolu bulur. Balerin Helen ile tanışır ve Jay 20’yi öğretmenlik yaptığı bale okulunun salonunda prova yapmaya davet eder. Bir şart var – Carly, Helen’in öğrencilerini ekibe götürmeli. Şimdi kız grubu toplamalı ve yarışmada zafere götürmesi gerekiyor.

Burlesque (2010)

Ali taşralı sıradan bir garson ama büyük sahnede oynamanın hayalini kuruyor. Kafe sahibi yine kıza maaş vermeyince işi bırakır. Ali, kenara koyduğu parayla hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Los Angeles’a bir bilet alır ve küçük kasabayı terk eder.

Los Angeles’ta kız, vokal yeteneklerinin faydalı olacağı bir iş bulmaya çalışıyor. Ancak, her yerde başarısız olur. Bir akşam Ali yanlışlıkla Burlesque Club’a rastlar. Orada, kızların performanslarına hayran kalır ve dansçı olmaya karar verir. Ancak kız kulübe sadece garson olarak götürülür. Ama Ali siparişleri teslim ederken aynı zamanda dans rutinlerini de öğreniyor. Aniden dansçılardan biri hamile kalır ve Ali’ye onun yerini alması teklif edilir. Başarıya giden yol böyle başlar.

Hairspray (2007)

Dansla ilgili bu film 1960’larda geçiyor. Kız öğrenci Tracey her gün okuldan sonra eve koşarak gençlerin yer aldığı bir müzikal olan The Corny Collins Show’u izliyor. Arkadaşı Tracy ile birlikte televizyonun önünde dans eder ve kendini başrolde hayal eder.

Bir bölümde Korni, yeni bir üyeye ihtiyaçları olduğunu duyurur. Tracy bunun onun şansı olduğunu anlar. Kızın annesi buna karşıdır. Aile çamaşırlarını miras almasını ve onunla ilgilenmesini ister. Ancak yasaklara rağmen, Tracy hala oyuncu kadrosuna gidiyor. Ancak, televizyona girmek için kız öğrenci birçok zorluktan geçmek zorunda kalacak.

Kuralsızlar

Pierre Dulain profesyonel bir dansçı. Bir akşam yanlışlıkla birinin arabasına sopayla çarpan bir gence rastlar. Kaçan adam, arabadan aldığı kaldırıma bir park cezası bırakır. Böylece Pierre, arabanın sorunlu gençler için yerel okulun müdiresine ait olduğunu öğrenir.

Pierre okula geldiğinde, müdirenin çocuklarla hiç ilgilenmediğini fark eder. Bir adam kimsenin bakmadığı çocuklara üzülür. Sonra kahraman dans öğretmeni olarak iş bulmaya karar verir. Kadın onun fikrine şüpheyle yaklaşıyor, ancak yine de kahramana dersten sonra düzenli olarak terk edilen bir grup genç veriyor. Pierre, öğrencilerin güvenini kazanmak ve dansların yardımıyla kendilerine ve yeteneklerine olan inançlarını geri kazanmak zorunda kalacak.

Benimle Dans Et

Sokak dansçısı Tyler ve arkadaşları yanlışlıkla bir sanat okulunun camını kırar. Meraktan, çocuklar ana karakteri binaya girmeye ikna eder. Orada bir gösteri salonu bulurlar, manzarayı bozarlar ve paramparça ederler. Gürültüye bir güvenlik görevlisi gelir. Tyler’ın arkadaşları kaçmayı başarır, ancak dansçı şaşırır ve kısa süre sonra mahkemeye çıkar. Toplum hizmetine mahkum edilir. Şimdi, dersten sonra, adam okula gelip temizlik yapmalıdır.

Adam camları yıkarken okulda bir öğrenci olan Nora’yı fark eder. Yılın son dansı için bir ortak arıyor. Ancak adayların hiçbiri bu rol için uygun değil – erkekler kızı kollarında bile tutamıyor. Olanları izleyen Tyler yardım teklifinde bulunur ve kız kabul eder. Zamanla filmin kahramanları sadece dansları değil bir araya getirmeye başlar.

Dirty Dancing (1987)

Bu dans filmi 1960’larda geçiyor. Genç Francis, ailesiyle birlikte dinlenmek için pansiyona gelir. Dans akşamları özellikle konuklar arasında popülerdir. Francis, öğrenci ve pansiyon sahibinin torunu Neil ile bunlardan birine gider. Ancak kahramanın dikkati hızla başkalarının dikkatini çeken birkaç dansçıya geçer.

Olaydan kısa bir süre sonra kız Neal’dan sıkılır ve yürüyüşe çıkar. Aniden, kahraman bir görevliler partisine rastlar. Orada aynı dansçı Johnny ve kız arkadaşı Penny çiftiyle tanışır.

Ertesi gün kız, Penny’nin ağladığını görür. Tanıdığı hamile olduğunu söylüyor ama kürtaj için parası yok. Francis babasından para ister ama bu da sorunu çözmez. Doktorun, Johnny ve Penny’nin başka bir otelde sahne alacakları gün randevu aldığı ortaya çıktı. Dansçı gelmezse işini kaybedecek. Sonra Francis, Penny’nin yerine geçmeyi teklif eder. Geriye sadece kıza dans etmeyi öğretmek kalıyor, Johnny’nin yapması gereken de bu.

Resmin ilginç bir yaratılış tarihi var. Filmin yapımcısı 42 film stüdyosu tarafından filmi “çok kız gibi” buldukları için reddedildi.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir