1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Fiyatı 2021’in Son Çeyreğinde Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Bitcoin Fiyatı 2021’in Son Çeyreğinde Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Kripto para birimleri ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için 2021 yılı oldukça volatil geçti. Ancak Bitcoin’in yıla başladığı fiyat seviyelerinin oldukça üzerinde işlem gördüğünü hatırlatmak gerekiyor. Bu noktada sonra ise kripto para birimleri ve Bitcoin’in 2021’in kalan iki buçuk ayını nasıl geçirecekleri merak ediliyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin 2021 yılında Nisan ayında 64.900 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra bir süre düşüşe geçti ve fiyat 28.000 dolarlık seviyeler kadar geriledi. Dolayısıyla büyük artış sonrasında Bitcoin düzelmesi oldukça derin gerçekleşmiş olsa da 2021 yılına başladığı fiyat seviyelerinin altına gerileme olmadı.

Günümüzde ise Bitcoin fiyatı, 60.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinde konsolide oluyor. Bitcoin fiyatının artışının üzerinde hem artan kurumsal ilgi hem artan bireysel ilgi var. Ancak son yükseliş bir Bitcoin ETF’inin onaylanması ile gerçekleşti. 15 Ekim’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı bir açıklama ile ProShares’in Bitcoin ETF başvurusunu onayladığını duyurdu. Bu duyuru BTC fiyatının 60.000 dolar üzerine yükselmesini ve bu seviyeyi desteğe çevirmesini sağladı.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyatı ile ilgili şu anda iki farklı görüş bulunuyor: Bitcoin’in bir boğa piyasasında olmadığını, sadece oluşan hype ile birlikte arttığını, bu artış sonrasında düşüşlerin yaşanacağını düşünenler ve Bitcoin’in bir rallide olduğunu, yükselişlerin devam edeceğini, 2021 yılı bitimine kadar rallini süreceğini düşünenler.

Bitcoin’de bir ralli yaşamadığımızı, aslında bir ayı piyasasında olduğumuzu ifade eden isimler Bitcoin’in 60.000 dolar seviyelerinde bir süre konsolide olduktan sonra konsolidasyonun aşağı yönlü bozulacağını ve yaklaşık iki haftalık yükseliş durumunun sona ereceğini düşünüyor. Bu durumda BTC fiyatı 28.000 dolarlık dip seviyelere kadar gerileyebilir.

Bunun yanında Bitcoin’de 2021 yılı bitmeden çok daha yüksek seviyelerin görüleceğini düşünenler de bir süre 60.000 dolar seviyelerinde konsolidasyon olacağını ama sonrasında sürecin yukarı yönlü kırılacağını ifade ediyor. Bu noktada Bitcoinhaber.net adlı kripto para haber ve Bitcoin haber sitesinde de belirtildiği gibi 100.000 dolar ile 700.000 dolar arasında yıl sonu tahminleri yapılıyor. Her ne kadar BTC’nin iki buçuk ay içinde 100.000 doları görmesi olası görünse de 700.000 dolar gibi bir tahmin şu an için ütopik olarak değerlendiriliyor. Bitcoin haberleri için bu siteyi takip edebilirsiniz: https://www.bitcoinhaber.net/

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir