1. Anasayfa
  2. Sektörel

Daha Genç Bir Görünüme Giden Yol: H100 Aşısı

Daha Genç Bir Görünüme Giden Yol: H100 Aşısı
0

Genç, güzel ve canlı bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki? Erkeklerin ve kadınların gerek yaş gerek farklı etkenlere bağlı olarak ciltlerinde meydana gelen değişimlerden hoşnut olmaması öz güven kaybına dahi neden olan bir durum haline gelebilir. Botoks ve h100 aşısı bu noktada kişinin, görünümünü iyileştirmek adına sıklıkla tercih ettikleri prosedürler arasında yer alır. Uzman Dr. Şafak Göktaş her hastanın ihtiyacını ve beklentisini titizlikle değerlendirerek en etkili ve doğal sonuçların hangi medikal estetik prosedürle alınabileceğini belirler. Siz de görünümüzü iyileştirmek, daha genç ve canlı cildinizle göz kamaştırmak istiyorsanız Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişim kurabilir ve randevunuzu alabilirsiniz.

H100 aşısı son zamanlarda popülaritesi giderek artan bir cilt gençleştirme kokteylidir. Aynı zamanda cilt gençleştirme amacıyla kullanılabilecek en başarılı ve etkili ürünler arasında yer alır. H100 gençlik aşısı yüksek oranda hyaluronik asit ile cildin gereksinim duyduğu bir anti oksidan olan mannitol gibi bileşenlerden oluşur. Bu sayede cilt çok daha genç ve canlı bir görünüme sahip olmak için ihtiyacı olan yapı taşlarını elde eder. Hyaluronik asitin en önemli özelliği cilt dokularının ömrünü uzatmasıdır. Mannitol ise ödem söktürücü etkisi ile ön plandadır. İçeriğindeki bu bileşenler nedeniyle h100 aşısı enjeksiyonu son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntem olarak ön plandadır.

H100 Aşısının Faydaları

Dünya genelinde kullanım sıklığı giderek artan bir anti-aging tedavisi olan h100 aşısı ülkemizde de son derece popülerdir. H100 aşısının en önemli bileşeni olan hyaluronik asit, ciltteki dokuların ömrünü uzatır. Çeşitli etkenler sonucu oluşan kırışıklıkların yok edilmesinde önemli bir rol oynar. Deriye daha sıkı ve diri bir görünüm kazandırdığı gibi ciltteki hücrelerin çok daha hızlı bir şekilde yenilenmesine katkıda bulunur. Derinin altındaki kas dokularının uyarılması, derinin sarkmasını önleyen unsurlardan biridir. Hyaluronik asit cilt elastikiyetinin artmasına da katkıda bulunur. Böylece cilt daha fazla su tutar ve daha iyi bir nemlilik seviyesine kavuşur. Aynı zamanda cildin kendi kendini onarma süreci hızlandırılarak cilt yaşlanmasının gecikmesi sağlanır.

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 kişiye özel olarak hazırlanan ve uygulanan bir aşıdır. Bu nedenle h100 aşısı yaptırmak isteyen kişilerin cilt analizi uzman doktorlar tarafından yapılır. Bu analizler sonucunda h100 aşısının kaç seans halinde yapılacağı ve seansların aralıklarının ne kadar olacağı belirlenir. Kişiye özel planlama en etkili sonuçların elde edilmesinin temelini oluşturur. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta elde edilecek sonuçlar hakkında uygulama öncesi hastaya gerçekçi bilgilendirmelerde bulunulmasıdır.

H100 aşısı uygulanmadan önce aşının enjekte edileceği bölge temizlenerek lokal anestezik etkili krem sürülür. Cildin temizlenmesi işleminden sonra cilt altında belirlenen bölgelere h100 aşısı enjekte edilir. Bölge cildinde 1’er cm aralıklarla olacak şekilde enjeksiyon yapılır. Çok ince uçlu iğnelerle yapılan h100 aşısı enjeksiyonu sırasında hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu değildir. H100 aşısının uygulanacağı bölgenin genişliğine göre uygulamanın ne kadar sürede tamamlanacağı değişiklik gösterebilse de genellikle 30 dakika içerisinde gerçekleşir.

H100 Aşısından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

H100 aşısı enjeksiyonundan sonra etkili sonuçların elde edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri ilk 24 saat içinde spor yapılmamasıdır. Aynı şekilde aşırı sıcak ortamlar olması nedeniyle hamam ve sauna gibi ortamlardan kaçınılmalıdır. H100 aşısı uygulanan bölgeye buz kompresi yapmak ve güneş ışığından uzak durmak h100 aşısından sonra dikkat edilmesi gereken noktalar arasında sayılabilir.

Hastalar h100 aşısı uygulamasından sonra sırt üstü yatmaya, bol su tüketmeye, sigara ve alkol tüketimini bırakmaya ya da azaltmaya özen göstermelidir. H100 aşısının hemen hemen hiç yan etkisi yoktur. Bunun en önemli nedeni h100 aşısının bileşenleri arasında alerjik reaksiyon oluşturabilecek herhangi bir madde olmamasıdır. Ancak uygulamanın güvenilirliği ve etkisi noktasında enjeksiyonun alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılması çok önemlidir. Diğer yandan normale oranla daha fazla cilt hassasiyetine sahip olan kişilerde h100 aşısı enjeksiyonunun yapıldığı bölgelerde geçici kızarıklık ve hafif şişlik meydana gelebilir. Bu tür durumlar genellikle uygulamayı izleyen birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kalkar.

H100 aşısının etkisi uygulamadan hemen sonra fark edilmeye başlar. Cilt yapılanmasının ve hacim kazanmasının etkisinin anında gösterilmesiyle birlikte cildin canlılık ve parlaklık kazandığı görülür. Diğer yandan h100 aşısı enjeksiyonunun gözle görülür bir etki göstermesi genellikle 15 günlük bir süre gerektirir. H100 aşısının etkisinin uzun süreli olabilmesi için uygulamadan sonra bol miktarda su tüketmeye ve dengeli bir beslenme programı uygulamaya özen gösterilmelidir.

H100 aşısının uygulanması ile ilgili olarak yaş sınırı bulunmaz. Cildinin daha canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasını isteyen kişilere h100 aşısı uygulanabilir. Bununla birlikte 30’lu yaşlarla birlikte ciltteki nem kaybı arttığından genellikle 30’lu yaşlardan sonra h100 aşısı uygulanması tercih edilir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir