1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Çin, DDR5 RAM’in seri üretimine başladı

Çin, DDR5 RAM’in seri üretimine başladı

Çin’in dördüncü en büyük bellek üreticisi Jiahe Jinwei, Micron’dan tesisine DDR5 RAM getirdiğini kamuoyuna duyurdu. Yeni bellek modüllerinin seri üretimi artık başlayabilir.

Guangwei ve Asgard gibi RAM markalarının sahibi olan Çinli Jiahe Jinwei şirketi,128 GB‘a kadar kapasiteye ve 4800 MHz frekansa sahipilk DDR5 RAM‘i duyurdu.

Micron DDR5 Bellek

DDR5 bellek, güç gereksinimleri, kapasite, hata düzeltme ve hız aşırtma desteğinde değişiklikler getirecek. DDR4 standardıyla karşılaştırıldığında, DDR5 RAM daha az güç tüketecek, daha yüksek kapasiteler ve frekanslar sunacak ve daha önce duyurulduğu gibi daha yüksek saat hızları sağlayacak yerleşik güç denetleyicilerine sahip olacak.

DDR5 Micron Bellek Yongası

Intel’in bu yılın sonlarında 12. Nesil Alder Lake işlemci serisine sahip ilk DDR5 platformunu piyasaya sürmesi bekleniyor . DDR5’e geçmek zaman alacağından Intel, yeni 600 serisi yonga setleri aracılığıyla hem DDR4 hem de DDR5 için destek sunacak.

AMD ayrıca Zen4 işlemcilerle birlikte tanıtılacak olan yeni AM5 soketiyle DDR5 etkin bir platform sunacak. Üretici, yeni Ryzen serisi için olası bir lansman programı hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir