İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Multimedya

Audacity – Ücretsiz indirme ve yazılım incelemeleri

Audacity – Ücretsiz indirme ve yazılım incelemeleri
0

Audacity ücretsiz, açık kaynaklı (çapraz platform) bir dijital ses düzenleyici, kaydedici ve mikserdir. Kapsamlı bir özellik listesi ile birlikte gelen sofistike bir yazılım uygulamasıdır.

Özellikleri

  • kayıt (bir mikrofon veya mikserden)
  • WAV, AIFF, AU, FLAC, MP3 (LAME kodlayıcı aracılığıyla) Ogg Vorbis dosyalarının içe / dışa aktarımı
  • Gelişmiş düzenleme (kesme, kopyalama, yapıştırma, sınırsız “Geri Al” ve “Yinele” çok kanallı karıştırma ile silme komutları)
  • Dijital efektler (perdeyi değiştirin, arka plan seslerini kaldırın, frekansları değiştirin, vokalleri kaldırın, podcast’ler için seslendirme oluşturun, vb.) ve eklentiler (LADSPA, Nyquist, VST Audio Unit desteği, VAMP analiz eklentileri dahil) .

Audacity® özelliklerinin tam listesi burada resmi ana sayfasında bulunabilir . Audacity, GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) altında mevcuttur, 20’den fazla dil desteği sunar ve Microsoft Windows®, Mac OS X® ve Linux® üzerinde çalışır.

Ticari Marka Not 1 : Microsoft®, Windows® ve diğer ürün adları, Amerika Birleşik Devletleri ve / veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation’ın tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır.

Audacity İncelemesi

Kurulum : Lütfen Audacity®’yi ilk kez kurduğunuzda (Windows’ta), VST olmayan iki DLL efektini (sabit sınırlayıcı ve sc4) yüklemeniz isteneceğini ve bunların Audacity’de ne karar verirseniz yükleneceklerini lütfen unutmayın. diyalog. Sen “Eklentileri” klasöründe bulabilirsiniz ve daha sonra yeni bir efekt eklemek gerekirse, manuel, bölümünü kontrol etmelidir ” Audacity (R) yeni bir VST efekt eklenmesi. ”

ZIP’i veya kaynak kodunu indirirseniz, Kılavuzu yine de indirebilir ve kurabilirsiniz . Aksi takdirde, Kılavuzun çevrimiçi sürümü için bir İnternet Bağlantısına ihtiyacınız olacaktır .

Giriş : Audacity® sofistike bir araçtır, pek çok şeyi başarabilirsiniz, ancak yine de bir ses mühendisi, tutkulu veya ileri düzey bir kullanıcı değilseniz, yardım dosyalarıyla biraz zaman geçirmeniz gerekir. Çoğu (acemi) kullanıcının bu yazılımı yalnızca bir veya birkaç işlevi gerçekleştirmek için kullandığına inanıyorum. Bu programı daha önce hiç kullanmamış olanlar için, Audacity®’nin başarabileceği birkaç şeyi listelemenin iyi bir fikir olabileceğini düşündüm.

Bantları, LP’leri, MiniDiskleri ve diğer eski ortamları kopyalayın

Eski kayıtları birçok kaynaktan aktararak koruyabilirsiniz.

Kaset bantları, Vinil LP’ler, makaradan makaraya bantlar, video kasetleri, mikserler, taşınabilir MP3 çalarlar, dijital ses kaydediciler, kişisel video kaydediciler, vb.) Bir DVD’ye, CD’ye, harici depolama cihazına (USB HDD veya bellek çubuğu) veya hatta bilgisayarınızda.

Bu işlevi kullanmak istiyorsanız, Audacity® öğreticisini kontrol etmelisiniz – ” Öğretici – Bantları, LP’leri veya MiniDiskleri CD’ye kopyalama. ”

Canlı parçalar oluşturun ve düzenleyin

Çeşitli kaynaklardan kaydedilen parçaları DVD veya CD gibi başka bir kaynağa kopyalamadan önce değiştirin. Uzun parçaları (boyutlarından dolayı sığmayan) birden fazla ayrı şarkıya bölebilir, şarkılarınız arasında belirli kısımları kesebilir ve bunları tek bir parçada birleştirebilirsiniz.

Bu, daha da karmaşık hale gelebilecek bir sürecin yalnızca birincil örneğiydi. Bu eğiticiyi kontrol edebilirsiniz – ” Eğitim – Kayıt ve Düzenleme .”

Podcast Oluşturun

Podcast üretmekle ilgileniyorsanız, Audacity® mükemmel bir seçimdir. İki seçeneğiniz vardır: ilk olarak, dijital kayıt cihazı gibi başka bir cihaz kullanabilir ve ardından dosyayı Audacity (R) ile düzenleyebilir veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, kayıt işlemi için bir mikrofon veya kulaklıktır (ses kalitesi ekipmanınıza bağlı olarak değişebilir) ve yine podcast yapmak için Audacity (R) kullanabilirsiniz.

Basit bir podcast oluşturabilir ve onu MP3 veya Ogg Vorbis gibi sıkıştırılmış kayıplı bir biçime aktarmayı seçebilirsiniz. Ek olarak, WMA, AAC ve AC3 gibi diğer kayıplı formatları da kullanabilirsiniz. FFmpeg kitaplığı, Microsoft Windows ve Linux’ta bu tür formatlar için destek sağlar. Bir podcast oluşturma hakkında daha fazla bilgi için bu Eğiticiye bakın – ” Audacity (R) ile basit bir ses ve müzik Podcast’i oluşturma “.

Zil Sesleri Oluşturun

Şu anda, bireysel mobil operatörler, özelleştirilmiş bir zil sesi istiyorlarsa kullanıcılarından ücret alıyor. Bunun için ödeme yapmak istemeyenler genellikle bir alternatif ararlar; ücretsiz zil sesleri sunan ücretsiz bir site gibi. Ne yazık ki, bildiğim çoğu web sitesi bir bonus (ücretsiz zil sesi dışında) sunuyor: reklam yazılımı veya kötü amaçlı yazılım. Şimdi, güvenilir olmayan bir web sitesinden bu ücretsiz, temiz dijital düzenleyiciyi kullanarak bunu yapmak kolayken neden ödeme yaparsınız veya indirirsiniz?

Üç basit adım

(1) ses dosyasını oluşturun (ek kitaplıklar olmadan Mac OS X®’te MP4 dosyaları dahil MP3, MP2, WAV, AIFF, OGG ve FLAC dosyalarını içe aktarabilirsiniz)

(2) Cep telefonunuz tarafından desteklenen ses dosyası biçimini kontrol edin

(3) Dosyaları cep telefonunuza aktarın (yeni dosyaları kopyalamanız gereken klasör dahil olmak üzere ses dosyası formatları bir üreticiden diğerine farklı olduğundan telefonunuzun kullanım kılavuzunu / web sitesini kontrol etmek iyi bir fikirdir. bir diğeri). Yine, burada bu konuyu kapsayan mükemmel bir öğretici var – ” Eğitim – Zil Sesleri Yapımı .”

Audacity indir

Ücretsiz ses düzenleyici Audacity’yi indirin . Windows 10, Mac ve Linux’ta ses kaydetmek ve düzenlemek için ücretsiz Audacity yazılımını kullanın .

Audacity Windows Yükleyici

Sonuç

Audacity®’de keşfedilecek çok şey var. Çok kanallı kayıt ve düzenleme yapabilir, mono / stereo kayıt ve hatta surround ses oluşturabilirsiniz. Eklentiler (eklentiler olarak da bilinir) Audacity®‘nin daha da fazla özellik sunmasına yardımcı olur: özel efektler, filtreler, ton üreteçleri ve analiz yetenekleri. Listelemediğim diğer birçok özelliğin üzerinden atlayacağım ve bu düzenleyiciyi birçok şekilde özelleştirebileceğinizi söyleyeceğim, ancak bu ileri düzey kullanıcılar için bir bölgedir.

Basit incelemem, bu ücretsiz dijital ses düzenleyici ve kaydediciyi kullanarak elde edebileceğiniz yalnızca birkaç şeyi ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bir ses mühendisi için aptalca ama eminim ki hiç bir ses editörü kullanmamış kullanıcılar bu mükemmel ama karmaşık araç yüzünden bunalmış hissedebilirler.

Niyetim, zil sesi oluşturma gibi basit bir görev için bile olsa, normal ev kullanıcısını bu yazılımı kullanmaya teşvik edebilecek yalnızca birkaç özelliği listelemekti. Kullanıcı kendini rahat hissettiğinde, diğer gelişmiş işlevleri keşfetmek cazip gelebilir.

Son olarak, lütfen Audacity®’nin son 16 yıldır temiz, ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılım olduğunu unutmayın!

Bu makalemizde audacity nedir , audacity kullanımı, audacity ses birleştirme özelliği ve audacity download audacity ses birleştirme programları hakkında genel bilgiler verilmiştir bir başka makalede görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap