1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Audacity İndir

Audacity İndir

Audacity ücretsiz, açık kaynaklı (çapraz platform) bir dijital ses düzenleyici, kaydedici ve mixerdir. Kapsamlı bir özellik listesi ile birlikte gelen sofistike bir yazılım uygulamasıdır.

Audacity İndir

İşletim sisteminiz için ücretsiz Audacity ses düzenleyicisini indirin:

Windows indir (32 ve 64 bit)

Mac indir (64 bit Intel)

Linux indir (64 bit AppImage)

Audacity Özellikleri

Audacity, bir ses düzenleme ve kayıt yazılımıdır. Aşağıdaki özellikleri sunar:

  • Ses kaydetme ve düzenleme: Audacity, bilgisayarın mikrofonu veya diğer ses kaynaklarından ses kaydetmenizi ve daha sonra düzenlemenizi sağlar.
  • Multi-kanal kayıt: Audacity, birden fazla mikrofon veya ses kaynağını aynı anda kaydetmenizi sağlar.
  • Desteklenen dosya formatları: Audacity, WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3, OGG vb. gibi birçok ses dosya formatlarını destekler.
  • Efektler ve filtreler: Audacity, ses düzenleme için birçok efekt ve filtre sunar, örneğin normalleştirme, eko, gürültü azaltma, ton yükseltme vb.
  • Klip düzenleme: Audacity, ses dosyalarını parçalara ayırma veya birleştirme, kesme ve yapıştırma gibi klip düzenleme işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlar.
  • Çoklu dosya düzenleme: Audacity, birden fazla ses dosyasını aynı anda açmanızı ve düzenlemenizi sağlar.
  • Kayıt ve düzenleme işlemleri kaydedilir: Audacity, kayıt ve düzenleme işlemlerinin kaydedilmesini ve daha sonra geri yüklenmesini sağlar.
  • Açık kaynak kodlu: Audacity açık kaynak kodlu yazılım olarak ücretsiz olarak kullanılabilir ve kodların modifiye edilmesi için izin verir.

Audacity, birçok ses düzenleme işlemi için kullanılabilen, kullanımı kolay ve ücretsiz bir yazılımdır, amatör ve profesyonel kullanıcılar için uygun olabilir.

Sonuç

Audacity®’de keşfedilecek çok şey var. Çok kanallı kayıt ve düzenleme yapabilir, mono / stereo kayıt ve hatta surround ses oluşturabilirsiniz. Eklentiler (eklentiler olarak da bilinir) Audacity®‘nin daha da fazla özellik sunmasına yardımcı olur: özel efektler, filtreler, ton üreteçleri ve analiz yetenekleri. Listelemediğim diğer birçok özelliğin üzerinden atlayacağım ve bu düzenleyiciyi birçok şekilde özelleştirebileceğinizi söyleyeceğim, ancak bu ileri düzey kullanıcılar için bir bölgedir.

Basit incelemem, bu ücretsiz dijital ses düzenleyici ve kaydediciyi kullanarak elde edebileceğiniz yalnızca birkaç şeyi ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Niyetim, zil sesi oluşturma gibi basit bir görev için bile olsa, normal ev kullanıcısını bu yazılımı kullanmaya teşvik edebilecek yalnızca birkaç özelliği listelemekti. Kullanıcı kendini rahat hissettiğinde, diğer gelişmiş işlevleri keşfetmek cazip gelebilir.

Son olarak, lütfen Audacity®’nin son 16 yıldır temiz, ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılım olduğunu unutmayın!

Bu makalemizde audacity nedir , audacity kullanımı, audacity ses birleştirme özelliği ve audacity download audacity ses birleştirme programları hakkında genel bilgiler verilmiştir bir başka makalede görüşmek üzere.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir