1. Anasayfa
  2. Gündem

Bursa’daki Psikolog Hizmetlerine Genel Bakış

Bursa’daki Psikolog Hizmetlerine Genel Bakış

Psikologlar, zaman zaman herkesin ihtiyaç duyduğu bireylerdir. Psikologlar ile bazen sadece konuşularak tüm sorunlar çözülebilir. Kaliteli bir psikoterapi sayesinde, hayatınıza yepyeni bir bakış açısı kazandırabilmelisiniz. Tek yapmanız gereken alanında gerçekten uzman bir psikolog bulmaktır. Eğer Bursa psikolog arıyorsanız, bu profesyonel doktor ile kesinlikle görüşmelisiniz. Sizinle gerçekten ilgilenecek ve sorunlarınıza uygun bir çözüm bulacaktır.

Kliniğin Hizmetleri

Klinik size bazı alanlarda hizmet vermektedir. Kliniğin psikolojik destek hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır;

  • Aile danışmanlığı
  • Cinsel terapi
  • Depresyon
  • Evlilik terapisi
  • Obsesif kompulsif bozukluk (OKB)
  • Panik atak
  • Vajinismus

En yaygın sorunlar arasında depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk yer almaktadır. Siz de bursa depresyon için mutlaka bu kliniği tercih edin. Bunun haricinde, vajinismus, cinsel sorunlar ve aile içi anlaşmazlık gibi konularda da profesyonel yardım alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı bursa nilüfer psikolog bünyesinde çok önemli bir noktadır. Aile içi şiddet, boşanma sürecinde yaşanan sorunlar ve doğru çocuk eğitimi gibi daha birçok sorununuz için psikolog yardımı alabilirsiniz. Aile danışmanlığında, bireyler için ayrı ayrı hizmet de verilebilmektedir. Tek ebeveynli aileler için de aile danışmanlığı vazgeçilmezdir. Bunların yanı sıra, aile kurmak isteyenlere de yardımcı olunabilir.

 

Aile Danışmanlığı

Cinsel Terapi

Cinsel terapi, partnerlerin doğru ve sağlıklı bir cinsel ilişki yaşayabilmeleri içindir. Cinsel terapi, boşalma sorunları, orgazm olamama, isteksiz ya da aşırı istekli olma, eğitimsizlik ve öz güvensizlik gibi durumlarda gereklidir. Bu terapi sayesinde, cinsel ilişkiniz düzenli ve daha kaliteli bir seviyeye gelecek.

Cinsel Terapi

Depresyon

Depresyon çok yaygın bir sorundur ve hemen hemen herkeste görülür. Depresyonun pek çok nedeni ve çeşidi vardır. Depresyonun genel belirtileri arasında, sürekli üzgün olmak, aşırı uyumak, iştahsızlık ya da aşırı yemek bulunur. Depresyondaki insanlar hiçbir şey yapamazlar ve hep ağlarlar. Dış dünyadan koparlar ve kimseyle konuşmak istemezler. Depresyon normal boyutta veya çok ciddi boyutlarda olabilir. Bazen intihar düşüncelerine kadar ilerleyebilir. Depresyonda olduğunuzu düşündüğünüz an bir profesyonele danışmalısınız.

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Evlilik Terapisi

Bazen evli insanlar aralarındaki problemler yüzünden kendilerini çıkmazda hissederler. Evlilik terapilerinin amacı, kişilerin arasındaki iletişimi güçlendirmek, ilişkiye eski kalitesini kazandırmak, öfke kontrolünü sağlamak ve eşlerin birbirlerini anlamasını sağlamaktır.

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Obsesif kompulsif bozukluk, aşırı takıntılı olmak hastalığıdır. Kendini sürekli endişeli ve huzursuz hissetme, hata yapmaktan korkma, aşırı titizlik, düşünmekten uyuyamama gibi belirtileri vardır. Bu klinik sayesinde, probleme son verilebilir.

Panik Atak

Panik atak yaşayan insanlar yüksek derecede korku ve endişe duyarlar. Aniden çarpıntı, terleme, nefes alamama, titreme, karın ağrısı ve bulantı hissederler. Hayat kalitesini çok düşürür. Derhal kliniğe başvurulmalıdır.

Vajinismus

Kadınlarda görülen çok can sıkıcı bir problemdir. Cinsel ilişkiye girememe ya da aşırı acılı bir birleşme yaşayan kadınların sahip olduğu hastalıktır. İlişkiyi çok olumsuz etkiler. Vajinismus olduğunuzu düşünüyorsanız, bu klinik çözüm için mükemmeldir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir