1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ASUS ROG SupremeFX ses codec’i ALC4082 – Ses Sisteminin Teknik Özellikleri

ASUS ROG SupremeFX ses codec’i ALC4082 – Ses Sisteminin Teknik Özellikleri
0

ALC4082 yüksek tanımlı ses codec’i, Intel Z590 yonga seti tabanlı ASUS ROG Maximus XII, HERO ve ROG Strix anakartlarda bulunabilir. ROG SupremeFX ses sistemi artık en yeni ALC4082 ses codec’ini kullanıyor ve ses performansını iyileştiriyor.

ASUS ROG SupremeFX standardı, ses kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor ve yıllar içinde ALC4082 yongası da dahil olmak üzere birçok ekleme ve iyileştirme aldı, hadi ASUS anakartlarındaki ses kodek değişikliklerine bir göz atalım.

ROG SupremeFX

ROG SupremeFX, üstün ses için benzersiz bir donanım ve yazılım kombinasyonudur. Kombinasyon, kusursuz ses sağlamak, oynatma çözünürlüğünü artırmak ve sinyal bozulmasını ve çevredeki bileşenlerden kaynaklanan paraziti azaltmak için amplifikatörlü ALC4080 codec bileşenini içerir.

ASUS Anakartta ALC4080

ASUS ROG SupremeFX’teki ALC4082 ses codec’inin özellikleri

  • Ses hattı koruması, daha net ses sağlamak için ana karttan veya eklentilerden elektromanyetik paraziti engeller.
  • ESS® SABRE9018Q2C Entegre DAC Amplifikatörü, film müziğinin tüm inceliklerini ve nüanslarını ileten yeniden üretim sırasında -115dB toplam harmonik bozulma (THD + N) sağlayabilir. Ek olarak, 121 dB (DNR) dinamik aralık, son derece düşük gürültü seviyeleri sağlayarak dinamikleri ve gücü daha da vurgular.
  • ALC4082 ses codec bileşeni , geleneksel Yüksek Tanımlı Ses (HDA) arabirimi yerine bir USB arabirimi kullanır ve ses oynatma çözünürlüğünü 24 bit / 192 kHz’den 32 bit / 384 kHz’e yükseltir.
  • MOSFET Anahtarlama – Benzersiz tasarım, ön veya arka kulaklık çıkışları ile kodek empedans algılamaya izin verir.
  • Nichicon® CAPS, olağanüstü netlik ve doğrulukla daha sıcak, daha doğal ses sağlayan yüksek kaliteli Japon yapımı bileşenlerdir.
  • 120dB ve 113dB sinyal-gürültü oranı ile oynatma için yüksek kaliteli stereo çıkış.
  • Arka optik S / PDIF çıkış bağlantı noktası.
  • Altın kaplama ses konektörleri.
Yazı Kaynakları
ASUS

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir