1. Anasayfa
  2. Sinema ve Dizi

Gelecekle İlgili 7 Heyecan Verici Filmler

Robotlar, kıyamet sonrası ve zaman yolculuğu içeren filmlerin listesi verilmiştir.

Gelecekle İlgili 7 Heyecan Verici Filmler
0

Bütün kadınların kısır olduğu bir dünya. İnsanlığın gerçeklikten kaçtığı sanal bir evren. Ekolojik bir felaketten sonra hayatta kalan birkaç kişinin bir trene sığınmak zorunda kaldığı bir ülke. İçinde gelecek ve yaşam hakkında konusu olan filmleri topladık.

Azınlık Raporu (2002)

2054’te suçlular yasaları çiğnemeden yakalamayı öğrendiler. Şimdi polise görenler yardım ediyor – henüz gerçekleşmemiş vahşet vizyonları alan insanlar. Mağduru, faili görüyor ve olayın tarihini biliyorlar. Polis bu görüntüleri özel cihazlara kaydederek suç işlenmesini engellemektedir.

Kahraman John Enderton bir polis yüzbaşısı olarak çalışıyor ve yöntemin yanılmazlığından yüzde yüz emin. Ancak bir gün kendisinin katil olduğu bir vizyon görür. Adam bunun bir hata olduğunu düşünüyor – kurbanı tanımıyor bile. Ancak meslektaşları onu tutuklamak ister ve John kaçar. Henüz işlenmemiş cinayetin koşullarını öğrenmek ve önlemek için sadece 36 saati vardır.

Yarının Dünyası (2015)

Bilim Kurgu ve gelecekle ilgili olan film kız öğrenci Casey Newton’u anlatıyor. Babası uzay limanında mühendis olarak çalışıyor ama çalıştığı platform yıkılmak üzere. Geceleri, ailesinden gizlice bir kız, vinçleri devre dışı bırakmak için uzay limanına gelir. Böylece babası işine devam edebilir.

Parçalamayı durdurmak için yapılan başka bir girişimde, suçlu polis tarafından yakalanır. Kız öğrencinin babası, kızının serbest bırakılması için kefalet öder. Memur Casey’e eşyalarını verdiğinde, Casey aralarında garip bir rozet bulur. Kız ona dokunur dokunmaz, aniden daha ileri teknoloji ile başka bir dünyaya taşınır. Şok olan Casey, babasının da denemesini önerir, ancak rozetin adam üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Şimdi kahraman, ona garip bir nesneyi kimin kaydırdığını ve ne kadar harika bir dünya gördüğünü bulmak zorunda.

Zamana Karşı (2011)

Geleceğin dünyasında, insanlar 25 yıl sonra yaşlanmayı bıraktı. Ancak o yaşa ulaştıklarında sadece bir yıllık ömürleri kalır. Ancak, ekstra zaman satın alma ve daha uzun yaşama fırsatı var. Günler ve saatler zor kazanılan bir para birimi haline gelir. Zengin ve başarılının yüzlerce yılı kaldı, fakirler ertesi günü görememekten korkarlar.

Justin Timberlake’in canlandırdığı ana karakter Will, annesiyle birlikte yaşıyor. Hayatta kalabilmek için her şeyden tasarruf etmeye çalışıyorlar, ancak ücretleri kesip vergileri artırıyorlar. Bir gün Will’in annesi trajik bir şekilde ölür – eve gitmek için birkaç saniyesi yoktu. Çaresiz kahraman, her şey için zenginleri suçlar ve sahip oldukları tüm zamanı alarak onlardan intikam almaya karar verir.

Son Umut (Children of Men) 2006

Gelecekte, insanlar kitlesel kadın kısırlığı ile karşı karşıya kalacak – başka hiç kimse çocuk sahibi olamaz. En genç insanlar en az on sekiz yaşında. Buna ek olarak, tüm dünyada ayaklanmalar patlak verdi ve Büyük Britanya, sakinliği korumanın mümkün olduğu tek ülke. Bununla birlikte, eyalette her şey o kadar düzgün değil: hükümet yasadışı göçmenlere karşı olumsuz bir tutum sergiliyor. Yetkililerin vahşetine yanıt olarak, ziyaretçilerin hakları için savaşan bir terörist grup olan “Balık” ortaya çıktı.

Kahramanı Theo Faron sıradan bir büro memurudur. Bir gün gün ortasında Balık tarafından kaçırılır. Yakında grubun başının, daha önce birlikte siyasi aktivizm yaptıkları Theo’nun eski karısı olduğu ortaya çıkıyor. Kadın, kahramandan genç bir mülteciyi kendisine bakılabileceği İnsanlık Projesine teslim etmesini ister. İlk başta, adam bu fikri reddediyor – yasayla ilgili sorunlar istemiyor. Ancak kızın hamile olduğunu öğrendiğinde fikri değişir. Şimdi Theo, anne adayını güvenli bir yere götürmek için her şeyi yapmaya çalışıyor.

Snowpiercer (2013)

Filmin gelecekle ilgili eylemi, bir çevre felaketinden sonra gerçekleşir. İklim değişikliği sonsuz kışa yol açtı ve dünyadaki tüm yaşam yok oldu. Sadece trene sığınan küçük bir grup insan kaçmayı başardı. Şimdi arabalar bir kar fırtınası boyunca demiryolu boyunca durmadan ilerliyorlar.

Trende insanlar sosyal gruplara ayrılır. Son vagonlara fakirler biniyor. Sürekli çalışıyorlar, kötü protein tabakları yiyorlar ve artık sıradan yemeklerin tadını hatırlamıyorlar. İleride, kendini hiçbir şeyden mahrum etmeyen, akşamları biftek yiyip keman müziği dinleyen seçkinler yaşıyor. Ancak bir gün haksız ve zalimane muameleden bıkan dilenciler bir ayaklanma çıkarır. Amaçları, motoru ele geçirmek ve treni kendileri sürmek.

Başlat Ready Player One (2013)

Yıl 2045 insanlar eski bir uygarlığın kalıntıları arasında karavanlarda yaşıyor. Böyle bir dünyada herkes gerçeklikten kopmak ister, bu yüzden milyarder Holliday bilgisayar oyunu OASIS ile karşımıza çıkar. Eğlenmek ve rahatlamak için oraya koşarlar, çünkü sanal evrende her yere gidebilir ve ne istersen yapabilirsin. Sörf yapın, kayak yapın, yarışın ve hatta evlenin.

Yaratıcı öldüğünde, oyunculara OASIS’te üç anahtar sakladığını açıklar. Her şeyi bulan, sanal evreni kontrol edebilecek. Ancak beş yıl boyunca tek bir anahtar bulunamadı. Genç Wade pes etmeyecek ve bir milyarderin mirasını almak için arkadaşlarıyla bir araya gelecek.

Alita: Savaş Meleği (2019)

Filmin gelecekle ilgili olayları 2563’te gelişir. İnsanlar için robotik protezler yapan Dr. Tyson, bir çöplükte doğru parçaları arıyor. Bir sonraki gezi sırasında, adam genç bir kızın yüzüne benzeyen bir siborgun kafasını bulur. Dr. Tyson robotu tamir etmeye karar verir. Siborg kız uyandığında geçmiş hayatından hiçbir şey hatırlamadığı ortaya çıkar.

Dr. Tyson, cyborg’a Alita adını verir ve ona yaşadığı şehri gösterir. Yakında kahraman, diğerlerinden çok daha çevik ve daha güçlü olduğunu keşfeder: ya büyük bir robotun ayaklarının altından bir köpeği kurtarır ya da bir spor yarışmasında deneyimli oyuncuları yener. Yavaş yavaş, geçmişin anıları, uzay savaşlarına katıldığı kıza geri döner. Alita onun gerçekte kim olduğunu ve ona ne olduğunu bulmak zorundadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir