1. Anasayfa
  2. Yapay Zeka

Amazon, AI Asistanına Ücretsiz Erişim Sunuyor!

Amazon, CodeWhisperer Yapay Zeka Programlama Asistanına Ücretsiz Erişim Sunuyor
Görüntü kaynağı: Gerd Altmann / pixabay.com

Amazon, kod yazma konusunda yardım sunan bir yapay zeka platformu olan CodeWhisperer’a ücretsiz erişim sağladı. Rakibi Microsoft’un benzer bir ürünü ayda 10 ABD dolarıdır. CodeWhisperer’ı kullanmak isteyenlerin kayıt olması yeterlidir.

Amazon, CodeWhisperer’ın önizleme sürümünü geçen yıl piyasaya sürdü. Visual Studio Code gibi geliştirme ortamları tarafından desteklendi ve bir metin açıklamasından kod oluşturuldu. Başlangıçta yalnızca Amazon Web Services müşterilerine sunulan platform artık herkes için kullanımı ücretsizdir.

CodeWhisperer, kodu analiz ederek güvenlik açıklarını ortaya çıkarır ve hataları düzeltmek için seçenekler önerir. Sistem Python, Java, JavaScript, TypeScript, C#, Go, Rust, PHP, Ruby, Kotlin, C, C++, Shell betiklerinin yanı sıra SQL ve Scala dahil en popüler dilleri destekler.

Microsoft’a ait GitHub, benzer şekilde bir programcıya kod üreten ve sunan bir araç olan Copilot ile Amazon’un önündedir, ancak yalnızca popüler Açık Kaynak projelerinin öğrencileri ve geliştiricileri bunu ücretsiz olarak kullanabilir. Diğer kullanıcılar ise ayda 10 dolar veya yılda 100 dolar ödemek zorundadır. Google’ın ayrıca AlphaCode adlı kendi analoğu vardır, ancak henüz test aşamasındadır.

CodeWhisperer AI kodlama ücretsiz hale geldi.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir