1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Binance: En Çok Tercih Edilen Kripto Para Borsaları Arasında Yer Alıyor

Binance: En Çok Tercih Edilen Kripto Para Borsaları Arasında Yer Alıyor
0

Kripto paralar geleneksel finans sistemine bir alternatif olarak son derece hızlı bir şekilde büyüyünce kripto para borsaları da daha önemli bir hale gelmiştir. Kripto para dünyasındaki en tanınmış ve büyük platformlardan biri Binance’tır. 2017 yılında Çinli yazılım mühendisi Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Kripto para piyasalarına ilgi duyanların yakından ilgilendiği Binance haberleri ve Avax haberleri artık güncek olarak Kriptopat’ta! Kriptopat güvenilir bir kaynak olarak uzman ekibinin hazırladığı içerikleri sizlere ulaştırarak kripto para piyasalarındaki tüm gelişmeleri yakından ve anlık olarak takip etmenizi sağlar.

Malta merkezli olarak faaliyet gösteren Binance, merkezi herhangi bir ülkeye bağlı değildir. Dünya genelinde kullanıcılara hizmet veren Binance üzerinden kullanıcılar diledikleri kripto para birimleri arasında güvenli ve hızlı bir şekilde alım satım yapma imkanı sunarlar. Kullanıcı dostu bir arayüzü olması, çeşitli kripto paraları listelemesi ve yüksek likiditeye sahip olması sayesinde Binance kullanıcılar arasında giderek artan popülaritesi ile dikkat çekmektedir.

Binance kripto para borsasında işlem yapabilmek için öncelikle üye olmak gerekir. Binance’ın kayıt süreci basit olmasına karşın, kimlik doğrulama adımlarını da içeren yüksek güvenlik standartlarına sahiptir. Kullanıcılar üye olduktan sonra kripto para alım satım ve saklama amacıyla bir dijital cüzdan oluşturmalıdırlar. Bu aşamada kullanıcılar Binance’ın çevrimiçi ve çevrimdışı cüzdan seçeneklerini tercih edebilirler.

Binance’a para yatırmak isteyen kullanıcılar; kredi kartı, banka havalesi ya da hesaba diğer kripto paralarla fon aktarma seçeneklerini tercih edebilirler. Kazanılan varlıkların çekilmesi için de çeşitli yöntemlerden faydalanılması gerekir. Kullanıcılar hesaba yatırılan varlıkları kullanarak çeşitli kripto paraları alıp satabilirler. Tüm bunların yanı sıra iki faktörlü doğrulama gibi ekstra güvenlik önlemleri kullanılarak kullanıcıların hesabı korunur.

Binance Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Binance geniş bir kripto para çeşitliliğine sahiptir. Bu kapsamda yüzlerce kripto parayı listelemekte ve bunların arasında sürekli olarak yenilerini eklemektedir. Bu sayede kullanıcılar farklı projeleri seçip yatırım yapma imkanını elde edebilmektedirler. Binance dünya genelinde büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir. Yüksek likidite seviyesine sahip olan Binance kullanıcılara istedikleri miktarda alım satımı hızlı bir şekilde yapma imkanı sunar. Bu aynı zamanda piyasa fiyatlarının en doğru şekilde yansımasını sağlayan bir unsur haline gelebilir.

Binance diğer kripto para borsalarına göre rekabetçi ücretleriyle dikkat çeker. Kullanıcılar böylece alım satım işlemlerinden daha fazla kazanç elde ederler. Binance aynı zamanda işlem hızı konusundaki güvenliğiyle dikkat çeker. Bu sayede kullanıcılar yaşanan anlık fiyat değişikliklerine hızlı bir şekilde tepki verebilirler. Kullanıcı dostu arayüzünden işlemler kolayca yapılabilir. Ayrıca kullanıcılar mobil uygulama üzerinden istedikleri zaman ve istedikleri yerde işlem yapma imkanına sahiptirler.

Binance kripto para borsası kullanıcı hesaplarının güvenliğini sağlamak için ek güvenlik adımlarına başvurur. Bu doğrultuda, kullanıcı bilgilerini ve varlıklarını korumak için geliştirilen güvenlik teknolojiler kullanılır.

Binance Coin (BNB) Nedir?

BNB yani Binance coin, Binance kripto para borsasının kendi kripto para birimidir. Binance, Ethereum blok zincirinde ERC-20 standardına uygun olacak şekilde başlatılmış olmasına karşın; daha sonra Binance Chain’e yani Binance’ın kendi blok zincirine taşınmıştır. İşlem ücretleri, BSC üzerinde DeFi, ödeme yöntemleri, lansman platformu, BNB stake etme ve ekosistem içi indirimler BNB kullanım alanları arasında sıralanabilir.

Binance kripto para borsasının geliştirdiği ve merkezi olmayan uygulamalar, akıllı sözleşmeler ve diğer kripto para tabanlı projeler BSC yani Binance Smart Chain olarak adlandırılan blok zinciri tarafından desteklenir. BSC, Ethereum’a göre daha hızlı işlem süresi ve daha düşük işlem ücretleriyle öne çıkar. Bu sayede hem kullanıcılar hem DeFi projeleri açısından çok daha ekonomik bir seçenek haline gelir. BSC, Binance tarafından geliştirilmiş olup Binance Chain üzerine inşa edilmiştir. Buna bağlı olarak Ethereum’un genel olarak daha merkezi olmayan yapısından farklı bir merkeziyet derecesi vardır.

BSC Ethereum Virtual Machine uyumlu olarak çalıştırıldığından, Ethereum tabanlı projeler BSC üzerinde kolayca çalışmaktadır. BSC kullanıcılara varlıkları stake etme imkanı sunmakta ve kripto varlıklarını getiri sağlamak için kullanılabilir hale getirmektedir.

Binance Borsası Güvenli mi?

Binance borsası ve cüzdanları güvenliği ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Diğer yandan kullanıcılar yalnızca bununla yetinmemeli, hesaplarını ve varlıklarını korumak için 2FA, SMS ve e-mail doğrulaması gibi güvenlik önlemlerine uymayı ihmal etmemelidir. Ayrıca kullanıcılar Binance’ta bulunan kripto para varlıklarını çevrimdışı soğuk cüzdanlarda depolayarak, çevrimiçi saldırılardan etkilenme risklerini minimize edebilirler.

Binance kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için kimlik doğrulama yapılmadan para çekme işleminin gerçekleşmesine izin vermez. Diğer yandan platformun güvenliğini sağlamak ve güçlendirmek için düzenli olarak güncellemeler ve geliştirmelere başvurulur. Kullanıcıların güçlü parolalar kullanması ve 2FA’yı etkinleştirmesi de önemli bir unsurdur. Siz de Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri hakkında haberdar olmak için Kriptopat’ı takip etmeyi unutmayın. Uyarı: Kriptopat, yatırım tavsiyesi vermemektedir. tüm içerikler, okuyucuların bilgi alması ve sektör hakkında gelişmeleri takip etmesi amacıyla paylaşılmaktadır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir