1. Anasayfa
  2. SEO

Arama Motorunda Yapılan SEO Çalışması İle Elde Edilecek Veriler Nelerdir?

Arama Motorunda Yapılan SEO Çalışması İle Elde Edilecek Veriler Nelerdir?
0

Teknolojinin ilerlemesi ile dijital bir yaşama entegre olan dünya, internet hizmetlerini oldukça ön planda bulundurmaktadır. Bir araştırma yapılmak istenildiğinde başvurulan kaynaklar Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorları olmaktadır.

Kendine ait bir internet sitesi oluşturmak isteyen kişilerin başvurabileceği ve İngilizcesi ”Search Engine Optimizatiaon” olan SEO terimi, sıklıkla karşılaşılan kavram olarak ortaya çıkmaktadır.

SEO Nedir?

Özellikle arama motoru düzenleyici için kullanılan bir kısaltmadır. SEO, internet sitesini Google arama sonuçlarında ön plana çıkarak üst sıralara yerleşmesine imkan veren bir çalışma sunmaktadır. Google motoru ile arama yapılmak istenilen siteyi bir tıklama ile karşınıza getiren aslında SEO çalışmaları sayesinde olmaktadır.

En büyük imkanları arasında; siteye konumlandırılmış olan anahtar sözcükler ile birlikte internet sitesine olan talebi ücretsiz olarak artırarak belirli potansiyele sahip firmaları bu site üzerine yönlendirmeyi sağlayan bir yatırım aracı olarak da görülmektedir. Bunun ile birlikte firmaların en çok internet sitesine ulaşım sağlayabildiği yol, arama motorları olmaktadır.

SEO Neden Bu Kadar Önemlidir?

Reklam veren onlarca firma üzerinden değerlendirildiğinde SEO içlerinde en ucuz ve kolay yatırım aracıdır. Uzun yıllar boyu devam edecek ve sağladığı faydalar ile getirisi artı yönde seyreden bir grafik izleyen oldukça popüler bir pazarlama stratejisidir. Bütçe durumunu kısıtlı olan bir firma için de SEO çok önemlidir.

Arama Motorunda Yapılan SEO Çalışması İle Elde Edilecek Veriler Nelerdir?

Bir Arama Motoru Sonucunda Web Sitenize Tıklanıp Tıklanmadığı

Sayfaya Yapılan Ziyaret Sırasında Bu Sayfada Geçirilen Süre

Sayfada Kalınan Süre Boyunca Daha Kaç Farklı Sayfanın Ziyaret Edildiği

Sayfanın Gezilip Gezilmediği

Her Sayfa Üzerinde Kaç Kez İşlem Yapıldığı

Açılan Sayfada Sepete Ürün Eklenip Eklenmediği Ve Bu Ürünlerin Satın Alınıp Alınmadığı

Bir Form Var İse Doldurulup Doldurulmadığı

Gibi yukarıda sayılan verileri SEO, net bir şekilde öğrenmeyi sağlamaktadır.

SEO’nun Faydaları Nelerdir?

Satış Verilerini Artırmak,

Pazar Payı Kazanımı Sağlamak,

Daha Gelişmiş Bir Kullanıcı Deneyimi Sağlamak,

Satış Oranı Kârını Artırmak,

Reklam Maliyetlerini Düzenlemek,

Yapılan Arama Sonuçlarından Sonra Yerinde Ziyaret Etme Olanağı Sağlamak,

Marka Hakkında Güven Duygusu Sağlamak,

Marka Hakkında Bilgi Sahibi Olmak,

Kurulan sitenin büyümesi ve kâr elde etmesi için yapılan SEO çalışmaları özgün içerikler üretmeye de yardımcı olmaktadır.

İçerikler ile kendisini bir bütün hisseden kullanıcılar sayfadan memnuniyet kazanarak daha fazla zaman geçirmektedir. İnternet sitesi üzerinde yer alan linklere tıklama oranı da bu şekilde artmaktadır.

Antalya SEO Hizmeti Çalışmaları Nelerdir?

Öncelikle internet sitenize optimizasyon sağlayarak Google arama motorunda ilk sıralarda göstermeye yardımcı olmaktayız. SEO uygulaması ile sitenize kurumsal bir oluşum sağlayarak tanınmanıza imkan sağlamaktayız.

Ürün ve markalar üzerinden reklam tasarımı yaparak, potansiyel müşteriler ile ürün ve hizmet buluşturması yapabilmekteyiz. SEO standartlarına uygun hale getirilmesi gereken internet sitenizi belirli adımlar izleyerek global dünyaya tanıtabilmekteyiz. SEO’da ürün ve hizmetinizi pazara ulaştırmanız ve reklam maliyetlerinizi düzenleyebilmeniz için size imkan tanımaktayız. Antalya SEO Hizmeti olarak verdiğimiz bölgesel SEO hizmeti ile uzmanlarımız sitenizin ihtiyacı olan ayrıntıları tek tek ele almaktadır.

Belirlenmiş olan SEO çalışmaları siz site sahiplerine ayrıntılı bir rapor şekline getirilerek gönderilmektedir. Google arama motoru üzerinden yapılacak olan araştırma da belirlediğimiz SEO taktik ve teknikleri ile birçok rakibinizi geride bırakmanıza yardımcı olmaktayız.

Sitenizin alt kısmında yer alan bir kod sayesinde SEO çalışmalarınızı düzenleyebilmekte ve ayrıntılı olarak rapor etmekteyiz. Anahtar sözcükler belirleyerek rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayarak, sizi lider konuma getirmek için çok çalışıyoruz ve ayrıca tüm bunları sadece Google arama motoru üzerinden değil tüm sosyal medya platformları üzerinden de sağlayabilmekteyiz.

On yıllık bir deneyim anlayışımızla devam ettiğimiz bu yolda reklam giderlerinizi düşürerek sizler için zaman ve maliyet imkanları sağlayabilmekteyiz. SEO planlarını düzenlerken haftalık, aylık ve yıllık olarak işlemekteyiz. Çalışmalar, en son güncellenen aramalar dikkate alınarak SEO uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Güncellenen Google algoritmasını takip ederek kendimizi güncellemekle birlikte en doğru sonucu siz ve siteniz için bulmaktayız.

Antalya SEO Hizmeti Fiyatları Nelerdir?

  • Antalya SEO fiyatları birçok kritere göre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Her sektörün fiyatları birbirinden farklılık içermektedir.
  • Sahip olduğunuz sektör çok fazla rakibi de bünyesinde bulunduruyorsa buna göre bir fiyat düzenlemesi yapılmaktadır. Backlink adı verilen sistemin SEO fiyatları üzerindeki etkisi oldukça fazladır. İçerik maliyetleri de diğer önemli bir noktadır.
  • İçeriklerin özgün ve belirlenmiş kriterleri bünyesinde barındırması gerekmektedir.

İzmir Seo Hizmeti Kimdir?

İzmir’de SEO hizmeti sağlayan firmamız 2006 yılından bu güne değin doğal SEO çalışmaları yaparak hizmetine devam etmektedir.

İzmir SEO Hizmeti Çalışmaları Nelerdir?

Bilgesem yani digital pazarlamanın ortaya çıkması ile birlikte İzmir SEO firması olarak kurumsal bir SEO arayan tüm müşterilere SEO hizmeti vermekteyiz. 200 üzerinde Google SEO kriterine uyumlu çalışmalar yürütmekteyiz.

Her türden sektöre istediği SEO danışmanlığı sağlayabilmekteyiz. SEO Rendesi, Bizi arayan müşterilerimize özel olarak bulundukları sektöre göre SEO yol çalışması oluşturmaktayız böylelikle pazarın içinde yer alarak tam bir SEO hizmeti sunabilmekteyiz.

Müşterilerimizin siteleri üzerinde yaptığımız detaylı bir çalışma sonucunda en uygun stratejiyi belirleyerek ilk adımı atmaktayız. Böylelikle planladığımız stratejinin size ve sitenize kazandıracaklarını aşağı yukarı hesaplayarak sizlere ulaştırıyoruz.

Çalışmalarımızda dünyaca ünlü SEO yazılımları arasına girmiş olan Ahrefs ve Semrush gibi çok özel yazılım araçlarını kullanmaktayız. İzmir merkezimiz de bulunan firmamızda bizim ile toplantıya katılabilir, ziyaret edebilir ve dilerseniz mobil uygulama araçlarını kullanarak da bizi takip edebilme imkanına erişebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir